Turskoj je dosta, Erdogan besan na EU: ''Čekamo pred vratima već 40 godina, ako ne ispravite svoje greške...!''
Podeli vest
Pristupni pregovori za prijem Turske u EU su otvoreni 2005. ali su prekinuti 2016. godine.
U govoru pred poslanicima parlamenta na inauguralnoj sednici nakon letnje pauze Erdogan je istakao i da je njegova zemlja ispunila sva obećanja koja je dala Briselu, dok druga strana nije ispunila gotovo nijedno.
Radnička partija Kurdistana (PKK) preuzela je odgovornost za bombaški napad koji se dogodio jutros u Ankari, nedaleko od zgrade turskog Ministarstva unutrašnjih poslova.
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da teroristi, koji su izveli bombaški napad ispred Ministarstva unutrašnjih posova u Ankari, nisu uspeli u svom "poslednjem pokušaju" da ugroze mir i bezbednost građana.
Turski parlament će ispoštovati svoje obećanje i ratifikovati kandidaturu Švedske za članstvo u NATO-u, pod uslovom da američka administracija predsednika Džoa Bajdena otvori put za prodaju aviona F-16 Turskoj, rekao je predsednik Redžep Tajip Erdogan.
Azerbejdžan je najavio sprovođenje "lokalnih antiterorističkih mera" u Nagorno-Karabahu, a nepriznata republika Nagorno-Karabah je saopštila da azerbejdžanska vojska izvodi raketne i artiljerijske udare
19.09.2023
22:16
- We have kept all the promises we have made to the EU, but they have kept almost none of theirs
- We no longer expect anything from the EU, which has kept us waiting at its door for 60 years
- If the EU doesn't correct its mistakes, particularly about visas,… pic.twitter.com/eLWzhtgYmo
— TRT World (@trtworld) October 1, 2023
- Turska više ništa ne očekuje od Evropske unije, pred čijim vratima čeka već 40 godina. Ispunili smo sva obećanja koja smo dali Evropskoj uniji, a oni gotovo nijedno. Nećemo više tolerisati nove zahteve iz Brisela ili postavljanje uslova u pristupnom procesu. Ako EU ne popusti sa uvođenjem viza, koje koriste kao latentne sankcije, ako ne isprave svoje greške, kod nas će u potpunosti izgubiti pravo da izražavaju politička, socijalna, ekonomska ili vojna očekivanja - rekao je Erdogan.
On je dodao da "ako Evropska unija namerava da prekine pristupni proces, koji postoji samo na papiru, to će biti njihova odluka".
Turkish President Erdogan criticises EU on Türkiye's stalled membership by saying EU must change its biased position towards Ankara pic.twitter.com/nAZGVnrPta
— TRT World (@trtworld) October 1, 2023
Turski predsednik ljut i zbog najnovije presude Evropskog suda za ljudska prava
Turski predsednik je ljut, između ostalog, i zbog najnovije presude Evropskog suda za ljudska prava u kojoj se vlasti u Ankari kritikuju zbog presude da je jedan turski državljanin pripadnik terorističke organizacije samo zbog korišćenja aplikacije ByLock, koja se koristi za slanje šifrovanih poruka.
Turske vlasti tvrde da ovu aplikaciju za kriptovane poruke koriste čelnici neuspelog puča iz 2016. kada je poginulo preko 250 osoba i usledila masovna hapšenje i čistke u vojsci i policiji bez presedana u modernoj istoriji Turske.
Vlada je za pokušaj puča optužila Fetulaha Gulena, nekadašnjeg Erdoganovog saveznika.
- Odluka Evropskog suda za ljudska prava je kap koja je prelila čašu. Pripadnici terorističke organizacije i njihove pristalice, koji su ohrabreni ovom odlukom, ne bi trebalo uzalud da se nadaju. Ta odluka neće doneti nikakvo olakšanje kriminalcima. Turska neće popustiti u borbi protiv te bande izdajnika, neće dopustiti nikakav povratak u prošlost - naglasio je Erdogan.
RT podseća da je Turska zvanično podnela zahtev za članstvo u EU još 1987. a da je status kandidata dobila 1999. Pristupni pregovori su otvoreni 2005. ali su prekinuti 2016.
Turski predsednik Tajip Erdogan je, odgovarajući na pitanje novinara o sadržaju izveštaja Evropskog parlamenta o Turskoj, rekao da bi Ankara mogla da "raskine" sa Evropskom unijom ako bude potrebno.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Radnička partija Kurdistana (PKK) preuzela je odgovornost za bombaški napad koji se dogodio jutros u Ankari, nedaleko od zgrade turskog Ministarstva unutrašnjih poslova.
Kako naša GOSI služba javlja, blokaderi-kapuljaši zajedno sa ekipom antisrpske "N1", odlučili su da posete Orašac i okolinu kako bi pričali sa narodоm. Ipak, realnost ih je brutalno demantovala.
Prof. dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) otkrio je detalje o prošlosti izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju, osvedočenom ustaši Toninu Piculi.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je trn u oku blokaderima jer raskrinkava njihove laži i na duhovit način ih postavlja na mesto, najnovijom objavom im je zadao još jednu "šamarčinu" i dirnuo ih u bolnu ranu.
Javnost je ogorčena nakon što je na društvenim mrežama osvanuo snimak na kom se vidi kako se predstavnici Socijaldemokratske partije Srbije (SDPS) Rasima Ljajića i Stranka demokratske akcije (SDA) Sandžaka Sulejmana Ugljanina zajedno provode u Turskoj i pevaju da im je “Bosna majka junačka”!?!
Lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović, poznata po skandaloznim, uvredljivim izjavama na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, prisustvovala je današnjem sramnom mini-skupu u Čačku, odakle je zapretila članovima i simpatizerima Srpske napredne stranke (SNS).
Snimak koji prikazuje svu bruku i sramotu u režiji blokadera zgubidana i tajkunske, antisrpske televizije N1 nije za ljude sa slabim želucem, budući da je svakom normalnom čoveku mučno da gleda naizgled ozbiljne ljude i ljude u "ozbiljnim" godinama kako se na najstrašniji način rugaju pevačici Ani Bekuti.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Kapiten Plavih u Exatlonu Nemanja Radovanović istakao je da mu je izletela uvreda koju je uputio Neveni Petrović, ali i da ga je zabolelo što je neko iz Crvenog tima uputio uvredu njegovog saigračici.
Učesnica Exatlona Sanja Kalinović, kako sumnjaju ostali članovi Plavog tima, zaljubila se u muškarca iz Turske, zbog čega je počela da uči turski jezik.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra obeležavaju veliki hrišćanski praznik - Bogojavljenja, a mnogi ne znaju da se sutra govori "Bog se javi".
U Opštu bolnicu Novi Pazar primljen je A. I. (52) iz Tutina sa teškim povredama šake, pri čemu su mu amputirana dva prsta, nezvanično saznaje Informer.
Džejms Kameron, danas 71-godišnji reditelj poznat po hitovima poput "Terminatora" i "Avatara" frustrirano je reagovao na ponovljeno pitanje o kraju filma "Titanik".
Svi smo barem jednom razlišljali kako da operemo perjanu jaknu kod kuće, a da zadržati joj savršeni pufnasti oblik. Sada postoji trik koji je posato viralan.
Novinarka Mira Adanja Polak otvoreno je govorila o ličnim žrtvama koje je podnosila kako bi mogla da radi intervjue i reportaže koje su je profesionalno ispunjavale.
Bivša rijaliti učesnica Jovana Novakov Šmizla otkrila je da je u drugom stanju i da nosi devojčicu. Ipak, kako je istakla, više nije u emotivnoj vezi sa ocem deteta.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar