''Ne, Rusija nije izdala Jermeniju!'' Oglasila se Zaharova o situaciji u Nagorno-Karabahu, pa Jerevanu sasula istinu u lice!
Podeli vest
Prema rečima Zaharove za Jermene u Nagorno-Karabahu Rusija je uvek bila tu, uvek je zaustavljala krvoproliće u tom regionu i uvek ih je pomagala finansijski, ekonomski, humanitarno.
- Evropska unija je izdala Jermeniju, a ne Rusija – Brisel nije ni nameravao da doprinese prekidu vatre niti pružanju humanitarne pomoći - izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
Načelnika vojnog komiteta NATO-a Roba Bauera treba podsetiti da su i bivši predsednik Gruzije Mihail Sakašvili i majdan u Ukrajini delo Sjedinjenih Američkih Država, izjavila je portparol Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova, komentarišući sukobe u Južnoj Osetiji i Ukrajini.
Zaharova je ismejala nemačku ministarku Analenu Berbok.
02.10.2023
16:59
''Misija EU u Jermeniji ne osigurava nikakvu stabilnost''
Zaharova je napomenula da „misija EU u Jermeniji ne osigurava nikakvu stabilnost ili deeskalaciju“.
- Glavni zadatak nije bezbednost Jermenije i doprinos normalizaciji odnosa između Bakua i Jerevana, već obaveštajni nadzor u interesu Brisela i provociranje situacije. Poslednji događaji su pokazali da su evropski posmatrači zauzeli najpodliji stav. Prvo su se bavili nagovaranjem Jermenije i obećanjima i tako su jednostavno namamili zvanični Jerevan u još jednu zamku, a onda su postali nemi svedoci daljeg razvoja situacije - ocenila je Zaharova.
Nedavni napad Kijeva na Sevastopolj realizovan je u tesnoj koordinaciji sa američkim i britanskim stručnjacima, rekla je portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Portparolka Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je da su opasne neistinite izjave predsednice Evropske komisije Ursule fon der Lajen na račun Rusije.
22.09.2023
13:33
Kako je dodala, Brisel je ćutke, sa strane posmatrao kako ruski mirovnjaci pomažu stanovnicima Nagorno-Karabaha koji odlaze u Jermeniju, kako dovoze humanitarnu pomoć u region i kako deluju kao posrednici u postizanju primirja, ne pomišljajući da na bilo koji praktičan način pomogne.
''Rusija nije izdala Jermeniju, Rusija je uvek zaustavljala krvoproliće u tom regionu''
Po rečima Zaharove, građanima Jermenije su pričali izmišljotine o tome da ih je navodno izdala Rusija.
- Ne, nije ih izdala Rusija. Rusija je uvek bila tu, uvek je zaustavljala krvoproliće u tom regionu i uvek je pomagala finansijski, ekonomski, humanitarno - poručila je Zaharova.
Takođe je napomenula da je Evropska unija savetovala Jerevanu da odustane od realizacije sporazuma koji su potpisani uz posredovanje Moskve.
- Stoga je Evropska unija ta koja je izdala Jermene - kazala je Zaharova, istakavši da Nagorno Karabah, koji se pre 35 godina otcepio od Azerbejdžanske SSR i, nakon oružanog sukoba sa Azerbejdžanom 1992-1994. godine dugi niz godina postojao kao nepriznata republika, objavio je kraj svog postojanja 1. januara 2024. godine.
Zvanična predstavnica ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova podsetila je Jerevan da je jermensko rukovodstvo zvanično priznalo da Nagorno-Karabah pripada Azerbejdžanu.
Rusija poziva Jermeniju i Azerbejdžan da prekinu neprijateljstva i vrate se diplomatskom rešenju, istakla je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Načelnika vojnog komiteta NATO-a Roba Bauera treba podsetiti da su i bivši predsednik Gruzije Mihail Sakašvili i majdan u Ukrajini delo Sjedinjenih Američkih Država, izjavila je portparol Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova, komentarišući sukobe u Južnoj Osetiji i Ukrajini.
Jelena Zorić, novinarka tajkunskog Vremena, stavila je tačku na pokušaje tajkunskih medija da zaplenu pet tona marihuane u Konjuhu povežu sa lažnom aferom Jovanjica.
Ruske snage ušle su u još jedno selo u Sumskoj oblasti, koristeći ponovo isti problem u odbrani OSU – nemar i opuštenost jedinica na drugoj liniji odbrane, upozorio je bivši portparol Generalštaba Oružanih snaga Ukrajine Vladislav Seleznev.
Nebojša Bojović, bivši predsednik Skupštine akcionara kompanije "Infrastruktura železnice Srbije", najodovorniji za pad novosadske nadstrešnice 1. novembra 2024. godine, fura basloslovno skup "roleks", otkriva Informer.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) dostavila nam je šokantnu fotografiju potrčka Dragana Đilasa, potpredsednika Stranke slobode i pravde Borka Stefanovića.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabič očitala je bukvicu blokaderima koji su ponovo udarili na predsednika Srbije Aleksandra Vučića zbog autoputeva.
Prilikom šestominutnog poziva roditelji Nevene Petrović su otkrili da su primetili da im ćerka voli Radojicu Lazića, te da zbog toga navijaju i za njega.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Ženka džinovskog pitona (Malayopython reticulatus) otkrivena u regionu Maros, na indonežanskom ostrvu Sulavesi krajem 2025. godine, zvanično je proglašena kao najduža zmija ikada izmerena u divljini.
Vanrednom kontrolom veterinarskih inspektora Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, sprovedenom juče (4. februara) u mlekari ''Kikinda'' u Kikindi, otkrivene su ozbiljne nepravilnosti u vezi sa označavanjem rokova upotrebe sira.
Rok za uplatu poreza, za prvi kvartal 2026. godine, ističe 18. februara, saopšteno je iz Poreske uprave. Datum plaćanja je, objašnjavaju oni, pomeren zbog obeležavanja Dana državnosti Srbije, 15, 16. i 17. februara.
Policija u Beogradu u saradnji sa Prvim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, rasvetlili su krivično delo krađa i uhapsili S. H. (41) i državljanku Ukrajine S. T. (24) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili ovo krivično delo.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Čačku, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Čačku, uhapsili su V. Ć. (51) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Mediji prenose nezvanično saznanje da je Aleksa Ž. za kojim policija traga, a koji je pomagao Sanji Dimitrijević u milionskoj prevari, unapred isplanirao bekstvo.
Andriji S. (19) i Filipu S. (21), Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana zbog sumnje da su 10. decembra pokušali ubistvo vlasnika lokala na Vračaru, Vuka Bajruševića.
RTS je objavio spisak filmova koji će biti emitovani u periodu od 7. do 13. februara 2026. godine, a među njima je i film "Noć u kući moje majke" u kojoj glavnu ulgu igra Igor Pervić.
Holivudska zvezda Mila Jovović pojavila se na premijeri filma "Drakula" u Los Anđelesu u društvu ćerke Ever Anderson a malo se zna da je njena majka, Galina Loginova, nekadašnjoj zvezdi SSSR-a, zbog ljubavi, pritisaka i emigracije platila visoku cenu.
Zločini iz strasti, ratni užasi i sudbine žena i muškaraca uhvaćenih između suprotstavljenih strana nisu priče koje su nastale u scenarističkoj mašti, već su poslužile kao inspiracija za neke od naših najboljih filmova.
Pisci poput Ive Andrića, Branka Ćopića, Meše Selimovića ili Branislava Nušića nisu bili samo geniji pera, njihove urnebesne anegdote otkrivaju da su bili duhoviti, duševno živi, ali i sasvim obični ljudi, kao i svi mi.
Gugl (Google Home) aplikacija dobija podršku za pametne hardverske tastere i ispravku iritantne greške sa video snimcima, čime upravljanje pametnom kućom postaje još jednostavnije.
Praktičan kuhinjski trik koji bi svaka domaćica trebalo da zna je kako na najbolji način da isprži savršeno pohovano meso, a da njegova priprema prođe bez lepljivih prstiju i haosa po kuhinji.
Pevačica Jelena Karleuša brutalno je odgovorila koleginici Teodori Džehverović da ne zna ni jednu njenu pesmu, nakon što je Džehva izjavila da je njen duet sa Devitom dosta popularniji od Jeleninog.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar