Incident u Belorusiji: Graničari oborili dron, Minsk tvrdi da je stigao iz Ukrajine!
Podeli vest
Belorusija je danas saopštila da su njeni graničari oborili ukrajinski izviđački dron koji je prešao u nedelju na njenu teritoriju u blizini reke Dnjepar.
Beloruska granična agencija saopštila je da je nakon incidenta pokrenut "administrativni postupak", preneo je Rojters.
Vagnerove trupe prešle su granicu sa Belorusijom iz Rusije, kažu ukrajinski graničari. U Belorusiji su počele da se primećuju odvojene grupe predstavnika privatnih vojnih kampanja“, objavila je Državna granična služba na društvenim mrežama.
Veliki konvoj plaćeničke grupe Vagner stigao je rano jutros u Belorusiju, javljaju beloruski mediji.
15.07.2023
10:38
- Ukrajinska granična služba (DPSU) je u subotu potvrdila da su pripadnici privatne vojne grupe "Vagner" stigli u Belorusiju iz susedne Rusije - javio je Bi-Bi-Si (BBC).
Portparol DPSU Andrij Demčenko potvrdio je prisustvo "Vagnera" u Belorusiji u kratkoj današnjoj izjavi, kao i da je u toku procena koliko "Vagnerovaca" ima u Belorusiji, kao i njihove tačne lokacije i ciljeva.
On je rekao da ukrajinski graničari "nastavljaju da prate situaciju" preko severne granice ne navodeći druge detalje. Ministarstvo odbrane Belorusije je u petak saopštilo da "Vagnerovi" vojnici sada deluju kao vojni instruktori za snage teritorijalne odbrane zemlje.
Ruksog predsednika Vladimira Putina obavestile su relevantne agencije o napadu dronom na Krimski most i on je izdao nekoliko naređenja, kao što je pomoć ljudima na putu u toj oblasti, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Crnomorska inicijativa prestaje da funkcioniše od 18. jula, Rusija povlači garancije za bezbednost plovidbe i zatvara pomorski humanitarni koridor u severozapadnom Crnom moru, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Belorusija je spremna za veliki sporazum sa Sjedinjenim Američkim Državama, ali taj dogovor mora da uvaži interese obe zemlje, izjavio je predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko.
Vagnerove trupe prešle su granicu sa Belorusijom iz Rusije, kažu ukrajinski graničari. U Belorusiji su počele da se primećuju odvojene grupe predstavnika privatnih vojnih kampanja“, objavila je Državna granična služba na društvenim mrežama.
Nedaleko od saobraćajne petlje "Autokomanda", u smeru ka Nišu, priključeno na saobraćajnicu "Nova 8", otvoriće se novo autobusko stajalište "Beograd (jug)". Iz tog razloga, biće uspostavljen novi režim rada linija međumesnog, prigradskog i gradskog prevoza.
"Bezbednost i zdravlje na radu su apsloutni prioritet radne atmosfere koju stvaramo u Srbiji", poručila je ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski.
Šapčani od jutros čekaju u dugačkom redu da daju krv za lečenje Vuka Matića (22) jedinog preživelog u teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se u ponedeljak dogodila na auto-putu Ruma-Šabac.
Snažnu detonaciju u domaćinstvu G.G. u naselju Bair, koja je jutros uznemirila i preplašila stanovnike Bogatića, izazvala je eksplozija plinske boce, saznaje Informer.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da je dana 28.4.2026. godine, na osnovu naloga Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije ovog tužilaštva, uhapšen osumnjičeni N.G. zbog sumnje da je izvršio teške prevere.
Saobraćajna nezgoda dogodila se danas kod Novog Sada, a Mladen Mijatović oglasio se na svom zvaničnom Instagram profilu, gde je objavio fotografije sa lica mesta.
U Višem sudu u Podgorici, preslušavanjem glasovnih poruka sa Skaja, među kojima su, navodno, i one u kojima se pominje nedavno ubijeni Krsto Vujić u Španiji, ali i one koje šalje Igor Vukotić, nastavljeno je suđenje za ubistvo Šćepana Roganovića u Herceg Novom 13. februara 2020.
Na svečanoj večeri u Beloj kući, gde su Donald i Melanija Tramp ugostili britanskog kralja Čarlsa III i kraljicu Kamilu, prva dama pojavila se u izdanju koje je odmah postalo glavna tema.
Pojavile su se informacije da OpenAI razmatra razvoj sopstvenog pametnog telefona, koji bi mogao ozbiljno da uzdrma tržište i dovede u pitanje dominaciju platformi kao što su "App Store" i "Google Play".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar