Došao da reši sve! Putin se iz Emirata oglasio o Izraelu i Ukrajini!
Podeli vest
Predsednik Rusije Vladimir Putin rekao je da su odnosi Rusije i Ujedinjenih Arapskih Emirata dostigli izvanredno visok nivo i da su Emirati glavni partner Rusije u arapskom svetu.
- Razmotrićemo situaciju u vezi sa arapsko-izraelskim sukobom a ja ću informisati predsednika Emirata Muhameda bin Zajeda al Nahjana o ukrajinskoj krizi - rekao je Putin na početku sastanka.
Ruska vojska bi mogla da koristi bespilotne letelice umesto pešadije da juriša na položaje ukrajinskih oružanih snaga, rekao je bivši oficir CIA Lari Džonson u intervjuu za Jutjub kanal Judging Freedom.
Ruski predsednik Vladimir Putin doputovao je danas u Abu Dabi, prestonicu Ujedinjenih Arapskih Emirata, gde će razgovarati sa predsednikom Mohamedom bin Zajedom Al Nahjanom, javlja agencija RIA Novosti.
Volodimir Zelenski bi mogao da se nađe upleten u veliki skandal vezan za prodaju zapadnog oružja Hamasu; Izrael je verovatno već preneo informacije o tome rukovodstvu američkih obaveštajnih službi, izjavio je Oleg Soskin, nekadašnji savetnik bivšeg ukrajnskog predsednika Leonida Kučme.
06.12.2023
11:10
Odnosi između Ujedinjenih Arapskih Emirata i Rusije imaju istorijski karakter i stalno se razvijaju u svim oblastima, izjavio je predsednik UAE Muhamed bin Zajed el Nahjani na sastanku sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Abu Dabiju.
Nahjani je istakao da Emirati obraćaju posebnu pažnju na saradnju sa Rusijom u oblasti energetike i naprednih tehnologija.
Ulaganja Emirata u nenaftni sektor ruske privrede porasla su za 103 odsto u protekloj godini, dodao je predsednik UAE.
Kako je naveo, Emirati su najveći trgovinski partner Rusije.
Takođe je dodao da UAE podržavaju saradnju sa Rusijom na različitim međunarodnim platformama, uključujući BRIKS, ŠOS i Saveta za saradnju arapskih država.
Pregovori dvojice lidera održavaju se u palati Kasr el Vatan.
Ovo je drugi sastanak lidera ove godine, prethodni je održan u junu na marginama Međunarodnog ekonomskog foruma u Sankt Peterburgu, gde su UAE bili imali počasni status „zemlje gosta“.
Postoji "ogromna opasnost od terorističkih napada u Evropskoj uniji" tokom predstojećih prazničnih dana, upozorio je danas visoki zvaničnik Evropske unije. Komesarka Evropske komisije za unutrašnje poslove Ilva Johanson rekla je da polarizacija u društvu izazvana ratom između Izraela i Hamasa povećava rizik od napada.
Odbijanje američkog Kongresa da podrži izdvajanje sredstava koje je administracija u Vašingtonu tražila za pomoć Ukrajini bilo bi potpuna ludost, izjavio je američki predsednik Džozef Bajden.
Nigerijska vojska je greškom napala dronom selo i tom prilikom je usmrtila 85 civila. Tragedija se dogodila u selu Tudun Buri u severozapadnoj državi Kaduna.
Rusija je industriju u potpunosti prebacila na vojnu osnovu i u tom pogledu je višestruko superiorna u odnosu na Ukrajinu, koja je bez pomoći Zapada osuđena na propast, piše nemački tabloid Bild .
Supruga ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog želi drugačiji život, napisao je nemačko-finski preduzetnik i bivši vlasnik najvećeg servisa za hostovanje datoteka Megaupload Kim Dotkom na društvenoj mreži Ks.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sve veći broj građana Ukrajine, iscrpljenih ratom i neizvesnošću, spreman je da razmotri teritorijalne ustupke kao cenu mira, pokazuje anketa na koju se poziva „Njujork tajms“, u trenutku kada se u Abu Dabiju vode novi razgovori o mogućem političkom rešenju sukoba.
General Sergej Surovikin postavljen je u samo središte ruskog bezbednosnog angažmana u Africi, smatraju ruski stručnjaci. To se dogodilo u trenutku kada pokušaj zauzimanja međunarodnog aerodroma u glavnom gradu Nigera razotkriva razmere sve oštrijeg geopolitičkog sukoba Moskve i Zapada na tom kontinentu.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da Moskva nije promenila svoj stav prema Ukrajini, ali da Zelenskom mir očigledno nije potreban.
Ruska vojska bi mogla da koristi bespilotne letelice umesto pešadije da juriša na položaje ukrajinskih oružanih snaga, rekao je bivši oficir CIA Lari Džonson u intervjuu za Jutjub kanal Judging Freedom.
Kineski predsednik Si Đinping, prema procenama američke obaveštajne zajednice, pokazuje znake duboke i sve izraženije sumnjičavosti, što u Vašingtonu izaziva ozbiljnu zabrinutost zbog stabilnosti vrha kineskog vojnog i političkog sistema, piše Njujork tajms pozivajući se na više izvora upoznatih sa tim analizama.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić bio je razapet u tajkunskim medijima sve dok nije postalo očigledno da je upravo on ideolog obojene revolucije u Srbiji i vođa blokaderskog pokreta.
Savet Evrope je danas objavio na svojoj internet prezentaciji izveštaj Manivala (Komitet eksperata za procenu mera za sprečavanje pranja novca i finansiranja terorizma) o uzajamnom evaluaciji Srbije, koji je usvojen na plenarnom zasedanju tog tela u decembru 2025. godine.
Narodni poslanik, lider Ekološkog ustanka i blokader Aleksandar Jovanović Ćuta je tokom nedavnog televizijskog gostovanja jasno stavio do znanja svima da se kaje zbog podrške blokaderima.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U većem delu zemlje danas će biti promenljivo oblačno, u košavskom području i na planinama i vetrovito, a posle podne i uveče u Bačkoj, Sremu i zapadnoj Srbiji ponegde sa kratkotrajnom kišom. Temperatura će se kretati od -3 do 14 stepeni.
Čak 95 odsto građana Srbije se bar jednom "lečilo" preko interneta, po čemu smo evropski rekorderi. Stručnjaci upozoravaju da se određivanje dijagnoze uz pomoć Gugla može završiti fatalno.
Policajci u Šidu su uhapsili N. I. (38), zbog sumnje da јe izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružјa i eksplozivnih materiјa.
Policija u Zemunu uhapsila je četiri osobe zbog sumnje da su organizovali i izvršili brutalno razbojništvo nad državljaninom Srbije koji je došao na odmor iz Švajcarske.
Koncertom Simfonijskog orkestra RTS-a, uz violinistu Stefana Milenkovića i dirigenta Srboljuba Dinića, sinoć je obeležen Dan Velike dvorane Kolarčeve zadužbine.
Animirani film "Tri sestre", inspirisan potresnom crnogorskom legendom o tri sestre iz Prčnja koje su umrle čekajući istog muškarca, našao se među kandidatima za Oskara u kategoriji kratkog animiranog filma.
Borislav Pekić, srpski pisac i politički disident, koji je zbog komunističkih vlasti robijao i živeo u egzilu po povratku u Srbiju krajem osamdesetih dočekan je od čitalaca i kulturne javnosti sa velikim poštovanjem.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Gotovo svako domaćinstvo ima bar jednu čarapu bez para, a pitanje gde nestaju tokom pranja i dalje zbunjuje mnoge. Iako deluje kao mala misterija, razlozi su sasvim jednostavni i lako objašnjivi.
Supruga Kristijana Golubovića Kristina Spalević odlučila je da mu priredi neuobičajen tretman za mršavljenje koji topi masti, ali ni Kristijan nije mogao da sakrije svoj šok kad je saznao šta ga čeka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar