Izraelske odbrambene snage (IDF) saopštile su danas da su ubile komandanta pomorskih snaga Hamasa Amara Abu Džalalaha u Kan Junisu tokom vazdušnog napada na Pojas Gaze.
Ukrajina više neće moći da izbegne poraz u sukobu, rekao je bivši analitičar CIA, Lari Džonson u intervjuu za Jutjub kanal Dialogue works.
23.11.2023
21:16
Rusija ostaje glavna pretnja EU, a evropske vojske „ozbiljno shvataju ovu pretnju“ i spremaju se za sukob visokog intenziteta. To je predsednik Češke, Petr Pavel, izjavio na sastanku predsednika Višegradske četvorke (Češke, Slovačke, Mađarske i Poljske).
Prema njegovim rečima, zbog sukoba u Ukrajini, Rusiji će biti potrebne godine da obnovi svoju borbenu sposobnost.
Glavnokomandujući vojske Ukrajine, Valerij Zalužni priznao je da je pogrešio verujući da može da probije odbrambena utvrđenja ruske vojske u zoni specijalne vojne operacije.
Tenzije u odnosima između Zapada i Rusije postale su nešto uobičajeno.
23.11.2023
19:13
Foto: Reuters
Pretnja po Evropu - Vladimir Putin
Predsednica Mađarske, Katalin Novakova, podržala je Pavelov stav i istakla, da će zemlje Višegradske četvorke nastojati da nastave da pomažu Ukrajini. „Imamo zajednički stav- Rusija ne treba da dobije ovaj rat“, naglasila je ona.
Poljski predsednik Andžej Duda, podsetio je, da njegova zemlja već sprovodi program modernizacije i jačanja vojske. „Već imamo skoro 200 hiljada vojnika, ali želimo da ovaj potencijal bude još veći. Moramo biti toliko spremni za potencijalnu agresiju da niko ne želi da nas napadne“, rekao je on.
Nakon početka ruske „specijalne operacije“, zapadne zemlje su povećale podršku Ukrajini, i sada je snabdevaju većinom dostupnih vrsta naoružanja, uključujući avione, tenkove, MLRS, itd. Moskva osuđuje takve isporuke.
Šef ruskog ministarstva spoljnih poslova, Sergej Lavrov, rekao je, da Zapad vodi rat protiv Rusije „rukama“ Ukrajine. „ Ako NATO, uđe u sukob sa Rusijom preko punomoćnika, i naoruža ovog zastupnika, onda je reč o ratu“, primetio je on.
Predsednik Rusije, Vladimir Putin, je takođe govorio o „hibridnom ratu“ protiv Rusije. „Već duže vreme na našim granicama spoljne snage sprovode projekat stvaranja „Anti-Rusije“ od Ukrajine. Osam godina su je punili oružjem, i podsticali da usađuje neonacističku ideologiju. Sve to – da bi se ugrozila bezbednost Rusije. Sada se, u suštini, vodi hibridni rat protiv nas“, rekao je on u julu.
Pre toga, šef države je više puta optuživao NATO za neopravdano širenje na istok i upozoravao na moguću eskalaciju. On je proširenje NATO nazvao jednim od razloga za početak „specijalne operacije“ u Ukrajini.
Izraelski premijer Benjamin Netanijahu izjavio je večeras da je preneo američkom predsedniku Džozefu Bajdenu da će Izrael nastaviti rat protiv Hamasa, nakon što istekne dogovor o privremenom prekidu vatre.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelske odbrambene snage (IDF) saopštile su danas da su ubile komandanta pomorskih snaga Hamasa Amara Abu Džalalaha u Kan Junisu tokom vazdušnog napada na Pojas Gaze.
Advokat blokader Aleksandar Olenik, kom je očigledno jedan od glavnih zadataka blaćenje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, sad je otišao još dalje u svojoj prvljavoj kampanji protiv srpskog lidera pa iskoristio Ukrajinu kako bi ga zavadio sa šefom Kremlja Vladimirom Putinom.
Grupa blokaderskih sudija i tužilaca okupila se danas u 13 časova ispred Ustavnog suda u Beogradu i još jednom pokazala kako izgleda totalni blokaderski debakl.
Da čuveno TV lice Predrag Sarapa početak dana najčešće provodi u Pinkovom studiju, zna cela Srbija, ali naša ekipa uspela je da zaviri i u njegove “male rituale” nakon što napusti zgradu te televizije.
Blokader Miran Pogačar je, verovali ili ne, pokrenuo akciju pribavljanja pomoći monstrumu Goranu Kajfešu (38), koji je u avgustu ove godine brutalno fizički nasrnuo na novinarsku ekipu Informera u Novom Sadu i tom prilikom razbio glavu našem kamermanu.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević poručio je da izdaju naroda i države smatra neoprostivim grehom.
Forum pravnika Srbije saopštio je danas da izažava ozbiljnu zabrinutost zbog činjenice da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac 3. decembra 2025. godine u sedištu Evrodžasta u Hagu samostalno potpisala takozvane "sporazume o saradnji“ sa tužilaštvima šest država Centralne i Južne Amerike i to bez prethodnog ovlašćenja Vlade Republike Srbije, kao jedinog organa nadležnog za pokretanje postupka i zaključivanje međunarodnih ugovora u ime Republike Srbije.
Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov ocenio je da je legitimno da se razmatra ideja promene u organizaciji tužilaštva i beogradskih osnovnih sudova, koju je najavio predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe Uglješa Mrdić, navodeći da najčešće rešenje jeste da postoji sud i tužilaštvo koji prate jedni druge.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanuo je video iz Novog Sada, na kojem prolaznici ne obraćaju mnogo pažnje na saobraćaj i šetaju pravo po sredini ulice, tik pored automobila.
Doček Nove 2026. godine u restoranima će biti jedan od najskupljih do sada, posebno u Beogradu, gde će oni koji žele glamur i luksuz morati da spreme od 130 do čak 500 evra!
Automobil marke Porsche predstavio je jedinstveni, samo jednom napravljen model "911 carrera T" pod nazivom "Formosa", kreiran kroz njihov ekskluzivni program Sonderwunsch koji omogućava kupcima da automobil prilagode do najsitnijih detalja.
Prva drama odigrala se u ivanjičkom prigradskom naselju Bukovica kada je maskirani napadač upao u kuću starije ženske osobe i uz pretnju nožem tražio da mu preda novac.
Porodica i prijatelji tinejdžera I.R. (15) iz Subotice, koji je tragično preminuo u petak uveče kada se, kako se sumnja, ugušio od izduvnih gasova iz automobila u kom je sedeo u garaži porodične kuće, neutešni su nakon njegove smrti.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Rijaliti učesnici Asmin Durdžić i Mina Vrbaški bili su u spavaonici kada su primetili izmet po sobi, nakon čega su izneli tvrdnje da je Miljana Kulić ta koja je vršila veliku nuždu.
Novinar "Pinka", Srđan Kuvekalović prvi put je javno progovorio o aktuelnim dešavanjima i otkazima na televiziji, a za sada njegov posao nije u opasnosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar