Kadirov objavio status o Prigožinu! Pred nesreću tražio od njega jednu stvar!
Podeli vest
Čečenski lider Ramzan Kadirov prisetio se svog odnosa sa šefom Vagner grupe Jevgenijem Prigožinom koji je stradao pre dva dana nakon što je pao avion u kojem je bio sa još devetoro ljudi.
Vrlo je verovatno da je vlasnik PVK "Vagner" Jevgenij Prigožin zaista preminuo, međutim, trenutno nema ubedljivih dokaza da je Prigožin bio u avionu koji se srušio, a poznato je da je poštovao izuzetne mere bezbednosti.
Šta stoji iza pada privatnog aviona u kome se nalazio šef Vagnera Jevgenij Prigožin? Gosti Informer TV ovog jutra su Zoran Milosavljević iz Instituta za političke studije, Zoltan Dani, poslanik Skupštine Srbije, kao i voditelj i pisac Aleksandar Dikić.
25.08.2023
09:42
"Bili smo prijatelji dugo. Često smo morali da rešavamo najkomplikovanije probleme", napisao je Kadirov na svom Telegram kanalu.
Prigožina je opisao kao čoveka koji se "razlikuje od drugih po svojoj brzoj reakciji, jedinstvenim komunikacijskim veštinama i upornosti".
"Uvek je bio spreman da pomogne i zaista je pomogao od srca", naveo je Kadirov.
Glavna vest u svim medijima ovih dana je da je avion u kome se nalazio šef Vagnera Jevgenij Prigožin pao u Tverskoj oblasti. Tim povodom u Info Jutru na našoj televiziji gosti su Emil Zornić iz Omladinske mreže Srbije, Nikola Antić, stručnjak za međunarodnu bezbednost i novinar Dragan Vujičić.
Grupa ruskih militanata koji se bore na strani Ukrajine poziva Vagnerove plaćenike da promene stranu i pridruže im kako bi osvetili smrt osnivača Vagnera Jevgenija Prigožina i njihovog komandanta Dmitrija Utkina, prenosi Rojters.
25.08.2023
08:03
Dok je Kadirov rekao da je Prigožin "važna ličnost na nacionalnoj sceni", ističe da u poslednje vreme "ili nije video ili nije želeo da vidi punu sliku onoga što se dešava u zemlji“.
"Tražio sam od njega da ostavi svoje lične ambicije u korist pitanja od najvećeg nacionalnog značaja. Sve ostalo bi moglo da se reši kasnije“, otkrio je Kadirov detalje nedavnog razgovora sa šefom Vagnera.
"Ali takav je bio, Prigožin, sa svojim gvozdenim držanjem i željom da dobije ono što je želeo ovde i sada", dodao je Kadirov.
Kadirov je rekao da nema sumnje da je Prigožin dao veliki doprinos ratu Rusije u Ukrajini.
"I ta zasluga mu se ne može oduzeti. Njegova smrt je veliki gubitak za celu državu", rekao je Kadirov.
Šef Vagnera Jevgenij Prigožin poginuo je u avionskoj nesreći u Rusiji, kada je oboren privatni avion sa 10 putnika i članova posade. Nema preživelih, situaciju u Rusiji posle nesreće Informer.rs prati iz minuta u minut
Vest da je šef Vagner grupe, Jevgenij Prigožin poginuo usled avionske nesreće šokirala je javnost širom sveta i pokrenula razne teorije. Naime, avion sa putnicima srušio se u severnoj okolini Moskve, a preživelih nije bilo. Iza Prigožina je ostala neutešna udovica, Ljubov Prigožina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vrlo je verovatno da je vlasnik PVK "Vagner" Jevgenij Prigožin zaista preminuo, međutim, trenutno nema ubedljivih dokaza da je Prigožin bio u avionu koji se srušio, a poznato je da je poštovao izuzetne mere bezbednosti.
Kako nezvanično saznajemo, Izbornoj komisiji Visokog saveta tužilaštva počeli su da pristižu prigovori povodom tužilačkih izbora koji su juče održani radi biranja pet javnih tužilaca za članove Saveta.
Vanpretresno veće Višeg suda u Novom Sadu donelo je ranije danas odluku da se postupci protiv Gorana Vesića, Jelene Tanacković i Anite Dimoski u slučaju pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu obustavljaju.
Srpska lista (SL) održala je danas miting u Domu kulture u Štrpcu, a predsednik te stranke Zlatan Elek istakao je u obraćanju da su vanredni parlamentarni izbori na KiM 28. decembra dan odluke za srpski narod.
Kako nezvanično saznajemo, Izbornoj komisiji Visokog saveta tužilaštva počeli su da pristižu prigovori povodom tužilačkih izbora koji su juče održani radi biranja pet javnih tužilaca za članove Saveta.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić bio je na ceremoniji otvaranja deonice na auto-putu E-761 (Moravski koridor) petlja ,"Vrnjačka banja" - petlja "Vrba".
Najbolji polovni automobil koji možete kupiti jeste "toyota corolla", upravo zbog dugovečnosti, niske potrošnje goriva i visokih sigurnosnih standarda.
U selu Penezići, na oko 30 kilometara od Priboja, dogodila se velika tragedija kada je u požaru do temelja izgorela porodična kuća Milojka Joksimovića.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu, u saradnji sa Prvim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su A. L. (19) zbog sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje opšte opasnosti.
Novosađanin Dušan Ramić i njegov branilac juče su se u podgoričkom Višem sudu saglasili sa stavom Višeg državnog tužilaštva da se potvrdi optužnica podignuta zbog smrti Alme Ćosović kojom se Ramić tereti za nasilje u porodici na štetu svoje emotivne partnerke.
Pripadnik Policijske uprave Novi Pazar priveden je na informativni razgovor u okviru istrage o oružanoj pljački zlatarske radnje "Đul-Gold" u centru grada.
Film "Bitka na Neretvi" koji je premijerno prikazan 1969. godine koštao je između sedam i 12 miliona tadašnjih dolara. To je najskuplji film ikada snimljen na prostorima bivše Jugoslavije.
Ako želite glamuroznu pozadinu koja na fotografijama izgleda kao profesionalni studio, postoji jedan jednostavan trik, za koji vam je potrebna ukrasna folija i malo vremena.
Ponekad se dogodi da telefon ne zazvoni, iako niste utišali ton niti uključili opciju "ne uznemiravaj".Često je u pitanju način na koji mobilna mreža funkcioniše i tehničke postavke koje rade "u pozadini".
Posle napornog dana, mnogi legnu u krevet bez skidanja šminke, ali dermatolozi i oftalmolozi se slažu da je spavanje sa šminkom jedna od najštetnijih navika za kožu i oči. Posledice često nadilaze ono što većina ljudi očekuje.
Voditelj Predrag Sarapa oglasio se i otkrio kako njegova koleginica Dea Đurđević još uvek nije otišla na trudničko bolovanje, već da čeka savete lekara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar