Ukrajina ne odustaje, uspešno sprečen još jedan teroristički napad na Moskvu, dve osobe povređene!
Podeli vest
Neprijateljska neimenovana letelica oborena je u Podmoskovskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije
Ruska protivvazdušna odbrana oborila je bespilotnu letelicu tipa aviona koja se uputila ka Moskvi, sprečivši još jedan pokušaj „ukrajinskog“ napada na prestonicu, saopštilo je Ministarstvo odbrane u ponedeljak ujutro, prenosi RT.
Posade višenamenskih lovaca Su-35S Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije obavili su patroliranje u zoni specijalne vojne operacije. Snimak leta objavilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Američki borbeni avion F-35 opasno se približio u sirijskoj oblasti Tanf ruskom lovcu Su-35
21.08.2023
08:11
Napad se dogodio jutros u 6.50 po moskovskom vremenu
„21. avgusta, oko 6:50 po moskovskom vremenu, osujećen je pokušaj terorističkog napada kijevskog režima u kojem je učestvovala jedna bespilotna letelica tipa aviona“, navodi se u kratkom saopštenju vojske.
Dron je potisnut „elektronskim ratovanjem“ i srušio se na jugozapadu prestonice, u okrugu Odintsovo u Moskovskoj oblasti. Vojni zvaničnici su istakli da u incidentu nije bilo žrtava niti materijalne štete.
Naučni centar za strateške i međunarodne studije (CSIS) sa sedištem u Vašingtonu zaključio je da je severnokorejska raketa Hvasong-18 testirana u julu skoro tačna kopija jedne od ruskih balističkih projektila sposobne da zaobiđu američki sistem protivraketne odbrane, prenosi NBC njuz.
Na Zapadu osmišljavaju različite varijacije potencijalnog mirovnog sporazuma između Kijeva i Moskve, ali ni jedan od njih neće zadovoljiti ni Rusiju niti Ukrajinu, piše danas "Volstrit džornal".
21.08.2023
07:30
Nekoliko sati kasnije, ministarstvo je objavilo još jednu poruku u kojoj se navodi da je još jedna bespilotna letelica sličnog tipa oborena iznad okruga Istra u Moskovskoj oblasti u ponedeljak u 8.16 časova.
Gradonačelnik Moskve Sergej Sobjanin potvrdio je na svom Telegram kanalu da je „vazdušna odbrana oborila bespilotnu letelicu koja se približava Moskvi“, pri čemu incident nije izazvao žrtve ili štetu na zemlji.
Krhotine uništenog drona povredile dve osobe
U međuvremenu, guverner Moskovske oblasti Andrej Vorobjev napisao je da su krhotine od ostataka pogođene letelice koje su padale u Istarskom okrugu povredile dve osobe i razbile prozore na tri domaćinstva.
Ruska Federalna agencija za vazdušni saobraćaj, poznatija kao Rosaviacija, je zauzvrat izvestila:
„Jutros, 21. avgusta 2023. godine, dolasci su bili privremeno ograničeni na aerodromima Vnukovo, Domodedovo i Šeremetjevo kako bi bi se osigurala bezbednost civilnih letova, kao i na aerodrom u Žukovski.”
Zbog toga je ukupno 45 letova preusmereno na Nižnji Novgorod, Kazanj i Sankt Peterburg.
Od 9:00 po moskovskom vremenu sva četiri aerodroma su nastavila sa normalnim radom.
Poslednjih nedelja Ukrajina je pojačala svoje pokušaje da gađa Moskvu udarima bespilotnih letelica, koji su uglavnom bili neuspešni.
Vojska je u nedelju presrela još jedan ukrajinski dron iznad Stupinskog okruga u Moskovskoj oblasti, koji se takođe srušio u napuštenom području, bez štete ili povređenih.
Ukrajina je u petak ujutro gađala poslovnu četvrt ruske prestonice sa jednim dronom koji je presretnut i oboren u blizini nebodera u Moskvi.
Penzionisani pukovnik Viktor Litovkin je u intervjuu za RT prokomentarisao izjave o obezbeđivanju aviona F-16 od strane Danske i Holandije za Ukrajinu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Poljski ministar spoljnih poslova Radoslav Sikorski izjavio je da Savet NATO–Rusija, konsultativno telo osnovano 2002. godine, više ne funkcioniše i da je time simbolično potvrđen kraj ere zajedničke bezbednosne arhitekture sa Moskvom, prenosi Gardijan.
Specijalni izaslanik američkog predsednika Stiven Vitkof bio je bolje raspoložen tokom razgovora sa Vladimirom Putinom nego sa Ukrajincima, piše "Fajnenšel tajms".
Posade višenamenskih lovaca Su-35S Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije obavili su patroliranje u zoni specijalne vojne operacije. Snimak leta objavilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Ministar odbrane BiH Zukan Helez nastavio je politiku provokacija, iznoseći do sada najbolesnije optužbe na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Vozač I.S. (23) iz Zaječara, koji je optužen da je 10. juna nadomak sela Malča kod Niša izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je život izgubila trogodišnja devojčica, a tri osobe su teško povređene, izjavio je u istrazi da se samog udesa – ne seća.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar