Ukrajina nema šanse da dobije sukob sa Rusijom, pa SAD moraju da nateraju šefa kijevskog režima Volodimira Zelenskog da pregovara, piše The Nation.
„Administracija Džoa Bajdena će morati da računa sa realnošću da su desetine milijardi vojne pomoći u najboljem slučaju dovele do ćorsokaka“, navodi se u publikaciji.
U članku se napominje da oružje koje Zapad isporučuje Ukrajini ne daje obećane rezultate, ali Vašington i Kijev iz navike zahtevaju sve više i više, a popustljivi mediji udaraju u bubanj, raspirujući beskrajni sukob.
Prema rečima autora, SAD bi trebalo da primoraju predsednika Volodimira Zelenskog da sedne za pregovarački sto.
- Sam Zelenski je politički nesposoban da to uradi zbog nacionalističkih demonstracija ili mogućeg državnog udara. Važnije i još neodgovoreno pitanje je pod kojim uslovima ukrajinska i ruska vlada mogu da prihvate sporazum o prekidu vatre, ali jedini način da to saznamo jeste početak pregovora - zaključuje se u publikaciji.
Oružane snage Ukrajine su 4. juna krenule u kontraofanzivu odjednom u tri pravca, ali nisu uspele da postignu značajniji uspeh ni na jednom od prednjih sektora. Kako je istakao predsednik Vladimir Putin, ukrajinske trupe trpe ozbiljne gubitke.
U tom kontekstu zapadni mediji sve češće pišu da su SAD i EU počele da se zamaraju ukrajinskom krizom, a podrška Volodimiru Zelenskom slabi. Kako prenosi En-Bi-Si, američki i evropski zvaničnici već razgovaraju sa vlastima u Kijevu o mogućim posledicama mirovnih pregovora sa Rusijom, uključujući i ono čega bi bivša sovjetska republika možda morala da odustane da bi postigla sporazum.
Britanac Kreg Hamilton Parker (69), poznatiji kao "Novi Nostradamus", predvideo je tačan datum smrti kraljice Elizabete II, a sada je izneo nova šokantna predviđanja za 2024. godinu, piše "Dejli Mejl". On smatra da će se udružiti Ruska Federacija i Narodna Republika Kina.
Ćutanjem i odsustvom reakcije, Sekretarijat OEBS i druge međunarodne organizacije su praktično raskrinkale strašnu farsu u vezi sa insceniranim događajima u Buči, rekao je za Sputnjik izvor u ruskom Ministarstvu spoljnih poslova.
Američko izdanje The Wall Street Journal objavilo je skandaloznu verziju smrti šefa grupe Vagner Jevgenija Prigožina, koja bi, po mišljenju zapadnih PR tehnologa, trebalo da izazove razdor među pripadnicima okruženja Vladimira Putina, navodi ruski portal "Cargrad".
Ukrajinska bezbednosna služba (SBU) i Ministarstvo odbrane te zemlje danas su saopštili da je otkrivena šema za lažnu kupovinu artiljerijskih granata, pri čemu je pričinjena pronevera u iznosu od skoro 40 miliona dolara (oko 36,2 miliona evra).
Smanjenje obima vojnih operacija Oružanih snaga Ukrajine pokazalo se kao snažan udarac za predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, piše britansko izdanje Dejli ekspres.
Zapad treba da sluša šta ruski predsednik Vladimir Putin govori o Ukrajini i situaciji na frontu, a ne da nastavi da veruje u pobedu ukrajinskih oružanih snaga i da ih finansira, rekao je bivši američki vojni obaveštajac Toni Šafer.
Intenzivan napad ukrajinskih dronova na Sankt Peterburg u vreme održavanja Međunarodnog ekonomskog foruma je još jedna potvrda da imamo posla sa drskom nacističkom bandom oličenom u timu Vladimira Zelenskog, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Predlog da bivši nemački kancelar Gerhard Šreder bude posrednik u mogućim razgovorima Moskve i Evropske unije ne bi smeo unapred da bude odbačen, poručio je deo nemačkih političara, nakon što je tu ideju izneo ruski predsednik Vladimir Putin.
Ruski biznismen, milijarder Roman Abramovič, sastao se sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Kijevu, objavio je poslanik ukrajinske Vrhovne rade Oleksij Gončarenko na Telegramu.
Rat u Ukrajini približava se kraju, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin, navodeći da takvu procenu zasniva na onome što se trenutno dešava na frontu.
Jermenija ne može istovremeno da prelazi na standarde Evropske unije i zadrži isti nivo ekonomske integracije sa Rusijom i Evroazijskom ekonomskom unijom, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin, upozoravajući Jerevan na iskustvo Ukrajine.
Rusija je, prema tvrdnjama koje su iznete u emisiji Aleksa Džonsa, spremna da rat u Ukrajini prebaci u mnogo brutalniju fazu, uz masovne udare po Kijevu, Harkovu, ukrajinskoj logistici i objektima NATO-a koji se koriste za snabdevanje ukrajinske vojske.
Poreklo drona koji je pao u Rumuniji ne može se pouzdano utvrditi dok se ne obavi stručna analiza njegovih ostataka, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin posle državne posete Kazahstanu.
Zapadne ambasade neće napuštati Kijev uprkos upozorenju Moskve da Rusija počinje sistemske udare po objektima u ukrajinskoj prestonici koji se koriste za potrebe Oružanih snaga Ukrajine i po centrima odlučivanja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Britanac Kreg Hamilton Parker (69), poznatiji kao "Novi Nostradamus", predvideo je tačan datum smrti kraljice Elizabete II, a sada je izneo nova šokantna predviđanja za 2024. godinu, piše "Dejli Mejl". On smatra da će se udružiti Ruska Federacija i Narodna Republika Kina.
Hrvatski premijer Andrej Plenković ispostavio je ultimatum Crnoj Gori na njenom putu u Evropsku uniju čime je Podgorici srušio Sneška i euforiju koja vlada u montenegrinskim medijma.
Urednik dnevnog lista "Vijesti" i nekadašnji predsednik Nezavisnog udruženja novinara Srbije (NUNS) Vukašin Obradović ocenio je da su odnosi Crne Gore i Srbije u poslednjih mesec dana ozbiljno narušeni, te da su dešavanja uoči Samita EU - Zapadni Balkan, uključujući slučaj zadržavanja u Tivtu i vraćanja čarter leta iz Beograda, posledica šire političke operacije čiji je cilj bio prikrivanje neuspeha SNS vlasti u Srbiji na polju EU integracija.
Bivši višestruki predsednik i premijer Crne Gore i počasni predsednik Demokratske partije socijalista (DPS) Milo Đukanović ocenio je da su dešavanja uoči Samita EU - Zapadni Balkan, vezana za zadržavanje u Tivtu i vraćanje čarter leta iz Beograda, posledica "neodgovorne politike koja koja ne vodi računa o dobrosusedskim odnosima niti o zajedničkom evropskom putu regiona".
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović obišla je danas Obrenovac, gde je prisustvovala događaju "Srbija naša porodica-Obrenovčani Obrenovčanima".
Skupština Crne Gore dotakla je novu najnižu tačku u svojoj istoriji, sramnom odlukom vladajuće većine u Podgorici, istorijsko ujedinjenje Crne Gore i Srbije iz 1918. godine zakonski je proglašeno za nekakvu nasilnu aneksiju.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
U Hramu Svetog Save, među rekom ljudi koji su došli da isprate Pojas Presvete Bogorodice, našle su se i novinarke Informera Staša Koprivica i Jelena Rafailović.
Prvi put se objavljuju pisma igumana Jefrema iz atinskog zatvora, gde je 2011. bio pritvoren zbog spora oko zemljišta pre nego što je potpuno oslobođen.
Sitno se odbrojava do početka berbe malina, a voćari u Arilju već sad u malinjacima imaju pune ruke posla. Kako kažu očekuje se rod sličan, ili nešto bolji od prošlogodišnjeg.
Policija je uhapsila crnogorskog državljanina R. C. (42), za kojim je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodnu poternicu radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od šest meseci zbog krivičnog dela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
U Splitskoj ulici u Mostaru sinoć se dogodila saobraćajna nezgoda u kojoj je oštećen veći broj parkiranih vozila i saobraćajnih znakova, a prema nezvaničnim informacijama vozač je bio pod dejstvom alkohola.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Sredina juna donosi značajne finansijske promene za Bikove, Device i Ribe, a 15. jun se izdvaja kao datum kada bi moglo doći do olakšanja u vezi sa novcem i dugovima.
Britanska manekenka Peni Lejn privukla je veliku pažnju na reviji kupaćih kostima u Majamiju, gde je na pisti predstavila dva različita i veoma efektna izdanja.
Bivša stjuardesa Barbara Bačilijeri, koja je godinama radila u kabinskom osoblju, upozorila je na najčešće greške koje putnici prave tokom spavanja u avionu i objasnila zašto neke navike mogu biti nehigijenske, neprijatne, pa čak i opasne.
Kompanija Meta počela je širom sveta da uvodi novu pretplatničku uslugu za Instagram, čime određene funkcije po prvi put postaju dostupne isključivo korisnicima koji plaćaju mesečnu članarinu.
Bivša rijaliti učesnica Kristina Spalević ne planira da se pomiri sa bivšim partnerom Kristijanom Golubovićem, ali je sada priznala da emocije prema njemu nisu nestale.
Karlo Zagorac se proslavio u rijaliti programu "Veliki brat" pre skoro dve decenije. Danas ga ne biste prepoznali, a za njegovu ženu mnogi misle da mu je ćerka.
Do velikog koncerta Južnog vetra na stadionu Tašmajdan ostale su još samo tri nedelje, dok je do kraja pretprodaje karata ostalo svega sedam dana. Kako interesovanje publike iz Srbije i regiona ne prestaje da raste, organizatori su odlučili da dodatno podignu atmosferu pred spektakl koji mnogi već nazivaju istorijskim muzičkim događajem godine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar