Američki predsednik Džo Bajden bi mogao da pređe na plan B za Ukrajinu, ali da li je to moguće nakon što je insistirao na tome da je globalni poredak ugrožen, pita "Risponsibl stejtkraft"
Komandant ukrajinskih kopnenih snaga Oleksandr Sirski rekao je da se situacija za Kijev komplikuje u pravcu Kupjanska, s tim u vezi, on je lično morao da koordinira trupe na licu mesta.
16.08.2023
17:24
Ovu informaciju je objavio list "Fajnenšel tajms" (FT), pozivajući se na dva izvora koja su upoznata sa situacijom.
Na sastanku će ruski predsednik razmotriti predloge Ministarstva finansija za jačanje devizne kontrole, prenosi "Komersant".
Prema izvorima FT, Ministarstvo finansija Rusije je predložilo da se ruski izvoznici obavežu da prodaju do 80 odsto svoje devizne zarade u roku od 90 dana nakon isporuke.
Oko 500 ukrajinskih vojnika odbilo je da krene u ofanzivu u pravcu Zaporožja, rekao je na svom Zelegram kanalu Jevgenije Balicki, vršilac dužnosti guvernera Zaporoške oblasti.
Moskva se okrenula rizičnijim metodama špijunaže nakon proterivanja ruskih agenata koji su pod plaštom obavljanja diplomatskih poslova bili raspoređeni po Evropi.
16.08.2023
15:39
Kompanije koje ne budu ispoštovale ove uslove biće uskraćene za državne subvencije, piše britanski list.
Predložena je i zabrana isplate dividendi i izdavanja kredita licima koja se nalaze van Rusije, ukidanje uvoznih subvencija i smanjenje količine deviza koje izvoznici mogu da iznesu iz Rusije.
U regionu Brjanska, osujećen je pokušaj infiltracije u ukrajinsku diverzantsko-izviđačku grupu, četiri diverzanta su uništena, saopštio je u sredu FSB.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
General-pukovnik Suhrab Ahmedov, visoki ruski komandant poznat po brutalnim frontalnim napadima i nepopularan među vojnicima, smenjen je posle četiri godine komandovanja u Ukrajini.
Američki novinar Taker Karlson izneo je tezu da Rusija razmatra mogućnost upotrebe nuklearnog oružja protiv pojedinih evropskih država, pre svega Velike Britanije i Nemačke, i da je nedavni udar raketom „Orešnik“ na vojni aerodrom u Lavovskoj oblasti bio signal upravo tim zemljama, a ne pokušaj da se ostvari neposredni vojni efekat u Ukrajini.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Američki predsednik Džo Bajden bi mogao da pređe na plan B za Ukrajinu, ali da li je to moguće nakon što je insistirao na tome da je globalni poredak ugrožen, pita "Risponsibl stejtkraft"
Španski ministar saobraćaja Oskar Puente izjavio je da je železnička nesreća kod Adamuza, u kojoj je poginulo najmanje 39 ljudi, krajnje neobična jer se dogodila na ravnom delu pruge koji je nedavno renoviran, kao i da je prvi voz koji je iskočio iz šina bio star svega nekoliko godina. Ovakvom izjavom ministar je stavio tačku na celu situaciju, nema protesta, krvavih šaka i pokušaja obojene revolucije.
Ustaški političar Tonino Picula, izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju koji svoju funkciju koristi da na svakom koraku napadne našu zemlju, jednu rezoluciju ipak ne sme da predloži!
Blokaderska glumica Mirjana Karanović, osvedočena antisrpkinja, otvoreno je priznala da je priželjkuje pad Aleksandra Vučića, kako bi nova garnitura priznala brutalnu laž - da su Srbi genocidan narod.
Ustaški političar Tonino Picula, izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju koji svoju funkciju koristi da na svakom koraku napadne našu zemlju, jednu rezoluciju ipak ne sme da predloži!
Javnost je još ranije saznala da dr Dragan Milić, samoproklamovani niški lokal-patriota i blokader, nije gadljiv na nekretnine na najboljim lokacijama u prestonici, pa je tako za oko pola miliona evra kupio stan sa dve garaže u takozvanom K Distriktu, na Dorćolu, kao i stan na Dunavskom keju, u Zemunu.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Jovan Radulović Jodžir toliko glasno hrče da su mu u šali pripretili da će ga izbaciti i naterati da spava van vile. S druge strane, kontraargument je bio da je Lana Stanišić najglasnija dok spava.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
U Rafineriji nafte Pančevo započete su startne aktivnosti koje će omogućiti ponovno uspostavljanje komercijalnog rada proizvodnih postrojenja, dok se prva isporuka derivana iz naše rafinerije očekuje 27. januara.
Srpska pravoslavna crkva i vernici danas obeležavaju praznik Bogojavljenje. Prema narodnom verovanju, vreme za Bogojavljenje može odrediti kakva je godina pred nama.
Cene slavskih kolača bezobrazno su skočile uoči Svetog Jovana, kog vernici proslavljaju sutra 20. januara, pa ćete ga tako, verovali ili ne platiti i do 3.000 dinara.
Sezona još nije ni počela, a najmanje šest porodica prevareno je za smeštaj u Grčkoj, i to u ukupnom iznosu od 2.000 evra! Na društvenim mrežama širi se upozorenje - žena koja se predstavlja kao Tijana Mihić godinama vara turiste i ne prestaje.
Danas, na Bogojavljenje, u crkvama se može uzeti oseštana vodica - sveta vodica, ali se mnogi vernici pitaju šta da rade sa onom koja im je ostala od prošle godine. Veroučitelj Aleksandar Đurđević objašnjava da jednu stvar nikako ne smemo da uradimo.
Više javno tužilaštvo u Beogradu preuzelo je istragu požara koji se danas dogodio u prostorijama Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u Ustaničkoj ulici, saznaje Informer.
Pripadnici Sektora za vanredne situaciјe Ministarstva unutrašnjih poslova uspešno su lokalizovali požar koјi јe јutros izbio u zgradi Speciјalnog suda u Ustaničkoј ulici, na Voždovcu.
U Višem sudu u Beogradu danas je za 24. februar odložen početak suđenja odgovornim licima Doma za smeštaj starih i odraslih lica "Ivanović" u Barajevu.
Glumac Milorad Mandić Manda ima četvoro dece, a ni jedno od njih se ne eksponira javno. Njegov sin Marko venčao se sa influenserkom sa kojom je dobio ćerku.
Iako je u trenutku njihovog prvog susreta bio oženjen, sudbina je Žarka Lauševića i Anitu spojila na snimanju filma "Boj na Kosovu", a žena koja mu je osvojila srce bila je već uspešna u Holivudu.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu. Januara 2021. godine, privukao je pažnju javnosti i medija kada ga je glumica Milena Radulović optužila za seksualno uznemiravanje.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu, a njegova supruga Biljana Mašić, profesorka glume na Fakultetu dramskih umetnosti, bila je uz njega do samog kraja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar