Kada ovaj horor počne, svi će zaboraviti na Ukrajinu! Alarm u Americi, Kina spremna da dovede rat na Zapad!
Podeli vest
Poznati kritičar Kine, Kajl Bas, izjavio je za „CNBC“ da veruje da je kineski predsednik Si Đinping odlučan da invazijom na Tajvan „donese rat na Zapad“, verovatno pre kraja 2024. godine.
- Ako slušate šta kineski predsednik Si Đinping kaže, verujem da će na kraju povratiti Tajvan silom do kraja naredne godine - rekao je Bas za emisiju „Street Signs“.
Neuspesi Kijeva u sprovođenju „kontraofanzive” leže u neodlučnosti zapadnih saveznika i lično predsednika SAD Džoa Bajdena, napisao je bivši američki savetnik za nacionalnu bezbednost Džon Bolton u članku u Volstrit džurnalu .
Hristo Grozev, novinar istraživačkog lista "Belingket", rekao je da nije iznenađen što se u junu dogodila kratkotrajna pobuna Jevgenija Prigožina i dodao je da će vođa Vagnera završiti mrtav ili će predvoditi još jedan puč protiv Moskve u roku od šest meseci.
14.08.2023
09:20
Bas, koji je osnivač i glavni investicioni direktor kompanije „Hayman Capital Management“, rekao je da Si, slično kao i ruski predsednik Vladimir Putin, nije zabrinut za ekonomske posledice takvog napada, navodi „CNBC“.
- Mi na Volstritu volimo da mislimo da Si to nikada ne bi uradio, jer to nema ekonomskog smisla. Moramo da prestanemo da razmišljamo na taj način, i da bukvalno počnemo da slušamo šta čovek govori - rekao je on.
Kineski predsednik je, prilikom potvrđivanja svog trećeg mandata u martu, naveo potrebu, da se „promoviše miran razvoj odnosa preko moreuza“ sa Tajvanom, ali je naglasio da bi njegova zemlja trebalo da se suprotstavi „spoljnim silama“ i pokretima za nezavisnost.
Planirano je da zaplenjena tehnika NATO-a bude predstavljena na međunarodnom vojno-tehničkom forumu „Armija-2023“ koji će se održati od 14-20. avgusta na aerodromu Kubinka u Moskovskoj oblasti, izjavio je za Sputnjik informisani izvor.
Vođe puča u Nigeru pristali su na direktne razgovore sa predstavnicima Ekovasa, saopštila je danas nigerijska delegacija, koja je razgovarala sa vođama puča u nigerskoj prestonici Nijameju.
14.08.2023
08:24
Spor oko Tajvana je globalno žarište, a većina na Zapadu ga smatra samostalnom državom. Peking je, u međuvremenu, pozvao na „ponovno ujedinjenje“ sa Tajvanom, prošle godine opisujući svoj status u „beloj knjizi“ kao „nepromenljivog“ dela Kine.
Kinesko ministarstvo spoljnih poslova je takođe u aprilu saopštilo, da je Tajvan pitanje kineskog „suvereniteta i bezbednosti“, i upozorilo na strano mešanje.
- Si Đinping nije ekonomski fokusiran. Ekonomija je neka vrsta sredstva za postizanje njegovog cilja, veoma slično Putinu - rekao je Bas, dodajući, da je Putinu stalo do ekonomije, Rusija nikada ne bi napala Ukrajinu.
Rat je samo još jedan korak u planovima vladajuće klase da preuzmu čovečanstvo, i steknu moć i kontrolu nad svim ljudima.
Ministarstvo odbrane Rusije je 12. avgusta tvrdilo da je Kijev pokušao da gađa Krimski (Kerčki) most koristeći konvertovanu „čudovišnu raketu“ S-200 dugu 10 metara; međutim, napad je osujećen pošto su ruski sistemi protivvazdušne odbrane otkrili i presreli projektil.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Član finske nacionalno-konzervativne partije „Alijansa slobode“ Armando Mema kritikovao je evropske političke lidere zbog, kako kaže, potpuno pogrešnih prioriteta u odnosu na one koje imaju ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
Međunarodni monetarni fond (MMF) je poručio da svaka odluka o zamrznutim ruskim sredstvima mora striktno poštovati međunarodne i domaće propise i da ne sme ugroziti stabilnost globalnog finansijskog sistema, izjavila je portparolka Fonda Džuli Kozak na redovnom brifingu.
Neuspesi Kijeva u sprovođenju „kontraofanzive” leže u neodlučnosti zapadnih saveznika i lično predsednika SAD Džoa Bajdena, napisao je bivši američki savetnik za nacionalnu bezbednost Džon Bolton u članku u Volstrit džurnalu .
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Marko Parezanović, jedan od najuticajnijih načelnika u Bezbednosno-informativnoj agenciji (BIA), koji je obavljao poslove načelnika operative u agenciji, smenjen je sa te pozicije, a na njegovo mesto postavljen je Nikola Vasiljević, saznaje Republika.
Policijska uprava za grad Beograd ističe da su neistiniti navodi koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a u kojima se tvrdi da su policijski službenici Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, odbili da obezbeđuju prostor Pionirskog parka, gde se održava prijavljeno javno okupljanje.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Jedna od 10 najčešćih malignih bolesti jeste karcinom mokraćne bešike, dok se u Srbiji nalazi na četvrtom mestu. Na godišnjem nivou od ove bolesti oboli oko 2.500 stanovnika, dok gotovo 1.000 izgubi bitku.
Na severu Crne Gore otvoren je rekonstruisani put Mijakovići - Vrulja, zajedno sa dva nova mosta koja, po želji građana, nose imena srpskih kraljeva, simbolizujući istorijsko ujedinjenje Srbije i Crne Gore.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Dvostruko ubistvo i samoubistvo u Čačku, koje je juče potreslo javnost, prema nezvaničnim informacijama dogodilo se pre nekoliko dana, ali još nema informacija o tačnom datumu!
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Rijaliti učesnici Asmin Durdžić i Mina Vrbaški bili su u spavaonici kada su primetili izmet po sobi, nakon čega su izneli tvrdnje da je Miljana Kulić ta koja je vršila veliku nuždu.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar