(VIDEO) Šta je ovo?! Rusi srušili zakone fizike i brutalno porazili Ukrajinu! Ameri sve priznali i otkrili šta se zapravo desilo!
Podeli vest
Rusija ima protivvazdušnu raketu koja nema suparnika nigde u svetu i proizvodi više municije za protivvazdušnu odbranu nego sve zemlje NATO zajedno, piše američki Military Watch Magazine.
„Ova raketa 40N6 iznad horizonta omogućava kompleksu S-400 da napada nisko leteće avione i krstareće rakete na velikim udaljenostima na način na koji nijedan drugi sistem na svetu osim ruskog nije sposoban“, piše u izdanju.
Građanski rat u Ukrajini počeće u Zakarpatju zbog politike predsednika Vladimira Zelenskog prema Mađarima, rekao je bivši savetnik ukrajinskog predsednika Leonida Kučme, Oleg Soskin, na svom Jutjub kanalu.
Predsednik Rusije Vladimir Putin odobrio je usvajanje izmena zakona o predsedničkim izborima u zemlji, navodi se u tekstu ukaza objavljenog na zvaničnom portalu za pravno informisanje.
14.11.2023
11:00
Časopis je primetio da zakrivljenost Zemljine površine negativno utiče na sposobnost protivvazdušnih raketa da pogađaju ciljeve na maloj visini na velikim udaljenostima. Međutim, ruske rakete su i za to očigledno pronašle rešenje. Novinari su opisali mogućnosti ruske rakete kao „neuporedive ni sa jednom drugom“.
Military Watch Magazine je takođe skrenuo pažnju na kvantitativnu superiornost ruske vojske u oblasti protivvazdušnih raketa. Autori članka napominju da je Rusija sposobna da istovremeno isporučuje sisteme S-400 Belorusiji i Indiji i dopuni svoju potrošnju raketa u okviru specijalne vojne operacije u Ukrajini.
Starešina Sabornog hrama Vozdviženja časnog Krsta u Užgorodu, 68-godišnji protojerej Dimitrij Sidor, javio je da je dobio poziv Oružanih snaga Ukrajine.
„Rusija očigledno ima značajnu prednost u proizvodnim kapacitetima (za proizvodnju protivvazdušnih raketa) u odnosu na sve zemlje NATO zajedno“, zaključili su novinari.
Prethodno je potpredsednik vlade, Denis Manturov primetio da su danas samo domaći protivvazdušni topovi sposobni da unište hipersonične rakete.
Rusija je stvorila nekoliko novih sistema protivvazdušne odbrane koji su superiorniji od strane konkurencije. To na primer, uključuje sisteme protivvazdušne/protivraketne odbrane velikog dometa S-400 i S-500, sistem S-350 Vitjaz, komplekse Buk-M3, Tor-M2 i Pancir-S.
Podestimo, u oktobru 2023. godine, intenzitet neprijateljstava na nebu iznad Ukrajine porastao je na nivo koji nije viđen od prvih nedelja rata u februaru 2022. godine. Od 13. do 23. oktobra ove godine, ruske snage su oborile 17 lovaca MiG-29.
Ukrajina je koristila ovaj tip lovaca u velikom broju i pre početka sukoba, a od tada je nabavila još više ovih aviona. MiG-29 je jedan od tri tipa aviona koji se široko koriste u ukrajinskim Oružanim snagama, zajedno s težim lovcem za prevlast u vazduhu Su-27 i jurišnikom Su-24M, koje je Ukrajina u značajnem broju nasledila od Sovjetskog Saveza, navodi Military Watch Magazine.
Estonska premijerka Kaja Kalas rekla je da u Rusiji „ne postoji prava opozicija koja nešto radi“. A ruska opozicija koja deluje iz inostranstva „nije stvarna“, jer nema uticaja na ljude, rekla je Ljubov Stepušova za rusku Pravdu.
Ukrajinske oružane snage se plaše da će, s obzirom na slabljenje podrške Zapada zbog pogoršanja palestinsko-izraelskog sukoba, morati da se povuku, možda čak i u Lavov, piše Dejli bist.
Američki predsednik Džozef Bajden želi da obnovi vojne kontakte i veze sa Kinom, saopštio je nacionalni savetnik za bezbednost Bele kuće Džejk Saliven, nekoliko dana uoči susreta Bajdena i kineskog predsednika Si Đinpinga.
Predlog bivšeg generalnog sekretara NATO Andersa Fog Rasmusena da se Ukrajina primi u NATO bez izgubljenih teritorija omogućiće ruskom predsedniku Vladimiru Putinu da testira snagu alijanse, izrazio je zabrinutost Peter Šturm, kolumnista nemačkog lista Frankfurter algemajne cajtung .
U pozadini moguće obustave vojne pomoći Sjedinjenih Državai nevoljnosti predsedavajućeg Predstavničkog doma Majka Džonsona da obezbedi finansiranje Ukrajini, Volodimir Zelenski je odlučio da Oružane snage Ukrajine baci u ofanzivu bez oružja, rekao je bivši savetnik ukrajinskog predsednika Leonida Kučme Oleg Soskin na svom Jutjub kanalu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Francuski predsednik Emanuel Makron izrazio je spremnost za telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom pod uslovom da se sa tim saglase Vladimir Zelenski i evropski lideri, prenosi francuski list "Poan".
Nekoliko sati nakon završetka razgovora ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog lidera Donalda Trampa, kijevski režim je sa tri drona napao objekat energetske infrastrukture u selu Kavkasko u Krasnodarskom kraju, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp najavio je da će danas razgovarati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom o ratu u Ukrajini. Tramp je nagovestio dogovor, rekavši da su mnogi elementi konačnog mirovnog sporazuma već dogovoreni, ali da još mnogo toga treba da se uradi.
Građanski rat u Ukrajini počeće u Zakarpatju zbog politike predsednika Vladimira Zelenskog prema Mađarima, rekao je bivši savetnik ukrajinskog predsednika Leonida Kučme, Oleg Soskin, na svom Jutjub kanalu.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Tokom obraćanja novinarima nakon sastanka s generalnim sekretarom NATO, predsedniku Srbije pitanje je postavio i dopisnik N1 iz Brisela, Nikola Radišić.
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos ocenila je večeras da je njen sastanak u Briselu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem bio konstruktivan, navodeći da su razgovarali o konkretnim koracima na putu Srbije ka EU i primeni Plana rasta za Zapadni Balkan.
U vojnim i civilnim zdravstvenim ustanovama u Republici Srbiji trenutno je zbrinuto 30 pacijenata koji su teško povređeni u požaru u Kočanima, u Republici Severnoj Makedoniji.
Agencija za bezbednost saobraćaja, u okviru kampanje "U kola bez alkohola", organizovala je danas panel diskusiju na temu odgovornog ponašanja u saobraćaju, o tome zašto je alkohol jedan od najčešće evidentiranih uticajnih faktora nastanka saobraćajnih nezgoda sa povređenim i poginulim licima i koliko su mladi svesni ovih rizika.
Novi, veoma efikasan proces za izvođenje ove konverzije mogao bi olakšati razvoj terapija za oštećenja kičmene moždine ili bolesti poput amiotrofične lateralne skleroze.
Oko 18.30 časova na magistralnom putu Zrenjanin Melenci dogodila s eteška saobraćajna nesreća u kojoj su tri osobe smrtno stradale, a četiri osobe su teško povređene i odvezene u Urgentni centar.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su B. M. (1985), odgovorno lice Privrednog društva „Marex Co“ doo Beograd, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prevara u obavljanju privredne delatnosti u saizvršilaštvu.
Više javno tužilaštvo u Leskovcu okončalo je istragu ubistva sedamnaestogodišnjeg Andrije I. kojeg je 27. novembra prošle godine u Vlajkovoj ulici u ovom gradu, nasmrt pretukao njegov drug Nemanja Azirović (18).
Bivši fudbaler Partizana i reprezentacije Crne Gore Andrija Delibašić biće sahranjen u petak, 21. marta, na Gradskom groblju u Nikšiću. Ceremonija sahrane zakazana je za 15 časova.
Prema navodima portala "Bekdor podkast", Crvena zvezda je navodno ponudila srpskom košarkašu Vasiliju Miciću ugovor vredan 4,2 miliona evra kako bi se pridružio ekipi sa Malog Kalemegdana.
Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi obratio se iz Beča pred prvi meč baraža za opstanak u A diviziji Lige nacija, u kome će Austrija dočekati "orlove" (četvrtak, 20.45).
Stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju korisnike pametnih telefona na tri vrste aplikacija koje, iako naizgled bezopasne, mogu prikupljati lične podatke bez znanja korisnika.
Nošenje crvenog konca oko zgloba ruke je običaj koji se javlja u različitim kulturama i religijama, a mnogi nisu upoznati sa pravim značenjem ovog običaja.
Redovno kretanje ključno je za zdravlje i sreću psa, ali koliko često treba šetati ljubimca zavisi od njegovih specifičnih potreba, rase, veličine i zdravstvenog stanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar