• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

05.12.2023

08:15

Strava i užas, ovo je nezapamćeno! Izrael šokirao svet kao nikada do sada!

Shutterstock, Reuters

Vesti

Strava i užas, ovo je nezapamćeno! Izrael šokirao svet kao nikada do sada!

Izrael priprema veliki sistem vodenih pumpi koje bi mogao da upotrebi za plavljenje tunela Hamasa ispod Pojasa Gaze, u pokušaju da iz njih istera borce te palestinske militantne grupe, javio je danas Rojters pozivajući se na američke medije.

Sredinom novembra, izraelska vojska je završila postavljanje najmanje pet pumpi oko dva kilometra severno od izbegličkog kampa Al-Šati, koje bi mogle da izbace hiljade kubnih metara vode na sat, i tako poplave tunele palestinskih militanata za nekoliko nedelja, objavio je u ponedeljak Volstrit džornal, pozivajući se na američke zvaničnike.

Nije poznato da li će Izrael razmotriti upotrebu pumpi, pre nego što svi taoci, koje drži Hamas od početka sukoba, budu oslobođeni, navodi se u izveštaju.

Hamas je ranije saopštio da drži zarobljenike na "bezbednim mestima i tunelima".

Neimenovani američki zvaničnik je rekao da ima smisla da Izrael onesposobi ove tunele i da ta zemlja istražuje niz načina kako bi to mogla da sprovede.

Volstrit džornal navodi da je zvaničnik izraelske vojske odbio da komentariše plan za plavljenje tunela, ali je rekao da "vojska radi na uništavanju Hamasovih terorističkih sposobnosti na više načina, koristeći pri tome različite vojne i tehničke alate".

Prema američkom listu, Izrael je obavestio SAD o ovoj opciji prošlog meseca, ali u Vašingtonu u ovom trenutku ne znaju koliko je vlada premijera Benjamina Netanijahua blizu sprovođenja ovog plana.

Kako su saopštili američki zvaničnici, Izrael nije doneo konačnu odluku da li da nastavi sa ovim planom ili da od njega odustane, prenosi Rojters.
 




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Nebojša Bakarec: Sva Vučićeva odlikovanja – Najveće je ono od naroda!
Kolumne

Nebojša Bakarec: Sva Vučićeva odlikovanja – Najveće je ono od naroda!

Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić je odlikovan je danas, 9.6.2026. godine, od strane predsednika Angole, Žoao Manuela Gonsalveša Lorensa, Ordenom Agostina Neta. Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić je odlikovan sedamnaest puta tokom svoja dva mandata predsednika Republike, od strane stranih državnika i verskih velikodostojnika.

09.06.2026

19:04

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

SJAJNE VESTI! Krov nad glavom za oko 12.000 mladih
Društvo

SJAJNE VESTI! Krov nad glavom za oko 12.000 mladih

Više od 7.000 mladih već je rešilo stambeno pitanje uz subvencionisane kredite za kupovinu prve nekretnine, a nakon proširenja garantne šeme za dodatnih 300 miliona evra, biće odobreno još najmanje 5.000 kredita, poručili su iz Ministarstva finansija.

09.06.2026

17:00

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set