Brodovi zemalja članica NATO-a krenuli su u područja održavanja predstojećih vojnih vežbi „Ledeni vetrovi“ (Freezing Winds) u Finskom zalivu i u blizini Olandskih ostrva u Baltičkom moru, saopštila je Ratna mornarica Finske.
Brodovi su prethodno stigli u finske luke Turku i Helsinki.
U vojnim vežbama NATO, koje se prvi put održavaju pod rukovodstvom Finske kao članice Alijanse, učestvuje oko 30 vojnih brodova, minolovaca, čamaca i pomoćnih plovila, 16 aviona i helikoptera, kao i 4.000 vojnika.
U okviru manevara koji će trajati do 1. decembra predviđeno je uvežbavanje desanta na obalu. U njima će učestvovati marinci iz SAD, Velike Britanije i Finske.
U vežbama će biti angažovani brodovi iz Prve stalne vojne pomorske grupe i Prve stalne protivminske grupe NATO koje čine plovila iz Nemačke, Holandije, Poljske i Francuske.
Kako je rekao rukovodilac vežbe, kapetan finske Ratne mornarice Juha Peka Rautava, angažovanje velikog broja NATO minolovaca u manevrima predstavlja „demonstraciju zainteresovanosti Alijanse i njene spremnosti da zaštiti podvodnu infrastrukturu“ na Baltiku.
Ranije je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova izjavila da vežbe Severnoatlantske alijanse u Baltičkom moru potvrđuju da NATO ima karakter agresivne vojne organizacije. Kako je istakla, NATO stalno traži neprijatelje kako bi opravdao svoje postojanje.
Opklada EU na pobedu nad Rusijom u sukobu u Ukrajini bila je neuspešna, i sada je u zamci, rekao je bivši američki obaveštajac, Skot Riter, u intervjuu za „Jutjub“ kanal „Gegenpol“.
Ruski predsednik Vladimir Putin poručio je danas grupi vodećih svetskih ekonomija G20 da je neophodno razmišljati o tome kako zaustaviti tragediju rata u Ukrajini i da Moskva nikada nije odbila da učestvuje u mirovnim pregovorima sa Kijevom.
"Vazdušno-kosmičke snage Rusije nastavljaju da podržavaju ofanzivu, udarajući po položajima Oružanih snaga Ukrajine i uništavajući neprijateljsko ljudstvo i opremu u blizini Avdejevke", piše u snimku sa fronta koji se pojavio na Telegramu.
Na Telegram kanalima se svakodnevno pojavljuju vesti o uspešnim udarima ili uspešnim obaranjima napadnih dronova, što zavisi sa čije strane potiču objave.
Rusija je privremeno obustavila prelazak ljudi, vozila, robe i tereta preko sedam železničkih graničnih prelaza prema Finskoj, Estoniji i Letoniji, od kojih se pet nalazi na finskom pravcu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Opklada EU na pobedu nad Rusijom u sukobu u Ukrajini bila je neuspešna, i sada je u zamci, rekao je bivši američki obaveštajac, Skot Riter, u intervjuu za „Jutjub“ kanal „Gegenpol“.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas mlade sportiste iz Srbije, regiona i sveta, učesnike kampa "Srbija te zove 2026", a nakon prijema, predsednik se obratio medijima.
Ustaša Marko Skejo, bivši komandant 9. bataljona HOS-a "Rafael Boban, koji je poznat po hitlerovskim brkovima i činjenici da je devedesetih godina govore držao ispred portreta zločinca Anta Pavelića, pevao je juče u jednoj kafani u Kninu ustaške pesme, i to na uvce predsedniku Hrvatske Zoranu Milanoviću.
Predsednik Udruženih sindikata Srbije "Sloga" Željko Veselinović poručio je da se vidi jasna razlika između blokadera i predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
Priča o takozvanom "spontanom studentskom pokretu" konačno je pukla kao balon od sapunice. Sastav blokaderske liste razotkrio je prljavu mrežu međusobno povezanih nasilnika i ekstremista koji godinama seju haos po Srbiji, a sada su samo promenili ambalažu ne bi li prevarili građane.
Bojana Vatić, bliska saradnica okorelog mrzitelja Srbije Dinka Gruhonjića, već 3. novembra 2024. godine, samo dva dana posle tragedije u Novom Sadu i pada novosadske nadstrešnice, na društvenim mrežama kačila je objave o "krvavim rukama".
Advokat i narodni poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Đukanović oglasio se na svom Instagram profilu i brutalno raskrinkao takozvane "salonske nacionaliste" i lažne rodoljube koji godinama obmanjuju srpski narod.
Novinar Uroš Piper, bivši medijski koordinator Novog DSS-a, posetio je danas centralnu svoje nekadašnje stranke u centru Beograda i otkrio da tamo nema ni predsednika stranke i potpredsednika.
Operativni tim Republičkog štaba za vanredne situacije i danas je razmatrao situaciju u zemlji usled visokih temperatura i nepovoljnih vremenskih uslova.
Ministarka zaštite životne sredine obišla je danas u opštini Ražanj uspešno završen projekat izgradnje reciklažnog dvorišta sa kompostanom, koji je Ministarstvo podržalo kroz javni konkurs.
Milka Ć. (82), koju je sin Z.Ć. svirepo ubio, bila je oftalmolog i "prava drugarčina", kako komšije navode. Sa druge strane, sin je uvek bio čudan i komšije su ga izbegavale.
Ispred zgrade u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu u kojoj je sin Z. Ć. ubio majku Milku Ć. (82), trenutno se nalazi više policijskih patrola, ekipa forenzičara i Hitne pomoći.
U stanu u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu pronađeno je telo žene M. Ć. (82), koju je zverski ubio sin Z. Ć. (57). Nakon zločina, pokušao je da izvrši samoubistvo.
Pripadnici Civilne garde u Albaseteu uhapsili su pet osoba starosti od 39 do 52 godine, državljane Srbije i Španije, zbog sumnje da su bili deo kriminalne grupe koja je počinila seriju pljački banaka i objekata za igre na sreću u čak devet provincija.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Pametni telefoni postali su neizostavan deo svakodnevice, pa ih mnogi koriste čak i dok su priključeni na punjač. Stručnjaci su otkrili da takva navika negativno utiče na trajanje baterije.
Korisnici Android uređaja više ne moraju da budu problem u grupnim razgovorima sa iPhone korisnicima kao ranije. Zahvaljujući RCS tehnologiji, poruke između Androida i Ajfona sada nude mnogo više funkcija nego kada su se koristili stari SMS i MMS standardi.
Večeras od 20 časova na Jutjub kanalu "Informer portal" premijerno pogledajte novu epizodu emisije "Demanti" u kojoj je gošća popularna voditeljka Ana Radulović.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.