Vojna racija na Zapadnoj obali: Nastradala dvojica Palestinaca u izbegličkom kampu!
Podeli vest
U najnovijem talasu nasilja tokom perioda jevrejskih praznika danas su tokom izraelske vojne racije u severnoj zoni Zapadne obale ubijena dvojica Palestinaca, saopštili su palestinski zdravstveni zvaničnici.
Izraelska vojska je saopštila da je izvršila raciju u izbegličkom kampu Nur Šams, u blizini grada Tulkarema, kako bi uništila komandni centar ekstremista i skladište bombi, prenosi AP.
Predsednik SAD Džo Bajden iznenada se prekrstio u sredu tokom sastanka u četiri oka sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom na marginama Generalne skupštine Ujedinjenih nacija u Njujorku.
Oluja 'Danijel' izazvala je najstrašnije posledice u Libiji, ali je poharala i Grčku, ubijala je i po Egiptu, Izraelu...
14.09.2023
00:30
U saopštenju se navodi da su inžinjerijske jedinice detonirale više bombi postavljenih pored puteva, kao i da su ekstremisti potom otvorili vatru bacajući eksplozivne naprave, nakon čega su izraelske trupe uzvratile vatrom.
Palestinsko ministarstvo zdravlja saopštilo je da su izraelske snage ubile dvojicu muškarca, Asid Abu Alija (21) i Abdulrahman Abu Dagaša (32), kao i da je upad izraelskih vojnih snaga naneo veliku štetu putevima. Izrael poslednjih godinu i po dana sprovodi pojačane vojne napade, prvenstveno na severu Zapadne obale, u kampanji koja ima za cilj iskorenjivanje palestinskih ekstremista i sprečavanje budućih napada.
Prema podacima Asošijeted presa, od početka ove godine na Zapadnoj obali je ubijeno oko 190 Palestinaca. Izrael tvrdi da su većina ubijenih bili ekstremisti, ali su živote izgubili i mladi ljudi koji protestuju zbog izraelskih upada i drugi Palestinci koji nisu bili uključeni u sukobe.
Najmanje 114 osoba povređeno je danas u Tel Avivu u sukobima između Eritrejaca koji traže azil u Izraelu i policije, saopštila je sanintetska služba Izraela Crvena Davidova zvezda.
Prisustvo američkih trupa u Siriji će se nastaviti, izjavio je načelnik Združenog generalštaba Oružanih snaga Sjedinjenih Američkih Država, general Mark Mili.
28.08.2023
23:33
Ove godine u palestinskim napadima na Izraelce ubijena je najmanje 31 osoba, navodi američka agencija.
Palestinski napadač otvorio je danas vatru na automobil na okupiranoj Zapadnoj obali i ranio tri osobe, od čega dve devojčice, a potom je pobegao, saopštile su izraelske vlasti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik SAD Džo Bajden iznenada se prekrstio u sredu tokom sastanka u četiri oka sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom na marginama Generalne skupštine Ujedinjenih nacija u Njujorku.
Pokušaji „uvlačenja Oružanih snaga Ukrajine“ u „vrtlog intriga i zakulisne borbe“ u Kijevu će se završiti katastrofalno, izjavio je na društvenim mrežama poslanik Vrhovne rade iz opozicione „Batkivščine“ Aleksej Kučerenko.
Funkcioner Srpske napredne stranke Goran Vesić oglasio se na društvenim mrežama povodom hajke koja se protiv njega vodi u medijima pod kontrolom tajkuna Dragana Đilasa.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izrazio je veliku zahvalnost povodom podrške poznatih ličnosti listi "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane" na predstojećim izborima koji su zakazani za 17. decembar.
Ministar odbrane Miloš Vučević opisao je bezbednosnu situaciju u Srbiji kao tešku, dok kao najveću pretnju sigurnosti navodi situaciju na Kosovu i Metohiji, sa naglaskom na to da se ta opasnost ne smanjuje.
Ministar građevinarstva Goran Vesić ispratio je 10 studenata završne godine i master studija sa Građevinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu na prvu stručnu praksu u Kini.
Tajkunski portal Nova S objavio je tekst pod naslovom „Putinov kum vršlja po Srbiji: U Kijevu hapšen zbog veleizdaje i pljačke, u Hrvatskoj krio superjahte od 200 miliona dolara, a sada osniva pokret u Beogradu“, u kome pišu da je pokret „Druga Ukrajina“, ukrajinskog oligarha i proruskog političara Viktora Medvedčuka, a koji je inače kum ruskog predsednika Vladimira Putina, registrovao predstavništvo u Srbiji.
Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, gostujući na televizij Pink prokomentarisao je izjavu Miroslava Aleksića koji je tražio da se proveri koliko je koštao deo auto-puta Šabac - Ruma.
Tajkunska N1 televizija objavila je "dokumentarni" film o predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u kome je iznela gnusne laži na račun njega, kao i njegove porodice.
U novoj emisiji Pre večere tema je bila oboljenje i transplatacija organa, a o tome su razgovarali gosti prof. dr Zoran Kovačević i pacijenti na dijalizi Josip Horvat i Miroslav Jovanović.
Zdravstvo u Srbiji je iz godine u godine sve više napreduje, a o daljim planovima i projektima za budućnost Srbije i njenih građana za Info jutro govorila je dr Marija Zdravković, četvrta na listi Aleksandar Vučić-Srbija ne sme da stane.
Pokušaj EU da se odupre američkoj hegemoniji i pritiscima da ispunjavaju njihovu politiku, kao i uspon desnice u Evropi, analizirali su gosti Teme dana, novinarka Olivera Miletović i Slobodan Dimitrijević iz Pokreta srpsko - ruskog bratstva.
Slučaj Zorana Nedeljkovića (61), koji je preminuo 29. maja od posledica brutalnog prebijanja koje se dogodilo mesec dana ranije u beogradskom naselju Zvezdara, ne prestaje da intrigira javnost, a optuženi N. Š. je na slobodi.
Duško Jovanović (32), Srbin koji je osuđen na doživotnu robiju u nemačkoj zbog ubistva dve starice nekon izricanja presude se obratio sudu i istakao da je nepravedno osuđen.
Uhapšeni Srbi su optuženi za otmicu i pretnju licu vatrenim oružjem u zalivu Sent Pavla na Malti. Dvojica su uhapšena u Malti, dok se za trećim osumnjičenim traga. Veruje se da se nalazi u Srbiji.
Jedno lice je poginulo, a jedno povređeno u teškoj saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila danas nešto pre 15 sati nedaleko kod Kruševca u mestu Lukavac, nedaleko od crkve u ovom selu.
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost iz Lučana 3:1 (1:1) u meču 18. kola Superlige Srbije i postavili svetski rekord broju ligaških utakmica bez poraza na domaćem terenu.
Reprezentativac Srbije, plivač Proletera iz Zrenjanina, Nikola Aćin, na Evropskom prvenstvu u Rumuniji, nakon rekorda na 50 metara leđno, u trci na 100 metara kraul, oborio je rekord svih vremena i sa rezultatom 47.41 postao najbrži čovek u istoriji srpskog plivanja.
Udruženje Romag, pod pokroviteljstvom Ministarstva za kulturu i uz podršku Kuće Đure Jakšića, s ponosom najavljuje muzičko-scenski spektakl "Glasovi Budućnosti i Novi Talas", zakazan za 12. 12. 2023. u 19h.
Na otvaranju je obeleženo 20 godina od smrti Vjerana Miladinovića Merlinke, po kome je festival i dobio ime, prikazivanjem inserata iz
filma „Marble Ass“ Želimira Žilnika.
Parovi koji se posle svađe ponašaju kao da se ništa nije dogodilo imaju mnogo veći problem od parova koji danima ne prestaju da se svađaju oko iste sitnice, tvrde stručnjaci.
Jovan Milenko Grčić je srpski pesnik i doktor medicine rođen na današnji dan 1846. godine, a iza sebe je ostavio intrigantnu priču o tome kako su njegova dela za života bila neshvaćena, a posthumno odlikovana i izuzetno cenjena.
Diplomatska aktivnost širom Evrope uoči početka Prvog svetskog rata bila je na vrhuncu. Telegrami i poverljive depeše leteli su sa jednog kraja kontinenta na drugi, a među njima našla se i jedna prepiska srpskog prestolonaslednika Aleksandra Karađorđevića i ruskog cara Nikolaja II Romanova.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.