PUTIN NIJE OBUSTAVIO ISTRAGU PROTIV PRIGOŽINA! SPEKULIŠE SE DA JE VOĐA VAGNERA U ZATVORU U RUSIJI! U Belorusiji nije viđen!
Podeli vest
Krivični postupak protiv šefa 'Vagnera' zbog organizacije oružane pobune i dalje traje, uprkos tome što je Kremlj obećao da će ga prekinuti, piše 'Komersant'. Niko ne zna gde se vođa ustanika trenutno nalazi, niti da li je otišao u Belorusiju, gde je dobio azil. Spekuliše se da bi Prigožin, ako nije otišao u Belorusiju, mogao da bude u Rusiji, i to u nekom zatvoru
Krivična istraga pokrenuta protiv osnivača "Vagnera" Jevgenija Prigožina, koja je trebalo da bude prekinuta u sklopu dogovora o obustavi pobune njegovih boraca, i dalje traje, otkriva ruski "Komersant". Prema navodima tog lista, biće istraženi svi detalji organizovanog ustanka "vagnerovaca", bez obzira na to što je Prigožin, za kojeg se ne zna gde se trenutno nalazi, dobio garancije da se to neće desiti.
Zapad plače! Prigožin, do juče spreman da da život - tako je on bar govorio - predao se i napustio svoju vojsku. Trolovska radost na portalima bila je kratkog veka. Junak je postao tužan lik i jadnik. Državni udar nije uspeo. Kako u Turskoj, tako i u Rusiji, sprema se soba za čišćenje i pušenje za domaće izdajnike.
26.06.2023
19:01
Pozivajući se na izvor iz ruskog tužilaštva, "Komersant" piše da krivični postupak, pokrenut u petak uveče nakon Prigožinovog poziva na oružanu pobunu, još nije obustavljen, iako je administracija ruskog predsednika Vladimira Putina obećala drugačije.
- Krivični postupak protiv Prigožina zbog organizacije oružane pobune nije obustavljen. Istraga se nastavlja - rekao je izvor ruskog lista, te je dodao da Prigožinu zbog organizovanja oružane pobune sledi od 12 do 20 godina zatvora.
Agenti te službe u subotu su, tokom racije u sedištu "Vagnera" u Sankt Peterburgu, našli oko četiri milijarde rubalja, odnosno oko 45 miliona dolara, u kutijama skrivenim u jednom kombiju i autobusima parkiranim u sklopu tog objekta. Nije isključeno, kako navode ruski mediji, da je istraga povezana i sa time. Iako je Prigožin rekao da su pare bile namenjene porodicama "vagnerovaca" stradalih u borbama u Ukrajini, javnost u to nije poverovala, a očigledno nisu ni pripadnici FSB.
Petreus: Prigožine, ne naginji se kroz prozor
Foto: AP/Reuters/Telegram/Fotoilustracija
Bivši direktor CIA Dejvid Petreus izjavio je da bi Jevgenij Prigožin trebalo da bude veoma oprezan pored otvorenih prozora, aludirajući na neke istaknute Ruse koji su umrli pod nejasnim okolnostima, uključujući i pad s prozora.
- Prigožin je sačuvao svoj život, ali izgubio je svoju plaćeničku grupu. Nekoliko Rusa, uključujući one koji su bili kritični prema ratu u Ukrajini, poginulo je tako što je palo sa krova i kroz prozore na visokim spratovima. Prigožin bi trebalo da se čuva otvorenih prozora - kazao je Petreus.
U međuvremenu, niko od medija, kako ruskih, tako ni zapadnih, nije uspeo da otkrije gde se Prigožin trenutno nalazi. On je poslednji put viđen kako automobilom napušta Rostov na Donu, koji su njegovi vojnici prethodno bili zauzeli. Budući da mu je beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko ponudio azil u svojoj zemlji, u zamenu za obustavu oružane pobune, pretpostavlja se da se već nalazi u Belorusiji. Međutim, to niko još zvanično nije potvrdio. Stoga su se namnožile razne spekulacije, od toga da bi on i dalje mogao da bude u Rusiji, i to u nekom zatvoru, do toga da je pobegao u neku drugu zemlju.
Sve prihvatio
Kako bilo, detalji sporazuma koji je Lukašenko sklopio sa Prigožinom u Putinovo ime nisu poznati. Zna se da je šef "Vagnera" opozvao svoje borce koji su u tom trenutku išli ka Moskvi, te da je prihvatio azil u Belorusiji. U zamenu za to obećano mu je da će istraga protiv njega biti obustavljena, da će "vagnerovci" koji su učestvovali u pobuni biti amnestirani, dok će onima koji nisu u to bili upleteni biti ponuđen ugovor sa ruskom vojskom. Veruje se, međutim, da zapravo najbitniji detalji dogovora nisu otkriveni javnosti, zbog čega se sada i množe razne spekulacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zapad plače! Prigožin, do juče spreman da da život - tako je on bar govorio - predao se i napustio svoju vojsku. Trolovska radost na portalima bila je kratkog veka. Junak je postao tužan lik i jadnik. Državni udar nije uspeo. Kako u Turskoj, tako i u Rusiji, sprema se soba za čišćenje i pušenje za domaće izdajnike.
Premijer Mađarske Viktor Orban, koji jutros obilazi početak mađarskog dela gasovoda Turski tok u Kiškundorošmi u oblasti Segedina, izjavio je da je situacija izuzetno ozbiljna i da, za sada, snabdevanje Mađarske gasom nije ugroženo, ali da treba biti veoma oprezan.
Služba predsednika Srbije Aleksandra Vučića za saradnju sa medijima saopštila je da je lider naše zemlje danas razgovarao s ambasadorom Islamske Republike Iran Mohamedom Sadekom Fazlijem.
Služba predsednika Srbije Aleksandra Vučića za saradnju sa medijima saopštila je da je lider naše zemlje danas razgovarao s ambasadorom Islamske Republike Iran Mohamedom Sadekom Fazlijem.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić otkrio je u novoj objavi na svom zvaničnom nalogu na Instagramu šta je njegov sin Luka uradio dok je on bio u bolnici i dok se borio za život.
Blokaderi sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, sada već naširoko poznati javnosti naše zemlje po tome što kriju svoja imena i prezimena, udarili su na predsednicu Skupštine Anu Brnabić, ali stigao im je momentalan odgovor.
Dok se deo javnosti i pojedini "stručnjaci" utrkuju da ubede građane kako Vojnobezbednosna agencija (VBA) nema nikakve veze sa zaštitom gasne infrastrukture, činjenice i zakoni Republike Srbije govore potpuno suprotno.
Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina oglasio se danas povodom interpretacija njegove izjave u pojedinim medijima, u kojima se prenosi da je on rekao da "mladi nisu svesni da policija ima pravo da ih bije i ubije" i pojasnio da su njegove reči u tim medijima "izvučene iz šireg konteksta", interpretirane na način koji ne odražava suštinu onoga što je želeo da saopšti, dodajući da one "nisu bile usmerene protiv studenata kao društvene grupe, već da su predstavljale upozorenje na složenost situacije".
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Informer televizija od ponedeljka u 21 čas pokreće prvi "Srpski dnevnik", a jedna od voditeljki, Sanja Batar rekla je da gledaoce očekuje neverovatan format, jer će se pričati ono što drugi ne smeju.
Ana Popović i Zorka Gobeljić, samo su dve od 59 majki kojima su danas uručena rešenja o dodeli novčanih sredstava za kupovinu ili izgradnju prve nekretnine po osnovu rođenja deteta.
Osobe bolele od astme, bronhitisa, hronične opstruktivne bolesti pluća i alergija, tokom proleća su posebno zdravstveno ugrožene. Polen, cvetanje drveća i vremenske promene otežavaju im svakodnevno funkcionisanje, a jedno od rešenja jeste redovna terapija.
U intervjuu koji je ministar finansija Siniša Mali dao za grčku novinsku agenciju AMNA i portal Politic.gr, govorio je o značaju i perspektivama izložbe Ekspo 2027, ističući ključne ekonomske i međunarodne aspekte.
Dva pripadnika Službe za obezbeđenje Okružnog zatvora u Beogradu za 15 dana su pešice prešli od Beograda do Ostroga skoro 450 kilometara kako bi privukli pažnju javnosti da se izdvoji što više novca za lečenje četvorogodišnje Sofije Laković i desetogodišnjeg Feđe Alkovića.
Povodom obeležavanja godišnjice bombardovanja Beograda 1941. godine, na Novom groblju održana je državna komemoracija na kojoj su zvaničnici, predstavnici diplomatskog kora i građani odali poštu žrtvama.
U austrijskom gradu Sosu sinoć je došlo do jezivog ubistva - državljanku Srbije, poreklom sa Kosova i Metohije ubio je muž s kojim već duže vreme nije živela.
Uprava policije Crne Gore javno je pozvala Agenciju za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama (AZLP) da ukloni nezakonito postavljene kamere širom zemlje, uključujući i one u kotorskom naselju Kavač, za koje tvrde da su u vlasništvu Tamare Zvicer, supruge odbeglog vođe kavačkog klana Radoja Zvicera.
Ime i prezime Điđi Hadid pojavilo se u objavljenim dokumentima povezanim sa Džefrijem Epstinom. Manekenka je odlučila da se javno oglasi i osvrne na ceo slučaj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar