"IDIOTI IZGUBIILI I TIH 30 TENKOVA!" Evropa u šoku, oficir ogorčen zbog katastrofe Kijeva: Govorili smo im šta da rade... "TO JE SAMOUBILAČKA MISIJA!"
Podeli vest
Oružane snage Ukrajine izabrale su samoubilačku taktiku protiv Rusije u pokušajima ofanzive, piše portal Azija tajms, pozivajući se na neimenovanog evropskog oficira.
Anonimni izvor portala smatra da je nedavni neuspeh ukrajinskih trupa povezan sa rezultatima britanske obuke.
Veliki broj snimaka koji su počeli da se pojavljuju sa južnog dela ukrajinskog fronta više ne ostavlja nikakvu sumnju da se ovde, na ogromnom potezu od akumulacije Kahovka do Ugljedara odvija možda najveća bitka od početka rata, zaključuje ukrajinska Strana.
10.06.2023
09:52
- Ako hoćete da krenete u ofanzivu i imate desetak brigada i nekoliko desetina tenkova, koncentrišete ih i pokušate da se probijete. Ukrajinci jure u pet različitih pravaca. Mi smo pokušali da im kažemo da prestanu sa tom nepovezanom taktikom, da odrede glavni pravac napada uz odgovarajuću podršku pešadije, a zatim učine što mogu - rekao je neimenovani oficir.
Drugi izvor osvrnuo se na vest da je ukrajinska strana usled delovanja ruskih snaga izgubila oko 40 tenkova.
- Ukrajinci su pokušali da to izvedu u stilu 'Guderijan' - navodi on, misleći na proboj nemačkog generala Hajnca Guderijana kod Sedana tokom bitke za Francusku 1940. godine.
- Međutim, Guderijan je imao 3.000 tenkova, a ovi idioti su izgubili i tih 30 koje su imali. A bez nadmoći u vazduhu – to je samoubilačka misija - rekao je on.
Komandant grupe ruskih snaga na Zaporoškom pravcu, general-pukovnik Aleksandar Romančuk saopštio je 8. juna da su ukrajinske snage tokom pokušaja ofanzive izgubile do 350 ljudi i preko 30 tenkova, uključujući tri "leoparda".
Ruske trupe su uništile veliki deo zapadne tehnike i skoro sve elitne brigade obučavane u zemljama NATO pakta koje su ukrajinske oružane snage koristile tokom kontraofanzive u pravcu Zaporožja, rekao je bivši američki obaveštajac Skot Riter u intervjuu za Jutjub kanal "Danni Haiphong".
Severnoatlantska alijansa bi mogla da pošalje svoj kontingent na teritoriju Ukrajine, zbog ozbiljnih neuspeha ukrajinskih oružanih snaga u sukobima sa ruskom vojskom, piše Stiven Brajan, viši saradnik Centra za bezbednosnu politiku Instituta Jorktaun u članaku za „Asia Times“.
27.09.2023
18:44
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
baza
pre 3 meseca
Kako se 1 tenk i 7 oklopnih vozila pretvorilo u 30 tenkova znaju samo movinari koji zbog bolje prodaje tiraza i "ekskluzivnosti" uvacevaju broj svaki dan... ( juce je bilo 1 tenk i 3 bredlija)
Veliki broj snimaka koji su počeli da se pojavljuju sa južnog dela ukrajinskog fronta više ne ostavlja nikakvu sumnju da se ovde, na ogromnom potezu od akumulacije Kahovka do Ugljedara odvija možda najveća bitka od početka rata, zaključuje ukrajinska Strana.
Srpski junak, koji je ubijen u Banjskoj od strane Kurtijevih terorista, Stefan Nedeljković sahranjen je danas u Vrnjačkoj Banji, na večni počinak ispratilo ga je više od dve hiljade ljudi
Nova pravila koja ograničavaju izvoz komponenti za dronove stupila su na snagu u Kini 1. septembra, a dobavljači su smanjili prodaju dronova Ukrajini, piše The Njujork tajms.
Lažna predsednica lažne države Kosovo Vjosa Osmani tvrdi u intervjuu za italijansku "La Republiku" da predsednik Srbije Aleksandar Vučić "razmišlja o pripajanju Kosova ruskim oružjem, po modelu Krima", a za britanski "Kanal 4" kaže da su u događaj u Banjskoj "umešani prsti" ruskog predsednika Vladimira Putina.
"Dragi sunarodnici i sugrađani, Srbija, ne zaboravlja svoje nedužne stradalnike, i njihovu žrtvu ugrađuje u temelje svoje slobode, nezavisnosti i samostalnosti", počinje saopštenje Vlade Srbije, a mi vam ga prenosimo u celosti.
Samozvani ministar unutrašnjih poslova kvazi države Kosovo, Dželjalj Svečlja negirao je danas da je do ubistva jednog od Srbina, učesnika u okršaju u Banjskoj pre sedam dana, došlo nakon što se predao tzv Kosovskoj policiji.
Prava drama odigrala se u Osnovnoj školi "Tanasko Rajić" u Čačku, kada je učenica osmog razreda ušla u školsko dvorište tokom popodnevne smene i dečaku, učeniku ove škole, zapretila nožem. Prema rečima očevidaca, ona je na ovaj način želela da odbrani brata, kog su vršnjaci ranije maltretirali.
Okružni sud u Limasolu je dvojici muškaraca odredio trodnevni pritvor u vezi sa smrću 29-godišnjeg Srbina u subotu rano ujutru, nakon svađe u pabu na aveniji Džordža Prvog u srcu gradske obale.
Težak udes dogodio se na magistralnom putu Nova Varoš - Zlatibor kada se u blizini Kokinog Broda vozač motora sudario sa kamionom kruševačkih registarskih oznaka.
Žena (49) iz Kuzmina koja je 14. septembra bila teško ranjena kada ju je u tom mestu napao emotivni partner M. O. (26), inače državljanin Avganistana, uspešno se oporavlja i izašla je iz bolnice.
Ne bacajte paradajz čija se kora smežurala, kad ga ispečete, dobićete sos. Kašika za sladoled najbolje čisti tikvice i bundeve, a led skuplja višak masnoće...
Brauni sa kafom i viskijem predstavlja savršenu kombinaciju bogatih ukusa, spajajući aromatičnu espreso kafu, očišćene urme i note viskija u jedan neodoljiv desert. Uživajte!
Mlada pevačica Aleksandra Prijović održala je tri spektakularna koncerta u beogradskoj "Štark" Areni. Bilo je mnogo poznatih ličnosti, koji su želeli da svojim dolaskom podrže Prijin rad.
Starleta i OnliFens model Deniz Dejm nedavno je pretučena u Beogradu ispred jednog splava. Slovenka je tada završila u Urgentnom centru, gde su joj ustanovljene povrede ruke.
Profesor istorije decu učio da promišljaju i rade na sebi, istorijski događaji i likovi uvek bili u drugom planu, dokazao da je istorija učiteljica života
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.