Izrael oformio specijalni "odred smrti" - Supertajne špijunske snage udružile se sa elitnom jedinicom i krenule u zajednički zadatak
Podeli vest
Formiran je novi izraelski elitni odred smrti, koji je poslat na teroriste Hamasa.
Super tajne špijunske snage Mosada udružile su se sa elitnom jedinicom Šin Bet, formirajući grupu specijalnih snaga pod nazivom Nili. A njihova misija broj jedan je da ispuni zadatke prema veoma specifičnoj listi za odstrel pripadnika Hamasa.
Izraelske odbrambene snage objavile su satelitske snimke za koje tvrde da prikazuju lansirna mesta Hamasovih raketa, među džamijama, školama i vrtićima u Gazi.
U džepovima militanata Hamasa, ubijenih nakon što su masakrirali posetitelje muzičkog festivala i upali u kibuce, izraelski vojnici pronašli su tabletice s identičnim logom, piše "Jerusalim Post". Reč je o kaptagonu, sintetičkom stimulansu na bazi amfetamina koji islamisti daju svojim borcima da bi se osećali neustrašivo.
24.10.2023
06:30
Grupa je dobila zadatak da progoni i ubije svakog člana Hamasa koji je imao bilo kakvu ulogu u masakru 7. oktobra koji je započeo rat između Izraela i terorističke grupe.
Uprkos tome što su ga oformile dve ključne grupe, Nili će zapravo funkcionisati nezavisno od drugih komandnih i kontrolnih jedinica, izveštava "Jerusalem post".
Smatra se da je prvo ime na listi neuhvatljivi Muhamed Deif, koji je do sada preživeo nekoliko pokušaja atentata.
Prema „Military Watch-u“, čini se da je Ukrajina sve manje spremna da postigne svoje vojne ciljeve, a preusmeravanje pomoći Izraelu dalo bi zapadnom bloku priliku, da sačuva obraz oštrim smanjenjem ulaganja u sukob, i vraćanjem Kijeva za pregovarački sto.
Izraelski specijalci pokušali su navodno u noći između nedelje i ponedeljka tokom jednog od najsnažnijih bombardovanja ciljeva u Pojasu Gaze da oslobode deo talaca koje je Hamas oteo u napadu od 7. oktobra!
23.10.2023
23:36
On je vojni komandant grupe, dok se smatra da je u njoj i vođa političkog krila terorističke grupe Jahja Svinar. Poznat je kao palestinski „Bin Laden“, a smatra se da je bio čovek koji je organizovao pokolj 1.300 Izraelaca pre dve nedelje.
Šokantno, takođe se ispostavilo da je imao operaciju dok je bio u zatvoru u Izraelu, kada su mu izraelski hirurzi uklonili tumor na mozgu. U zatvoru je proveo 24 godine, ali je pušten 2011. tokom razmene zatvorenika za dugogodišnjeg taoca Gilada Šalita, prenosi "Dejli Star".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelske odbrambene snage objavile su satelitske snimke za koje tvrde da prikazuju lansirna mesta Hamasovih raketa, među džamijama, školama i vrtićima u Gazi.
Predsednik Rusije Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom o situaciji na Bliskom istoku, sa posebnim fokusom na dešavanja u Iranu, saopšteno je iz Kremlja.
Blokaderi pucaju po svim šavovima, a najnoviji dokaz za to je rat koji je među njima buknuo zbog, verovali ili ne, jednog od blokaderskih ideologa, osvedočenog ustaše i antisrbina Tonina Picule.
Margita Joksimović, koja boluje od spinalne mišićne atrofije, rekla je da kada je saznala da lek košta 270 hiljada godišnje i da je novac prepreka da dođe do njega, mislila da ga nikada neće dobiti.
Dina Vučinić, predsednica Skupštine Grada Novog Sada, oglasila se monstruoznih pretnji koje je na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića izrekao blokader Brajan Brković, kao i zbog njegovog "blamantnog neznanja".
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić je prilikom jednog gostovanja govorio o izvestiocima Evropskog parlamenta za Srbiju, i tom prilikom podsetio na ranija iskustva.
Učesnici Exatlona Srbija Marko Nikolić i Nemanja Radovanović otvoreno su govorili o teškom detinjstvu i nemaštini koja je obeležila njihovo odrastanje.
Neizvesna borba na Exatlon poligonu dovela je do šokantne situacije kada je Nevena Petrović uhvatila za nogu Milicu Balać u nameri da je što više uspori.
Takmičare Crvenog tima Exatlona Jovana Radulovića Jodžira i Boška Marinkovića uhvatila je nostalgija i tuga za decom, koju nisu videli od početka rijalitija.
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas da razgovori sa mađarskom kompanijom MOL o potencijalnom preuzimanju NIS-a i saradnji nisu jednostavni.
Stigle su nove cene goriva, tako da će od danas od 15 časova, na pumpama u Srbiji litar evro dizela koštati 192 dinara, a litar benzina evropremijum BMB biće 175 dinara, objavilo je resorno Ministarstvo.
Samouslužne kase u marketima sve su primamljivije kupcima. Neki od njih ih koriste kako bi uštedeli vreme, dok se drugi služe prljavim trikovima, umanjuju cene pojedinih artikala ili ih uopšte ne plaćaju.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici u nedelju, 18. januara, obeležavaju Krstovdan. Prema narodnom verovanju, vreme na ovaj dan pokazuje kakva nas zima i godina čekaju.
TS Media, multimedijalni segment Telekoma Srbija, i nacionalna avio-kompanija Er Srbija ostvarili su ekskluzivnu saradnju koja putnicima na interkontinentalnim letovima ka Sjedinjenim Američkim Državama i Kini omogućava pristup pažljivo odabranom domaćem filmskom i serijskom sadržaju putem IFE (In-Flight Entertainment) sistema.
Zahvaljujući intenzivnoj policijskoj potrazi, pronađeni su dokazi koji su omogućili rekonstrukciju kretanja Milice Asanović (25) iz Balajnca, nestale 9. januara u ovom merošinskom selu.
Muškarac (46) koji je pijan pravio haos u jednom kafiću na Novom Beogradu, kada je, držeći nož u ruci, pretio da će izbosti petoro ljudi, uhapšen je i saslušan.
Utvrđuju se uzroci jezivog lančanog sudara koji se jutros malo posle osam sati dogodio na auto-putu "Miloš Veliki", a u kom je jedan muškarac (57) poginuo, dok je troje ljudi sa teškim povredama primljeno u Opštu bolnicu u Čačku.
Španski pevač Hulio Iglesijas (82) suočava se sa ozbiljnim optužbama za seksualno zlostavljanje, a jedna od žrtava tvrdi da je muzičar prstima penetrirao u njenu vaginu i anus.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Slavni španski pevač Hulio Iglesijas (82) oglasio se povodom ozbiljnih optužbi za zlostavljanje koje su protiv njega iznele dve bivše zaposlene, oštro ih demantujući i nazivajući njihove tvrdnje "apsolutno netačnim".
Već na sam pomen retrogradnog Mekrura mnogi se hvataju za glavu, jer znaju da je to drugo ime za kašnjenja, kvarove, odlaganje planova i probleme u komunikaciji.
Primećujete da vam odeća ponekad miriše sveže odmah nakon pranja, ali već posle dan–dva postane kruta i bez mirisa? Uzrok često nije u mašini, već u pogrešnom korišćenju omekšivača.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar