• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: informer.rs

21.11.2023

14:10

Otkriće koje menja sve! Netanjahuu rekli da će Izrael biti napadnut, o on... Stvari su sada mnogo jasnije!

Shutterstock/Reuters

Vesti

Otkriće koje menja sve! Netanjahuu rekli da će Izrael biti napadnut, o on... Stvari su sada mnogo jasnije!

Podeli vest

Visoki izraelski obaveštajni zvaničnik je dva puta upozorio premijera Benjamina Netanjahua ove godine da unutrašnja napetost zbog sporne reforme pravosuđa ohrabruje Iran, libanski Hezbolah i palestinski Hamas da potencijalno povedu vojnu akciju protiv jevrejske države, piše danas izraelski list Harec.

Brigadni general Amit Sar, koji rukovodi odeljenjem za istragu vojne obaveštajne službe, je prvi put upozorio Netanjahua 19. marta, sedam dana pre nego što je parlament (Kneset) trebalo da usvoji predlog zakona o reformi i premijer otpustio ministra odbrane Joava Galanta, te pozvao na pauzu u sprovođenju plana.

Drugo pismo je navodno poslato sredinom jula, pre nego što je Kneset usvojio zakon kojim se umanjuju ovlašćenja suda da obara odluke vlade koje smatra nerazumnim.

U prvom pismu je Sar ocenio da svi "igrači u ( bezbednosnom) sistemu primećuju da je Izrael u ozbiljnoj krizi bez presedana koja preti njegovoj koheziji i slabi ga".

- Za naše glavne neprijatelje - Iran, Hezbolah i Hamas - ta slabost je izraz linearnog procesa koji se završava kolapsom Izraela i trenutna situacija je mogućnost da se ubrza i prodube njegovi problemi - dodao je obaveštajni zvaničnik u prvom pismu.

Sar je takođe navodno upozorio da političke podele u Izraelu vode zemlju da pokuša da se uzdrži od bezbednosne eskalacije i dopusti da rizici protiv nje rastu.

Desetine hiljada Izraelaca su mesecima protestovale protiv reforme, a vojni rezervisti su upozoravali da se neće odazvati pozivima na dužnost ako se sprovođenje plana ultradesne vlade ne zaustavi.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Panel diskusija "U kola bez alkohola" Agencije za bezbednost saobraćaja
Društvo

Panel diskusija "U kola bez alkohola" Agencije za bezbednost saobraćaja

Agencija za bezbednost saobraćaja, u okviru kampanje "U kola bez alkohola", organizovala je danas panel diskusiju na temu odgovornog ponašanja u saobraćaju, o tome zašto je alkohol jedan od najčešće evidentiranih uticajnih faktora nastanka saobraćajnih nezgoda sa povređenim i poginulim licima i koliko su mladi svesni ovih rizika.

19.03.2025

20:06

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Borba protiv korupcije ne prestaje! Uhapšena jedna osoba zbog prevare sa menicama u vrednosti od preko milion dinara
Hronika

Borba protiv korupcije ne prestaje! Uhapšena jedna osoba zbog prevare sa menicama u vrednosti od preko milion dinara

U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su B. M. (1985), odgovorno lice Privrednog društva „Marex Co“ doo Beograd, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prevara u obavljanju privredne delatnosti u saizvršilaštvu.

19.03.2025

18:29

Sport

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set