Očajni Zelenski traži samo jedno od NATO! Spomenuo Putina - "To moramo da sprečimo!"
Podeli vest
U Briselu je danas počeo dvodnevni sastanak ministara odbrana država članica NATO-a, čija je glavna tema nastavak podrške Ukrajini u njenom nastojanju da se odbrani od ruskog napada.
Na samom početku skupa, medijima su se obratili generalni sekretar severnoatlantske alijanse Jens Stoltenberg, kao i ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Dužnička piramida zasnovana na dolaru mora da se sruši pre ili kasnije, smatra čuveni ruski filozof Andrej Furso. On je govorio o tome kolika ća biti katastrofa, na Jutjub kanalu Dan TV.
Izlaganje predsednika Rusije Vladimira Putina na Valdajskom forumu iznenadilo je zapadne zemlje. O tome, u svom članku piše predsednik Saveta Pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk.
11.10.2023
00:15
- PVO sistemi su od izuzetne važnosti kako bi se odbranili gradovi, ekonomija i kritična infrastruktura. Kada ekonomija funkcioniše, tada stvari u Ukrajini mogu da funkcionišu. To će pomoći Ukrajincima da rade, da trguju, i da funcionišu kao normalna država, I to će pomoći da se samostalno finasiraju i proizvode miniciju za rat - istakao je Stoltenberg.
On je dodao da ruski predsednik Vladimir Putin koristi "zimu kao oružje", napadajući energetski sistem.
- To moramo da sprečimo. Sa jačanjem PVO sistema napravićemo značajnu razliku - uveren je generalni sekretar NATO-a.
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski poručio je danas, tokom posete Rumuniji, da ceo svet mora da osudi teror i sve one koji mu pomažu i pozvao da se ne dozvoli Rusiji ili bilo kome drugom da podstiče konfrontaciju.
Besmisleno je razgovarati sa narkomanima jezikom razuma, podsticati ih da koriste mozak kojeg nema, spalio ga je beli prašak, napisao je na svom Telegram kanalu zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
10.10.2023
18:10
On je napomenuo da hrabrost ukrajinskog naroda nastavlja da impresionira i da nadahnjuje sve u NATO.
- Vaša borba je naša borba, vaša sigurnost je i naša sigurnost i vaše vrednosti su naše vrednosti. NATO će stajati uz Ukrajinu koliko god to bude potrebno - izričit je Stoltenberg.
Foto: EPA
Volodimir Zelenski i Jens Stoltenberg
Ukrajinski predsednik je istakao da je najveći izazov kako preživeti nadolazeću zimu, za šta je Kijevu potrebna podrška, i zbog čega je on danas u Briselu.
- Razgovaraćemo o tome kako da isteramo Ruse sa naše zemlje - napomenuo je Zelenski.
On je istakao da želi da razgovara i o tome da se iskoristi "zamrznuti" ruski novac za potrebu obnove Ukrajine posle rata.
Stoltenberg je istakao da će se na dnevnom redu, osim Ukrajine, naći i napad Palestinaca na Izrael, operacije NATO-a u Iraku, kao i na Kosovu i Metohiji, ali i jačanje same odbrane zapadne vojne alijanse.
- Razgovaraćemo i o incidentima u Baltičkom moru, o načinjenoj šteti na kritičnoj podvodnoj infrastrukturi. Sada je najbitnije da utvrdimo šta se desilo. Ako utvrdimo da je to namerni napad na NATO kritičnu infrastrukturu, to bi bilo onda ozbiljno, ali bi naišlo na odlučan i jedinstven odgovor u NATO - kaže Stoltenberg.
Dvodnevni samit okupiće ministre odbrana iz 30 država, kao i kolegu iz Švedske čija država želi da postane član NATO-a.
Rusi bi mogli da pređu Dnjepar ako žele, kaže penzionisani pukovnik američke vojske Daglas Mekgregor. U intervjuu sa Stivenom Gardnerom, on je primetio, da se ukrajinski borci masovno predaju, nesposobni da tolerišu samovolju svog rukovodstva.
Ruska vojska će tokom svoje kontraofanzive osloboditi značajne teritorije u Ukrajini, izjavio je bivši savetnik američkog državnog sekretara, pukovnik u penziji Lorens Vilkerson.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivši generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg objašnjava zašto NATO 2022. nije zatvorio vazdušni prostor nad Ukrajinom, uprkos molbama Volodimira Zelenskog.
Američki i ukrajinski predstavnici na pregovorima održanim na Floridi razgovarali su o mogućem mirovnom planu u kojem bi Ukrajina mogla biti faktički lišena mogućnosti da uđe u NATO, objavio je Si-En-En, pozivajući se na izvor upoznat sa diskusijama.
Postoji rizik od raspada Ukrajine zbog velikih gubitaka u ukrajinskim oružanim snagama, dezerterstava i korupcijskih skandala, smatra bivši predsednik Vojnog komiteta NATO i bivši generalni inspektor Bundesvera Harald Kujat.
Dužnička piramida zasnovana na dolaru mora da se sruši pre ili kasnije, smatra čuveni ruski filozof Andrej Furso. On je govorio o tome kolika ća biti katastrofa, na Jutjub kanalu Dan TV.
Advokat blokader Aleksandar Olenik, kom je očigledno jedan od glavnih zadataka blaćenje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, sad je otišao još dalje u svojoj prvljavoj kampanji protiv srpskog lidera pa iskoristio Ukrajinu kako bi ga zavadio sa šefom Kremlja Vladimirom Putinom.
Grupa blokaderskih sudija i tužilaca okupila se danas u 13 časova ispred Ustavnog suda u Beogradu i još jednom pokazala kako izgleda totalni blokaderski debakl.
Da čuveno TV lice Predrag Sarapa početak dana najčešće provodi u Pinkovom studiju, zna cela Srbija, ali naša ekipa uspela je da zaviri i u njegove “male rituale” nakon što napusti zgradu te televizije.
Blokader Miran Pogačar je, verovali ili ne, pokrenuo akciju pribavljanja pomoći monstrumu Goranu Kajfešu (38), koji je u avgustu ove godine brutalno fizički nasrnuo na novinarsku ekipu Informera u Novom Sadu i tom prilikom razbio glavu našem kamermanu.
Užasan prizor u Zvečanu! Danas je gradonačelnik Opštine Zvečan Dragiša Milović otkrio da je zatekao skandalnozne stvari ulaskom u prostorije Opštine Zvečan.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević poručio je da izdaju naroda i države smatra neoprostivim grehom.
Forum pravnika Srbije saopštio je danas da izažava ozbiljnu zabrinutost zbog činjenice da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac 3. decembra 2025. godine u sedištu Evrodžasta u Hagu samostalno potpisala takozvane "sporazume o saradnji“ sa tužilaštvima šest država Centralne i Južne Amerike i to bez prethodnog ovlašćenja Vlade Republike Srbije, kao jedinog organa nadležnog za pokretanje postupka i zaključivanje međunarodnih ugovora u ime Republike Srbije.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Doček Nove 2026. godine u restoranima će biti jedan od najskupljih do sada, posebno u Beogradu, gde će oni koji žele glamur i luksuz morati da spreme od 130 do čak 500 evra!
Prva drama odigrala se u ivanjičkom prigradskom naselju Bukovica kada je maskirani napadač upao u kuću starije ženske osobe i uz pretnju nožem tražio da mu preda novac.
Porodica i prijatelji tinejdžera I.R. (15) iz Subotice, koji je tragično preminuo u petak uveče kada se, kako se sumnja, ugušio od izduvnih gasova iz automobila u kom je sedeo u garaži porodične kuće, neutešni su nakon njegove smrti.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Rijaliti učesnici Asmin Durdžić i Mina Vrbaški bili su u spavaonici kada su primetili izmet po sobi, nakon čega su izneli tvrdnje da je Miljana Kulić ta koja je vršila veliku nuždu.
Novinar "Pinka", Srđan Kuvekalović prvi put je javno progovorio o aktuelnim dešavanjima i otkazima na televiziji, a za sada njegov posao nije u opasnosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar