Britanci isporučuju Moskvi ključnu opremu - sankcije Rusiji ih ne zanimaju! Tajms odbio da ćuti!
Podeli vest
Britanski proizvođači isporučuju Rusiji ključnu industrijsku opremu uprkos zapadnim sankcijama, objavio je u ponedeljak Tajms, pozivajući se na statistiku istraživačke grupe „Data Desk".
Analiza trgovinskih podataka koju je izvela agencija pokazala je da uprkos tvrdnjama britanske vlade da je primenila „najstrože ekonomske sankcije ikada uvedene velikoj ekonomiji", kompanijama iz Ujedinjenog Kraljevstva i dalje je dozvoljeno da izvoze opremu važnu za rusku industriju goriva i rudarstva.
Zapad se veoma plaši poraza u Ukrajini, pa užurbano gura Oružane snage Ukrajine da nastave samoubilačku ofanzivu, rekao je poznati američki politikolog Džon Miršajmer.
Ruski predsednik Vladimir Putin ne traži način da izađe iz rata u Ukrajini, već se priprema za još veći, ocenio je danas Fajnenšel tajms.
31.07.2023
15:43
Podaci o izvozu pokazali su da podružnica građevinske kompanije „Hill & Smith" nastavlja da isporučuje cevi koje se postavljaju na gasovode u Rusiji. „Hill & Smith" je prošle godine saopštio da nema „direktne kupce ili dobavljače" u Rusiji, navodi se u izveštaju.
Mnogim drugim kompanijama sa sedištem u Velikoj Britaniji takođe je dozvoljeno da isporučuju Rusiji opremu za ključne oblasti industrije vađenja minerala, piše Tajms.
Nakon početka sukoba u Ukrajini, Velika Britanija je pojačala sankcije Rusiji, zabranjujući nova ulaganja u zemlju i ograničavajući uvoz ruske nafte, uglja i zlata i izvoz ključnih industrijskih dobara, uz ostale mere. London je takođe zamrznuo 26 milijardi funti (33,4 milijarde dolara) imovine i rezervi koje pripadaju ruskoj državi od početka sukoba, navodi Banka Rusije.
Osim vašingtonskih zvaničnika i opsluge „duboke države“, malo ko u Sjedinjenim Državama daje Ukrajini ikakve šanse u ratu sa Rusijom, izjavio je bivši američki diplomata Čas Friman.
Kijevski režim se zbog neuspele kontraofanzive usredsredio na izvršavanje terorističkih akata na civilnu infrastrukturu u Rusiji, zbog čega su ruske snage pojačale napade na vojne objekte Ukrajine, izjavio je ministar odbrane Rusije Sergej Šojgu.
Od početka ukrajinskog sukoba u februaru 2022, režim u Kijevu je angažovao nekoliko hiljada stranih plaćenika da se bore zajedno sa ukrajinskim trupama, pri čemu su mnogi od njih likvidirani na bojnom polju.
Oružane snage Ukrajine izgubile su u julu skoro 21.000 vojnika, saopštio je ruski ministar odbrane Sergej Šojgu na konferencijskom pozivu sa rukovodstvom Oružanih snaga Rusije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zapad se veoma plaši poraza u Ukrajini, pa užurbano gura Oružane snage Ukrajine da nastave samoubilačku ofanzivu, rekao je poznati američki politikolog Džon Miršajmer.
Predstavnici ustaškog režima i medija u Zagrebu zapali su u potpunu histeriju posle odluke evropskih zvaničnika da ipak ne zaustave investicije u Srbiju, čemu su se otvoreno i javno nadali!
Ivana Rokvić, poslanica Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslava Aleksića, koja puni novinske stupce nakon izjave u Skupštini Srbije - Jovanov jebe i ne vadi, svojevremeno je bila član Levijatana.
Osim što blokaderski mediji selektivno izveštavaju i ignorišu važne državne teme, oni ne žele ni u jednom kontekstu da pohvale napredak sopstvene zemlje.
Tokom burne sednice Narodna skupštine Srbije došlo je do žestokog sukoba između poslanika SNS-a Milenko Jovanov i opozicionog lidera Miroslava Aleksića.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije upozorava da će sutra, 23. aprila, u čitavoj zemlji tokom jutra preovladati jak prizemni mraz, zbog čega je upaljen žuti meteoalarm.
Više javno tužilaštvo u Nišu zatražilo je danas da se Dejanu Stajkoviću (32) i Nemanji Rajkoviću (28) iz Kovina, kao i Ivanu Bojiću (55) iz okoline Niške Banje i Nišliji Miodragu Lukiću (51) izrekne ukupno 37 godina zatvora zbog razbojništva u saizvršilaštvu.
Prve reakcije na biografski film "Majkl" nakon premijere u Los Anđeles izazvale su buru na društvenim mrežama, a pojedini kritičari već ga porede sa "člankom na Vikipediji" zbog nedostatka dubine.
Treća sezona serije "Wednesday" zvanično je ušla u produkciju, a prvi kadrovi već su zaintrigirali fanove širom sveta i nagovestili nove mračne avanture Srede Adams.
Zelena salata je jedna od najjednostavnijih kultura za uzgoj i odličan izbor za sve koji žele sveže, domaće povrće bez mnogo truda. Uz nekoliko osnovnih pravila, može uspevati i u malim baštama, pa čak i u saksijama na terasi.
Mnogi vlasnici pasa nesvesno prave greške u ishrani svojih ljubimaca, najčešće iz preterane brige i želje da ih “počaste”. Ipak, upravo takve navike mogu dovesti do problema sa težinom i zdravljem psa.
Glavna tema u "Zadruzi 9 Eliti" od jutros je tuča Maje Marinković i Asmina Durdžića, a Stanija Dobrojević sve vreme likovala je nad dramom njenog bivšeg.
Pevačica Mala Cana u potresnoj ispovesti otkrila je kako je od oca i maćehe trpela nasilje i da je odrastala u siromaštvu zbog čega je napustila porodični dom.
Pevač Filip Mitrović nedavno je govorio o tome koliko želi da usvoji dete, a sada je podelio niz fotografija sa nećakom i pokazao koliko zapravo voli decu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar