Sa prve linije fronta! Udarna grupa "Centar" u akciji 24/7, minobacačima osujetili svaki pokušaj Kijeva i ostavili vojsku bez municije (VIDEO)
Podeli vest
Minobacači Gardijskog motorizovanog puka Centralni vojni okrug su na dežurstvu u borbenoj pripravnosti na pravcu Krasnog Limana. One sprečavaju pokušaje neprijatelja da rotira vojno osoblje i snabde položaje municijom - ovo je prenelo Ministarstvo odbrane Rusije.
Radeći sa operaterima bespilotnih letelica i prednjim izviđačkim timovima, posada minobacača kalibra 120 mm "Sani" puca na identifikovane ciljeve 24 sata dnevno i sedam dana u nedelji, gađajući rute kretanja neprijatelja.
Visoki izraelski obaveštajni zvaničnik je dva puta upozorio premijera Benjamina Netanjahua ove godine da unutrašnja napetost zbog sporne reforme pravosuđa ohrabruje Iran, libanski Hezbolah i palestinski Hamas da potencijalno povedu vojnu akciju protiv jevrejske države, piše danas izraelski list Harec.
U Donbasu su specijalne snage VSU uhvatile ukrajinske vojnike prilikom pokušaja prodaje oružja kriminalcima.
21.11.2023
13:04
Posada je uredila mrežu "skrivenih vatrenih tačaka". Ovo je smanjilo vreme potrebno za rušenje i vreme potrebno da se nanese šteta. Nakon pucanja, trupe kamufliraju pištolj i skrivaju se dok se ne stigne sledeća naredba za pucanje.
Minobacač "Sani 120 mm" je dizajniran da uništi izloženu neprijateljsku vojsku, uključujući i one vojnike koji su u tom trenutku u zemunicama, na vatrenim položajima, komandnim i osmatračničkim punktovima, naoružanju i vojnoj opremi.
Predstavnici Ukrajine na najrazličitijim nivoima mnogo puta su pokušali da na rečima ubiju predsednika Rusije Vladimira Putina, ali ništa od toga, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
Pokušaji ukrajinskih snaga da izvedu desant na hersonskom pravcu nije bio uspešan, delovi jedinica morske pešadije i specijalnih snaga ukrajinske vojske trpe ogromne gubitke, izjavio je ruski ministar odbrane Sergej Šojgu.
21.11.2023
12:48
Za gađanje minobacača nije potrebna posebna položajna priprema.
U Krinkama situacija ostaje nepromenjena, sa ukrajinskim snagama koje se uporno drže svog položaja u naselju.
Napori da se proširi zona kontrole u okolnu šumu su i dalje aktivni.
Služba bezbednosti Ukrajine, u blizini linije borbenog kontakta u pravcu Kupjanska, učestvuje u patroliranju ulicama, a razlog za pojedina hapšenja su, između ostalog, netačan izgovor ukrajinskih reči, rekao je za RIA potpukovnik LNR u penziji Andrej Maročko za RIA Novosti.
U emisiji „Voenij subotnik“, vojni dopisnik iz Donjecka Marat Hajrulin najavio je dolazak nepalskih dobrovoljaca, koji su potpisali ugovor sa ruskim Ministarstvom odbrane u blizini Avdejevke.
05.12.2023
11:00
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Visoki izraelski obaveštajni zvaničnik je dva puta upozorio premijera Benjamina Netanjahua ove godine da unutrašnja napetost zbog sporne reforme pravosuđa ohrabruje Iran, libanski Hezbolah i palestinski Hamas da potencijalno povedu vojnu akciju protiv jevrejske države, piše danas izraelski list Harec.
Podvizi naših boraca u specijalnoj vojnoj operaciji u Ukrajini su izvanredni, tamo se bore građani iz različitih regiona i raznih nacionalnosti i svi oni rame uz rame brane otadžbinu.
Jedno od glavnih sredstava za uništavanje frontovskih lovaca F-16, koje Zapad planira da isporuči Ukrajini, biće najnaprednije rakete dugog dometa u svojoj klasi PVO sistema 40N6 S-400, koje se već uspešno koriste tokom specijalne operacije, rekao je za RIA Novosti obavešteni izvor.
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) i prvi na listi "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane" Miloš Vučević izjavio je večeras da građani na izborima 17. decembra imaju veoma jednostavan i lak izbor - između politike koju predstavlja Aleksandar Vučić i druge politike sa svim listama kojom, kako je rekao, šefuje Dragan Đilas.
Jedna od najvećih simpatizerki tajkunske koalicije Dragana Đilasa okupljene oko liste "Srbija protiv nasilja" besprizornim uvredama na račun osvedočenog prijatelja Srba Arno Gujona i borca Prištinskog korpusa Jova Matovića pokazala je šta ta koalicija zaista misli o Kosovu i Metohiji i srpskim herojima.
Najbolji srpski košarkaš, najbolji košarkaš najjače lige na svetu Nikola Jokić na udaru je dežurnih hejtera na društvenim mrežama zbog podrške listi "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane".
Srpska opozicija vodila je najprljaviju predizbornu kampanju a predsednik Srbije Aleksandar Vučić i njegova porodica svakodnevno su bili na meti udaraca ispod pojasa.
Miloš Marković (30) iz Strmova kod Lajkovca kojem je njegova devojka Marija Milojković (31) donirala bubreg bori se za život na VMA nakon što mu je naglo pozlilo u Turskoj
Ministarka zdravlja Danica Grujičić obišla je danas Opštu bolnicu Vranje i tom prilikom poručila da će digitalni mamograf koji je ova bolnica dobila i magnetna rezonanca koja se očekuje uskoro, doprineti tome da Zdravstveni centar Vranje bude potpuno opremljen što se tiče dijagnostike.
Budžetom za 2024. godinu povećane su subvencije za pčelare i kokoške, kao i podsticaji za ovce, ovnove, koze i jarčeve, navode iz Ministarstva poljoprivrede.
danas povodom početka programa HPV imunizacije "Zajedno protiv raka grlića materice - HPV NE" da je do sada vakcinisano 23.000 devojčica i 7.000 dečaka.
U novoj emisiji Pre večere tema je bila oboljenje i transplatacija organa, a o tome su razgovarali gosti prof. dr Zoran Kovačević i pacijenti na dijalizi Josip Horvat i Miroslav Jovanović.
Srpske glasničke veze formiraju se tokom Prvog srpskog ustanka. Cilj je bio način funkcionisanja države. Tatari su bili najsposobniji jahači u Osmanskom carstvu, pa su ih zbog toga preuzeli. Oni su u tajnosti prenosili sve te depeše, odnosno saopštenja.
Meteorološka agencija Ujedinjenih nacija saopštila je da su se glečeri smanjili više nego ikada od 2011. do 2020. godine i da je na Antarktiku izgubljeno više od 75 odsto leda u poređenju sa prethodnih deset godina. U "Info danu" na ovu temu govorili su meteorolog Ivan Ristić i klimatolog Jasminka Smailagić.
Nacionalni avio prevoznik Er Srbija pokrenula je novi konkurs za članove kabinske posade u sklopu priprema za letnju sezonu i u skladu sa planovima daljeg razvoja kompanije. Na ovu temu u "Info danu" govorili su Milica Netković, direktorka ljudskih resursa Er Srbije, Silvija Madić, član kabinske posade Er Srbije i Nikola Radovanović, ćlan kabinske posade Er Srbije.
Žena koja je sinoć oduzela sebi život oko 20 sati tako što se bacila pod voz na železničkom mostu u naselju Dankovo u Paraćinu je Aleksandra C. (41), a ubila se od prevelike tuge zbog smrti svog supruga Dejana (50), koji je preminuo samo par sati ranije, kažu njihovi sugrađani.
Viši sud u Beogradu produžio je danas pritvor Vladimiru Kecmanoviću, ocu dečaka koji je 3. maja u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro učenika i radnika obezbeđenja, i ranio još šestoro dece.
Stefan M. (29) iz Kosjerića kojeg je S.A. (19) državljanka Rusije optužila da ju je pretukao u stanu u Beogradu saslušan je danas u Prvom osnovnom javnom tužilaštvu i negirao da je tukao svoju devojku.
Zastupnica dečaka ubice i njegovih roditelja u parničnom postupku koji je pred Višim sudom u Beogradu pokrenula porodica jedne ubijene devojčice 3. maja u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar izjavila je danas u beogradskoj Palati pravde da škola snosi veću krivicu od roditelja dečaka.
Srpski basketaš Strahinja Stojačić imenovan je danas za najkorisnijeg igrača u basketu 3x3 u 2023. godini, saopšteno je na zvaničnom sajtu Svetske košarkaške federacije (FIBA).
Ženska rukometna reprezentacija Kameruna u Francusku je doputovala sa 16 igračica, a na turniru se pojavilo njih 14, pošto su dve rukometašice misteriozno nestale iz kampa reprezentacije.
Na otvaranju je obeleženo 20 godina od smrti Vjerana Miladinovića Merlinke, po kome je festival i dobio ime, prikazivanjem inserata iz
filma „Marble Ass“ Želimira Žilnika.
Poznati beogradski frizer i edukator za bojenje kose otkriva da je nedavno postao „Creative color director Keune Adriatic region“ i globalni „Keune“ edukator
Pevačica Dragica Radosavljević Cakana je otkrila da ju je pre nekoliko godina iznenadio poznati fudbaler koji joj je za rođendan priredio gest kome se nije nadala.
Pevač Stefan Đurić Rasta je otkrio kako ga je jedan od najboljih prijatelja prevario za čak 430.000 dolara, ali i zašto je odlučio da progovori i koji trenutak je bio preloman da shvati da publika zaslužuje i njegovu stranu priče.
Srpska žestoka pića visoko se kotiraju u svetu, a popularni Tejst atlas, koji periodično rangira kulinarske specijalitete ali i nacionalna pića širom sveta, objavio je listu najboljih žestina, među kojima su od četiri srpska pića, dva završila u top 10.
Odlazak kod frizera nije se završio onako kako je jedan Nišlija želeo zbog čega je potražio pravni savet putem Fejsbuk grupe "Besplatna pravna pomoć – Pravni centar Niš" i pokrenuo lavinu odgovora.
Malo je onih koji od jutros u Srbiji ne pričaju o novom zemljotresu čiji je epicentar četvrti put u poslednjih nekoliko dana, bio u selu kod Petrovca na Mlavi. Čudan potres probudio je Svilajnac, Despotovac Žagubicu, Požarevac, osetio se i u Kragujevcu...
Proizveden je u Češkoj sredinom 20. veka a sve dok nije postao zvezda stalne etnološke postavke u Narodnom muzeju u Vranju bio je inventar porodice iz Gornje Čaršije.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.