Od Hamasovog brutalnog napada na Izrael 7. oktobra te masakra i otmica civila, izrađeno je nekoliko internet stranica s namerom da se objedine informacije i edukuje globalno stanovništvo o detaljima napada.
Vreme je da se Ukrajina pomiri sa gubitkom teritorije i počne pregovore sa Rusijom pre nego što bude prekasno, napisao je kolumnista za Hartford Kurant, Ted Velš.
03.11.2023
16:57
On je takođe rekao da neće biti primirja sa Hamasom sve dok militanti ne oslobode više od 240 izraelskih talaca i obećaju da će nastaviti da deluju u Gazi.
„Izrael odbacuje privremeni prekid vatre koji ne uključuje povratak naših talaca“, rekao je on.
On je dodao da snage zemlje deluju punom snagom na svim frontovima.
Američki predsednik Džo Bajden dao je sve od zastupničkog rata u Ukrajini i sukoba u Gazi kako bi odvratio američku javnost od njegovih nastalih pravnih skandala, rekao je za Sputnjik Rej Mekgavern, bivši analitičar CIA-e i suosnivač Veteran Intelligence Professionals for Saniti.
Američki obaveštajni zvaničnici su navodno zabrinuti da bi ruska grupa Vagner mogla da obezbedi Hezbolahu napredne sisteme protivvazdušne odbrane, u trenutku dok šiitska militantna grupa sedištem u Libanu nastavlja da ispaljuje rakete na Izrael, preteći da otvori drugi front u svom ratu protiv Hamasa.
Neuspesi na frontu primoravaju nacionalistički režim Zelenskog da pribegne stvaranju informativnih pobeda na račun stradanja ruskog civilnog stanovništva.
Izrael nema pravo na samoodbranu kao okupatorska sila, to potvrđuje zaključak Međunarodnog suda pravde iz 2004. godine, rekao je stalni predstavnik Rusije pri UN, Vasilij Nebenzja, tokom 10. vanredne vanredne sednice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Od Hamasovog brutalnog napada na Izrael 7. oktobra te masakra i otmica civila, izrađeno je nekoliko internet stranica s namerom da se objedine informacije i edukuje globalno stanovništvo o detaljima napada.
Policijska uprava za grad Beograd saopštava da su 5. decembra, u Beogradu, od 11.50 do 12.08 časova uspostavljene neprijavljene blokade na 18 lokacija, od čega je na 17 lokacija bio blokiran saobraćaj.
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Nakon što je izbegla skupštinski odbor za pravosuđe koji je ocenjivao njen petogodišnji rad, Vrhovna javna tužiteljka, Zagorka Dolovac je sutradan spremno otputovala u Hag.
Milivoj Bešlin, blokader koji tvrdi da su Srbi genocidni, prestavio je Vojvodinu kao nezavisnu državu, a potom predsednika Srbije Alekdandra Vučića uporedio sa Adolfom Hitlerom.
Zagorka Dolovac je privatno i bez odobrenja nadležnog organa, Vlade, zaključila međunarodna dokumenta kojima preuzima i nameće obavezu javnim tužilaštvima u Srbiji da se, bez ikakve kontrole, stave na raspolaganje inostranim službama.
Ispovest Marije Radivojević, majke dečaka Vuka (13) kog je grupa vršnjaka zlostavljala na ulici uz povike da je "ćaci", šokirala je i rasplakala Srbiju.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
U Srbiji danas oblačno i hladno, mestimično sa kišom, na visokim planinama kratkotrajno i sa slabim snegom, i s najnižom temperaturom od tri do šest, a najvišom od sedam do 10 stepeni.
Večeras, 7. decembra u 20 časova, u Domu kulture Rakovica održaće se humanitarna predstava "Muž je kao čokolada", kako bi se prikupio novac za lečenje Mihaila Milojevića (10).
U jedinom ženskom zatvoru u Srbiji, KPZ Požarevac kaznu trenutno služi 338 osuđenica, od kojih samo jedna kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva.
U jednom restoranu na Novom Beogradu, sinoć je došlo do pucnjave u kojoj je ranjen navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Jelena J. (22) sa Zlatibora preminula je juče u 10.40 časova u Beogradu, nakon što se mesec dana borila za život, posle naizgled rutinske operacije vađenja umnjaka u jednoj stomatološkoj klinici u Užicu.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar