Politički krugovi u SAD beleže rast popularnosti politike predsednika Rusije Vladimira Putina među Amerikancima – protiv toga se treba boriti, izjavila je bivši američki državni sekretar Hilari Klinton u intervjuu TV „Pi-Bi-Es njuz“.
"Iskreno, ne razumem Amerikance koji su na strani Putina, ali mi to vidimo, čujemo i treba da se borimo protiv toga", kazala je Hilari Klinton.
Takođe je navela da je rusko rukovodstvo navodno „oduševljeno“ zbog turbulencija koje potresaju američki Kongres, jer to preti prekidom isporuka američkog oružja Kijevu.
Klinton je takođe izrazila zbunjenost zbog toga što neki Amerikanci "koji su na odgovornim funkcijama govore o tome da SAD ne treba da podržavaju narod Ukrajine". Po njenim rečima, u SAD je došlo do "ideološke i političke partijske podele".
Krajem protekle nedelje američki Kongres je odobrio privremeni budžet, koji ne uključuje finansijsku podršku Kijevu.
Nakon toga, Predstavnički dom američkog Kongresa izglasao je smenu svog predsedavajućeg, republikanca Kevina Mekartija koji je planirao da sredstva u iznosu od 300 miliona dolara koja su namenjena za obuku ukrajinske vojske isključi iz odbrambenog budžeta zemlje. Pored toga, prošle subote, 30. septembra, istekao je rok trajanja zakona o lend-lizu za Oružane snage Ukrajine.
Američki predsednik Džozef Bajden izjavio je da je zabrinut zbog mogućeg odbijanja Kongresa da nastavi da pruža pomoć Ukrajini zbog nedavnih dešavanja u vezi sa finansiranjem vlade.
Porast ruskog uticaja u svetu zasluga je predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavila je bivša državna sekretarka Sjedinjenih Američkih Država Hilari Klinton u intervjuu TV „Pi-Bi-Es njuz“.
Pobeda Donalda Trampa na predsedničkim izborima 2024. godine značiće "kraj demokratije" u SAD i "kraj Ukrajine", pošto će izvesti zemlju iz NATO, upozorila je bivši državni sekretar Hilari Klinton u intervjuu Financial Times.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je tokom sastanka sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Vašingtonu ponovo pozvao obe strane da okončaju rat u Ukrajini.
U američkom Senatu predstavljen je nacrt zakona kojim se predviđa novi paket oštrih sankcija protiv Rusije, uključujući mogućnost uvođenja ličnih mera protiv predsednika Vladimira Putina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Porast ruskog uticaja u svetu zasluga je predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavila je bivša državna sekretarka Sjedinjenih Američkih Država Hilari Klinton u intervjuu TV „Pi-Bi-Es njuz“.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je juče na pitanje koje interesuje celu Srbiju - Šta će se dogoditi sa našom zemljom ako na predstojećim izborima pobede blokaderi.
Zamenik ruskog premijera Marat Husnulin otkrio je kako je došlo do toga da predsednik Rusije Vladimir Putin otputuje u posetu Marijupolju u martu 2023. godine, u jeku borbi na ukrajinskom frontu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boraviće na jugozapadu zemlje danas i sutra (10. i 11. avgusta), saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Lider opozicione SSP Dragan Đilas gostovanjem na Nova S izgovorio je gomilu nebuloza, a jedna od njih je i plan za ukidanje Javnog servisa u prvih 24 sata nakon što oni, blokaderi, dođu na vlast. Radio televizija Srbije mu je očigledno odgovarala kad je zgrnuo milione, a sada mu smeta.
Poseta ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog Beogradu i njegov neposredni razgovor sa predsednikom Aleksandrom Vučićem izazvali su havariju među Albancima u Prištini i Tirani.
Opozicija i blokaderi još jednom su otvoreno priznali da je njihov jedini pravi cilj pred predstojeće izbore izazivanje postizborne krize, obojena revolucija i nasilno preuzimanje vlasti na ulici.
Visoki predstavnik u BiH nikada nije imao ovlašćenje da donosi zakone, ni prema Povelji UN, ni Ustavu BiH, niti drugim pravnim dokumentima, pa su svi akti koje je nametao pozivajući se na takozvana bonska ovlašćenja ništavni, navodi se u tekstu čiji su autori Džozef Šmic i Brajan Kenedi sa američkog Univerziteta Harvard.
Na graničnom prelazu Evzoni beleže se kilometarske kolone i višesatna zadržavanja zbog masovne smene turista. Na ulazak u Grčku, prema prvim informacijama, čeka se više od tri sata.
Žena iz Splita, S. Š., godinama je uspevala da ubedi desetine ljudi da je doktorka, da radi u Ministarstvu odbrane Hrvatske i da ima veze kojima može da reši svaki problem, od zapošljavanja do sređivanja penzija i kredita, a kada su žrtve ostale bez desetina hiljada evra, razotkrivena je jedna od najbezočnijih prevara u regionu.
Halil Sulejmanović (62) iz Bosne i Hercegovine, uhapšen je 6. avgusta u italijanskom gradu Sasariju, nakon što je ukrao kamion natovaren voćem i povrćem i pokušao da pobegne policiji.
Preuzimanje kontrole nad kompletnim lancem proizvodnje i distribucije narkotika predstavlja jedan od trendova u delovanju kriminalnih grupa, ocenjuje kriminolog Ratomir Antonović, a to potvrđuje i slučaj ilegalne laboratorije kod Smedereva.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Većina korisnika krivi procesor ili loše ažuriranje sistema kada Android telefon počne da koči, iako su za spor rad najčešće odgovorne svakodnevne aplikacije koje troše resurse u pozadini čak i kada mislite da su ugašene.
Nadica Zeljković, majka bivše voditeljke Kristine Kije Kockar, prokomentarisala je sukob sa Anabelom Atijas, ali i prekid prijateljstva ćerke sa pevačicom Katarinom Živković.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.