Šok priznanje američkog milijardera - da, pomogao je Rusiji! Tražili su satelite da potope crnomorsku flotu, ovo im je rekao!
Podeli vest
Američki milijarder Ilon Mask potvrdio je da je sabotirao ukrajinski napad na rusku flotu, ali je objasnio da nije isključio Starlink, već da je odbio da ga uključi.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev prokomentarisao je informaciju da je vlasnik društvene mreže „Iks“ prošle godine ograničio rad „Starlinka“ i tako osujetio napad Kijeva na rusku flotu ocenivši da je Ilon Mask, ako je to istina, poslednji razuman čovek u severnoj Americi.
Američki biznismen Ilon Mask naredio je da se ograniči rad Starlink Interneta u blizini Krima, čime je osujetio pokušaj ukrajinskih oružanih snaga da napadnu rusku flotu, navodi se u njegovoj biografiji, čije izvode citira CNN .
07.09.2023
20:40
"Starlink nije bio aktiviran u regijama o kojima je reč. Spejseks (SpaceX) nije ništa deaktivirao."
Precizirao je da, iako nije naredio inženjerima da isključe satelitski sistem, odbio je "ukrajinske molbe da ga uključe".
Tužba sudu koju je Ilon Mask, vlasnik društvene mreže Iks, bivšeg Tvitera, najavio protiv osnivača Fondacije za otvoreno društvo Džordža Soroša, građanski je rat dve elite u SAD koji je obelodanjen u susret predsedničkim izborima. To je već viša faza tog sukoba i početak demontaže modela društva koji oličava Soroš.
Na bivšem Tvireru, odnosno sadašnjem X-u, došlo je do problema kada su nestale sve stare fotografije objavljene pre decembra 2014. godine.
22.08.2023
14:00
"Postojao je hitan zahtev državnih tela za aktiviranje Starlinka sve do Sevastopolja. Očita namera je bila potopiti većinu ruske flote. Da sam pristao na njihov zahtev, tada bi SpaceX bio izričiti suučesnik u velikom činu rata i eskalaciji sukoba", napisao je Mask.
Si-En-En (CNN) je juče objavio da je Mask prošle godine potajno naredio svojim inženjerima da isključe satelitsku komunikacijsku mrežu Starlink njegove kompanije u blizini obale Krima kako bi sprečili tajni ukrajinski napad na rusku pomorsku flotu, prema odlomku iz nove biografije Voltera Ajzaksona "Ion Mask", koja treba da bude objavljena 12. septembra.
Dok su se ukrajinski podmornički dronovi s eksplozivom približavali ruskoj floti, "izgubili su vezu", piše Ajzakson, a prenosi CNN koji je ovo objavio kao svoju ekskluzivu.
Maskova odluka, zbog koje su ga ukrajinski zvaničnici molili da ponovo uključi satelite, bila je podstaknuta akutnim strahom da će Rusija na ukrajinski napad na Krim odgovoriti nuklearnim oružjem, strahom koji je podstaknut Maskovim razgovorima s ruskim zvaničnicima, prema Ajzaksonu.
Američki biznismen Ilon Mask, vlasnik aplikacije X ranije poznate kao Tviter, tokom jeseni prošle godine je saopštio predstavnicima Pentagona da je razgovarao sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, jedna tema je bila i situaciji u Ukrajini, prenosi list „Njujorker“ pozivajući se na predstavnika Pentagona.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Intenziviranje napada na Odesu nikako nije najava skorije operacije oslobađanja preostale glavne luke Banderovaca na Crnom moru, kaže veteran ruskih specijalnih snaga Aleksandar Arutjunov.
Ruski raketni napad Orešnikom na Ukrajinu signal je NATO-u da odustane od vojne podrške Kijevu, izjavio je generalni sekretar NATO-a Mark Rute na konferenciji za novinare tokom posete Hrvatskoj, koju je uživo prenosila pres-služba Alijanse.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev prokomentarisao je informaciju da je vlasnik društvene mreže „Iks“ prošle godine ograničio rad „Starlinka“ i tako osujetio napad Kijeva na rusku flotu ocenivši da je Ilon Mask, ako je to istina, poslednji razuman čovek u severnoj Americi.
Udar Oružanih snaga Rusije hipersoničnom raketom „Orešnik“ ozbiljno je poljuljao spremnost Zapada da pošalje svoje trupe na teritoriju Ukrajine, piše kineski portal Sohu.
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić započeo je posetu Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde će prisustvovati svečanom otvaranju Nedelje održivosti 2026, a sastao se i sa domaćinom skupa šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom.
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Niški opozicionar Dragan Milić i njegovi bliski saradnici postali su glavna tema u poslednje vreme, a njihove malverzacije ne prestaju da se otkrivaju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE), gde se sastao sa domaćinom skupa, šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom.
Prvi eliminisani takmičar najvećeg sportskog rijalitija na svetu Exatlona Marko Milovanović u Dominikansku Republiku je došao sa namerom da pobedi, ali je onda ekspresno došlo do bolnog otrežnjenja u vidu ispadanja.
Prvi takmičar koji je napustio Exatlon, najveći sportski rijaliti program na svetu, Marko Milovanović, bio je gost specijalne emisije na Informer televiziji, gde je govorio o boravku u Dominikanskoj Republici i iskustvu u takmičenju.
U najvećem sportskom rijalitiju na svetu, sukob između Sanje Kalinović i devojaka u Plavom timu ne jenjava i nikako ne mogu da pronađu zajednički jezik.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
U Srbiji će dana ujutru biti hladno sa slabim i umerenim, na jugozapadu i jugu ponegde i jakim mrazem, a tokom dana biće umereno do potpuno oblačno i malo toplije vreme.
Jeziva pucnjava dogodila se sinoć u jednom ugostiteljskom objektu u Dečanima, tri osobe su povređene i transportovane u bolnicu radi ukazivanja hitne medicinske pomoći.
Prva komšinica privedenog Srđana K.(41), koji se sumnjiči da je ubio svog druga, ispričala je da je pokojni Predrag Živković (43) kobne večeri bio kod njega u kući, gde su, prema njenim rečima, zajedno pili alkohol.
Glumac Enis Bešlagić oglasio se iz bolnice, gde je završio na preventivnim lekarskim pregledima pred početak nove turneje, čime je svojom objavom na Fejsbuku nakratko zabrinuo javnost.
Jedna saobraćajna nesreća dovoljna je da se sruši fasada i ogoli mračna strana ljudske prirode, a upravo je to tema domaćeg trilera "Saučesnici" koji od 14. januara stiže na velika platna.
Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar