Rusi do nogu potukli strane plaćenike! Isplivao podatak koji je Zapad želeo da sakrije od javnosti!
Podeli vest
Od početka ukrajinskog sukoba u februaru 2022, režim u Kijevu je angažovao nekoliko hiljada stranih plaćenika da se bore zajedno sa ukrajinskim trupama, pri čemu su mnogi od njih likvidirani na bojnom polju.
Dok zapadni političari i mediji otvoreno govore o materijalnoj podršci koju SAD i njeni saveznici iz NATO-a pružaju Ukrajini, strani militanti koji doprinose naporima Kijeva na bojnom polju izgleda ne dobijaju toliko pažnje, posebno kada ovi militanti počnu da dolaze kući u vrećama za leševe, piše Sputnikglobe.
Oružane snage Ukrajine izgubile su u julu skoro 21.000 vojnika, saopštio je ruski ministar odbrane Sergej Šojgu na konferencijskom pozivu sa rukovodstvom Oružanih snaga Rusije.
Jedan od veterana nemačke politike, Oskar Lafonten, siguran je da su se SAD nekoliko decenija spremale za ukrajinski sukob.
28.07.2023
20:37
U martu 2022. ukrajinski zvaničnici su se hvalili da se oko 20.000 stranih militanata prijavilo da se bore za Kijev, sa preko 3.000 prijava koje su navodno podneli građani SAD.
I ukrajinske i zapadne vlasti se, međutim, ponašaju mnogo manje hvalisavo i mnogo rezervisanije kada je u pitanju prebrojavanje broja ovih stranih militanata koji su ubijeni u zoni ukrajinskog sukoba.
Ukrajinska vojska je na južnodonjeckoj i zaporoškoj liniji fronta u protekla dva dana izgubila više od 280 vojnika, 25 tenkova, deset borbenih vozila pešadije, tri borbena oklopna vozila, dva automobila, višecevni raketni bacač RM-70 "vampir" češke proizvodnje, kao i dve haubice FH-70 proizvedene u Velikoj Britaniji, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
Volodimir Zelenski je besan zbog niskog morala u Oružanim snagama Ukrajine i velikih gubitaka, izjavio je pukovnik Daglas Mekgregor, bivši savetnik šefa Pentagona, u intervjuu za Jutjub kanal "London Real".
25.07.2023
12:21
Od eskalacije ukrajinskog sukoba u februaru 2022. ubijeno je ukupno 4.990 stranih plaćenika koji su se borili za režim u Kijevu, a još 4.910 je podvilo rep i pobeglo iz zone sukoba, pokazuju podaci koje je u julu objavilo rusko Ministarstvo odbrane.
Ministarstvo odbrane, međutim, nije se upuštalo u bilo kakve pojedinosti kao što je to iz koje zemlje potiče svaki od ovih mrtvih militanata.
Članak u Vashington Postu od 29. maja 2023. pominje „najmanje 16 slučajeva” nestanka vojnih veterana SAD-a u Ukrajini, dok se u izveštaju "Foks 11 Los Anđeles" od 27. juna 2023. pominje da je „najmanje 25 Amerikanaca, ” oko polovine njih penzionisanih američkih marinaca, poginulo u ukrajinskom sukobu.
Šta kažu Amerikanci koji su preživeli?
Mnogi od onih Amerikanaca koji su otišli da se bore u ukrajinskom sukobu na strani kijevskog režima i bili dovoljno srećni da prežive – barem za sada – nezadovoljni su svojim iskustvom.
Jedan takav neimenovani vojni veteran američke vojske koji je postao prokijevski militant požalio se za NBC njuz da su stalni ruske artiljerijski napadi koje su on i njegovi drugovi morali da izdrže u gradu Severodonjecku, koje je on opisao kao "najsličniju stvar paklu".
- Izgubili smo tri momka. Moj komandant je tamo poginuo. Moj drugar je ubijen tamo. Kada se to dogodi, teško je zamisliti kako ići napred - požalio se on, kako je navedeno u članku od 21. jula 2022.
Drugi militant, Dejvid Bramlet, koji je ranije služio kao rendžer američke vojske u Iraku i Avganistanu, rekao je za Dejli Bist otprilike godinu dana kasnije da ta dva sukoba nisu bila ništa slično onome sa čime su se on i njegovi kolege plaćenici morali suočiti u Ukrajini.
- Najgori dan u Avganistanu i Iraku je odličan dan u Ukrajini - rekao je Bramlet.
Ukrajinske jedinice su prilikom pokušaja da pređu na levu obalu Dnjepra tokom jula izgubile oko 900 ljudi, saopštio je vršilac dužnosti gubernatora Hersonske oblasti Vladimir Saljdo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rat u Ukrajini besni punom snagom uprkos diplomatskim inicijativama. Kretanje ruskih trupa ukazuje na to da Vladimir Putin priprema vojsku za prolećnu ofanzivu.
Oružane snage Ukrajine izgubile su u julu skoro 21.000 vojnika, saopštio je ruski ministar odbrane Sergej Šojgu na konferencijskom pozivu sa rukovodstvom Oružanih snaga Rusije.
Uglješa Mrdić, poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, oglasio se povodom jutrošnjeg požara u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti iz Švajcarske, gde učestvuje na Svetskom ekonomskom forumu, poručivši da sa optimizmom i verom u snagu Srbije ulazi u važne razgovore koji predstoje.
Blokaderi su juče pokušali da organizuju masovne skupove pozivajući građane, govorili „hajde da im pokažemo koliko nas je“. Međutim, kao što se i pretpostavilo, u Čačku i Šapcu okupila se tek manja grupa, čime je još jednom pokazano da nemaju podršku naroda.
Blokader Goran Kajfeš iz Novog Sada, optužen za napad na snimatelja Informera Petra Mladenovića nalazi se u kući blokaderskog prevoznika i lažova Milomira Jaćimovića, a redovno ga posećuje ideolog opozicije Miran Pogačar.
Milo Lompar, blokaderski profesor svestan je da gube i naredne izbore, a to je potrvdio prilikom jednog gostovanja na tajkunskim medijima u kom je udario na antisrpsku opoziciju.
Saopšteno je da će pobednici 11. epizode Exatlona pored vile dobiti i nagradu u vidu telefonskog poziva u trajanju od 50. minuta, što je rasplakalo Milicu Ohman kojoj nedostaju deca.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
MOL Grupa potpisala je obavezujući okvirni sporazum (Heads of Agreement) sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini 56,15 odsto udela u Naftnoj industriji Srbije (NIS).
Patrijarh srpski Porfirije služio je danas na praznik Bogojavljenje arhijerejsku liturgiju u hramu Svetog Save na Vračaru i istakao da obeležavamo dan kada se Bog javio, na dan krštenja Isusa Hrista.
Tokom Bogojavljenja, jednog od najznačajnijih hrišćanskih praznika, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova bili su, kao i svake godine, uz građane, vodeći računa o bezbednosti učesnika tradicionalne manifestacije Plivanje za Časni krst.
Vasilije Gačević (23), jedan od osumnjičenih za ubistvo srpskog MMA borca Stefana Savića, danas je lišen slobode u Španiji nakon skoro dve godine bežanja od pravde.
Rutinska policijska kontrola u Nišu prerasla je u veliku zaplenu droge i novca, nakon što su policajci u "audiju" pronašli marihuanu, a pretresom stana i kokain, kao i skoro dva miliona dinara.
Iako je prvobitni plan bio da legendarni glumac Žarko Laušević bude sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, njegova urna ipak nije položena u Srbiji, prenose domaći mediji.
Sahrana reditelja i učitelja glume Miroslava Mike Aleksića, koji je preminuo juče, biće održana u sredu 21. januara na Centralnom groblju u Beogradu u 13.30 sati.
Biljana Mašić, supruga preminulog Miroslava Mike Aleksića kaže da reditelj i profesor glume teško bolovao, da se borio do kraja iako se znalo da će ga bolest nadvladati.
Čuveni Mister Bin (Rouan Atkinson) i bivša porno zvezda Mia Kalifa su u vezi, makar po komentarima i statusima koji su preplavili internet i društvene mreže.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu, a njegova supruga Biljana Mašić, profesorka glume na Fakultetu dramskih umetnosti, bila je uz njega do samog kraja.
Iako na prvi pogled deluju gotovo isto, crveni i beli krompir razlikuju se po sastavu, ukusu i načinu pripreme, što može značajno da utiče na krajnji rezultat jela.
Aleksandar Kos, muškarac koji živi sa Čedomirom Jovanovićem, danas je priveden u Beogradu. Javnosti je odranije poznat, a svojevremeno je bio učesnik rijaliti programa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar