EPA-EFE/TATIANA BARYBINA / SPUTNIK / KREMLIN POOL MANDATORY CREDIT
Vesti
(VIDEO) Strašna pogibija! Dronovi našli Ukrajnce u šumi, a onda je nastao masakr! Kadirov objavio jeziv snimak!
Podeli vest
Šef Čečenske Republike Ramzan Kadirov objavio je snimak na kojem se vide udari vojnika specijalnih snaga Ahmat na ukrajinske položaje u pravcu Kremene.
Prema njegovim rečima, vojska brzo pronalazi i uništava opremu Oružanih snaga Ukrajine (AFU). On je dodao da dronovi igraju veliku ulogu u ovom poslu. Kako je objasnio vođa Čečena, vojnici Oružanih snaga Rusije pokazali su se kao najjači specijalisti u kontroli dronova.
Ukrajina je postala laboratorija za vojne stručnjake i proučavanje inovativnih tehnologija u odbrambenoj sferi, izjavila je pomoćnik ministra odbrane SAD za strategiju, planiranje i potencijal Mara Karlin.
Premijer Poljske Mateuš Moravjecki saopštio je da ta zemlja više ne šalje oružje Ukrajini, nakon što su odnosi dve države pogoršani zbog proširenja poljske zabrane na uvoz ukrajinskog žita.
21.09.2023
08:35 >> 14:01
- Ovo omogućava grupi Aida iz Ismailovog odreda Lovac (specijalne jedinice Ahmat) da deluje veoma efikasno - naglasio je Kadirov u Telegramu.
On je pojasnio da se na objavljenom snimku vidi izviđanje iz vazduha, otkrivanje položaja Oružanih snaga Ukrajine, kao i uništavanje ljudstva, tehnike i kamufliranih neprijateljskih skloništa. Šef Čečenije je izrazio zahvalnost borcima na efikasnom radu.
Osumnjičeni za ubistvo ruskih mirovnjaka u Nagorno-Karabahu uhapšeni su danas, a njihov komandant jedinice je smenjen, saopštio je kredibilan izvor za RIA Novosti.
Predsednik Azerbejdžana Ilham Alijev izvinio se ruskom lideru Vladimiru Putinu zbog tragične smrti ruskih mirovnjaka u Nagorno Karabahu, saopštio je Kremlj.
21.09.2023
12:18
Уничтожение живой силы и техники ВСУ бойцами спецназа «Ахмат» на Кременском направлении.
Nemačka ne podržava inicijativu ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog da se Rusiji oduzme pravo veta u Savetu bezbednosti UN, izjavila je nemačka ministarka spoljnih poslova Analena Berbok.
Ukrajinska služba bezbednosti i mornarica izvršili su tokom noći napad na vazdušnu bazu Saki na Krimu, nanevši ruskim trupama "ozbiljnu štetu", saopštio je Rojtersu izvor iz ukrajinske obaveštajne službe.
Ukrajina je prošle nedelje odbila da primi 10 starih tenkova „leopard 1A5“ iz Nemačke zbog lošeg tehničkog stanja, piše „Špigl“, pozivajući se na izvore.
Ruski državni mediji objavili su izveštaj o tome kako ograničenja na izvoz ključnih komponenti za bespilotne letelice, koje je uvela kineska vlast, otežavaju Moskvi proizvodnju vojnih dronova, što bi moglo da ometa ratna delovanja Vladimira Putina u Ukrajini.
Snage PVO odbile su masovni napad ukrajinskih dronova u centralnim regionima Rusije, uključujući one koji su leteli ka Moskvi, rekao je gradonačelnik prestonice Sergej Sobjanin na svom Telegram kanalu.
26.11.2023
06:02
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajina je postala laboratorija za vojne stručnjake i proučavanje inovativnih tehnologija u odbrambenoj sferi, izjavila je pomoćnik ministra odbrane SAD za strategiju, planiranje i potencijal Mara Karlin.
Zapad treba da „uloži sve“ po pitanju vojne podrške Ukrajini, rekao je pukovnik austrijskih oružanih snaga Markus Rajzner u intervjuu za Tagesschau, deo medijske grupe ARD.
Ako Bugarska nastavi da bude satelit Sjedinjenih Država i odluči, pod njihovim uticajem, da započne sukob sa Rusijom, deliće sudbinu Ukrajine, rekao je bivši američki obaveštajac Skot Riter u intervjuu bugarskom novinaru Martinu Karbovskom.
Iz Narodne stranke Vuka Jeremića stigla je potvrda da lista "Srbija protiv nasilja" okupljena oko Dragana Đilasa uništava opoziciju i podmeće lažne potpise!
Potvrđujemo da je na snazi politički kanibalizam, kada jedete sopostvenu vrstu, kao što je lista "Srbija protiv nasilja" htela da "pojede" listu "Srbija na Zapadu - Da se struka pita" - izjavio je Vladimir Kovačević, nosilac liste "Srbija na Zapadu - Da se struka pita" i kandidat za gradonačelnika Beograda.
Predsednik Novog DSS-a Miloš Jovanović podržao je opozicionu inicijativu „ProGlas“ i tako razrešio svaku dilemu i jasno prelomio da ide u koaliciju sa liderom Stranke slobode i pravde Draganom Đilasom i potpredsednicom ove partije Marinikom Tepić.
Simpatizeri Vuka Jeremića, Borisa Tadića i malih stranaka sumnjiče Dragana Đilasa i Mariniku tepić za zaveru protiv njih koja je kreirana lažnom pričom o ukradenim potpisima.
Miloš Terzić, član Predsedništva Srpske napredne stranke odgovorio je Zdravku Ponošu, koji je po ko zna koji put napao predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Ministar državne uprave i lokalne samouprave dr Aleksandar Martinović sastao se danas sa predsednikom Privremenog organa opštine Lapovo Bobanom Miličićem sa kojim je razgovarao o projektima čiju bi realizaciju MDULS moglo da podrži. Ujedno sastanak je bio prilika da ministar opštinskoj upravi donira 20 laptop računara kao vid podrške razvoju i funkcionisanju elektronske uprave.
Večerašnja Tema dana bila je nastavak rata između Izraela i Palestine, ali i uticaj sukoba u pojasu Gaze na ceo svet, a o svemu tome govorili su Dejan Miletić iz Centra za globalizaciju i politički analitičar Stevica Deđanski.
U Dnevniku televizije Informer, saznajte - Pet osoba osumnjičeno za ubistvo 14-ogodišnje devojčice u Skoplju, u Bosilegradu hapšenje osobe zbog špijunaže i otkrivanja vojnih informacija Bugarskoj.
Postavljanje kamena temeljca za Nacionalni bokserski trening centar i multinamenske hale u ulici Dr. Ivana Ribara, komentarisao je gost Info dana, predsednik Bokserskog Saveza Srbije Nenead Borovčanin.
O prekidu primirja na frontu u pojasu Gaze, kao i o samom sukobu između Izraela i Palestine, govorili su na Informer TV general u penziji Luka Kastratović i Emil Zonjić iz Omladinske mreže Srbije.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije podnelo je večeras krivičnu prijavu, nakon čega je raspisana međunarodna poternica za Ljupčom Palevskim - osumnjičenim za otmicu i dvostruko ubistvo maloletne Vanje Gorčevske (14) i frizera Panča Žežovskog (74).
Nekadašnji reprezentativac Srbije i Crne Gore Danijel Ljuboja je nedavno se našao u centru pažnje kada se pojavio na utakmici Strazbura i Olimpika iz Marseja.
Fudbaleri Fenerbahčea u četvrtak su doživeli blamažu od Nordsjelanda (6:1) u okviru 5. kola Lige konferencija, zbog čega su se našli na udaru navijača.
"Dobričin prsten“, nagrada Udruženja dramskih umetnika Srbije za životno delo u 2022. godini uručena je Borisu Isakoviću u Jugoslovenskom dramskom pozorištu, u prisustvu velikog broja kolega, glumaca, reditelja, kao i studenata dramskih fakulteta.
Predstava "Art", koja se izvodi od oktobra ove godine u "Atelju 212", a u čijoj su glavnoj glumačkoj postavi Svetozar Cvetković, Tihomir Stanić i Branislav Zeremski uveliko je na repertoaru, a Informer deli pet puta po dve karte najbržim čitaocima.
Trenutno najveća rijaliti zvezda u Srbiji i aktuelna pobednica "Zadruge 6", Aleksandra Nikolić, u drugom je stanju sa svojim izabranikom Filipom Carem.
U Kragujevcu se danas održava tradicionalni Vavedenjski vašar. Prodavci iz cele Srbije izneli su na tezge bukvalno "trista čuda" ili, kako se kaže, sve od igle do lokomotive...
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.