Sukobi na Zapadnoj obali! U Ramali jedna osoba poginula, 14 povređeno! (VIDEO)
Podeli vest
U Ramali na Zapadnoj obali jedna osoba je poginula, a 14 povređeno u sukobima sa izraelskim snagama u poslednjih nekoliko sati, prenosi Tajms of Izrael.
Prema izveštajima palestinskih medija, u ranim jutarnjim satima došlo je do razmene vatre između izraelskih snaga i Palestinaca, u kojoj je jedan Palestinac poginuo, dok su drugi povređeni, i oni su prebačeni u bolnicu.
Stanovnici Kočav Jair-Cur Jigala, grada sa oko 9.000 stanovnika u izraelskoj oblasti Šaron, prijavili su Tel Avivu da poslednjih nedelja noću osećaju i čuju čudne šumove drhtanja i bušenja i iskopavanja u blizini svojih domova i da se plaše da militanti Hamasa kopaju nove tunele kako bi upali u Izrael i napravili novi masakr!
Izraelski premijer Benjamin Netanijahu poručio je da Izrael ima tri preduslova za uspostavljanje mira sa Palestincima u Pojasu Gaze.
26.12.2023
08:36
Medicinski izvori u Palestinskom medicinskom kompleksu u Ramali rekli su palestinskoj agenciji WAFA da je ubijeni mladić bio Hazem Abdel Fatah Katavi, koji je preminuo od posledica ranjavanja.
BREAKING| Israeli forces break into Ramallah, Jenin, Hebron, and Tulkarm in the West Bank.
Ukrajinske vlasti se, u strahu od ruskih napada, prebacile deo vojne proizvodnje pod zemljom, tvrdi lider javnog pokreta "Mi smo zajedno sa Rusijom" iz Zaporoške oblasti Vladimir Rogov.
Kandidatkinja za predsednika Sjedinjenih Američkih Država i bivša ambasadorka ove zemlje u UN-u Niki Hejli povukla je vezu između napada Hamasa na Izrael i rođendana ruskog predsjednika Vladimira Putina.
Među povređenima, je prema izvorima "WAFA" iz Crvenog polumeseca, bilo četvoro onih koji su pogođeni bojevim mecima, od kojih je jedan bio novinar.
Mass raids- from Nablus, Tulkarem, Jenin, Ramallah, Areeha, to Khalil, and more, are being conducted by the IOF across the West Bank tonight. pic.twitter.com/ljiChGF7HN
— TIMES OF GAZA (@Timesofgaza) December 28, 2023
Do oružanih sukoba, prema navodima palestinskih medija, došlo je i na nekoliko drugih lokacija na okupiranoj Zapadnoj obali, uključujući Dženin, Tulkarem i Nablus.
Ministarstvo zdravlja Gaze koje vodi Hamas i palestinsko ministartsvo zdravlja na Zapadnoj obali juče su saopštili da je najmanje 241 osoba ubijena tokom prethodnog dana u Pojasu Gaze, a 382 su povređene, dok je šest Palestinaca poginulo juče ujutru na severu okupirane Zapadne obale.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lider stranke Tisa Peter Mađar izjavio je da bi ta zemlja morala da uhapsi izraelskog premijera Benjamina Netanjahua ukoliko uđe na mađarsku teritoriju, s obzirom na to da je za njim raspisana poternica Međunarodnog krivičnog suda (ICC).
Stanovnici Kočav Jair-Cur Jigala, grada sa oko 9.000 stanovnika u izraelskoj oblasti Šaron, prijavili su Tel Avivu da poslednjih nedelja noću osećaju i čuju čudne šumove drhtanja i bušenja i iskopavanja u blizini svojih domova i da se plaše da militanti Hamasa kopaju nove tunele kako bi upali u Izrael i napravili novi masakr!
Glavne blokaderske siledžije iz Užica su opozicioni odbornici Radovan Novaković i Vlade Ristanović, čije je skandalozne i sramne nastupe za govornicom u gradskoj skupštini teško opisati rečima, a koji ne prezaju od toga da prete svima redom, pa i novinarima koji im nisu po volji.
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Razulareni blokaderi danas su najavljivali haos u Vrbasu zbog dolaska predsednika Srpske napredne stranke (SNS) MIloša Vučevića, preteći kako mu neće dati da uđe u taj grad i da će "je*ati sve iz opštine", međutim, njihovim gnusnim pozivima odazvalo se svega 45 zgubidana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je intervju čuvenom britanskom novinaru Alisteru Kembelu i tom prilikom odgovorio otvoreno šta misli o šefu Bele kuće Donaldu Trampu.
Filozofski fakultet u Beogradu još se nije oglasio povodom davanja odgovora u vezi sa misterioznom smrću studentkinje Milice Živković (25), a rok da to učini je istekao!?!
Na mreži Iks osvanuo je šokantni snimak na kojem se vidi blokaderska profesorka u vidno alkoholisanjom ili čak nadrogiranom stanju kako priča nepovezane rečenice, od kojih smo jedino mogli da razumemo da su blokade za nju "provod".
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija automobila gotovo potpuno prekrivenog ptičjim izmetom, što je podstaklo brojne šaljive komentare da bi njegov vlasnik mogao imati sreće i osvojiti dobitak na Lotou.
Državni inspektorat Republike Hrvatske obaveštava potrošače o povlačenju proizvoda "Samyang" Cup Inst. Noodle Hot Chicken Carbonara zbog povećanih količina 3-MCPD i glicidil estara masnih kiselina.
Potraga za Anđelom Mihajlović (37), koja je u četvrtak doputovala iz Beča još uvek je u toku, a sada je u njenom automobilu pronađena i sumnjiva poruka, kao i patike koje su bile van vozila.
Na četiri i po godine zatvora nepravosnažno je danas osuđen bivši šef kriminalističke policije PU primorsko-goranske Željko Kruneš jer je pokušao da organizuje ubistvo unuka Slavice Šote, riječke preduzetnice i aktivistkinje koja se godinama bori protiv korupcije.
Dvojica maloletnika i jedan tek punoletni Nišlija, već mesecima zadaju glavobolju policiji i dovode u opasnost svoje, ali i živote drugih građana divljajući ukradenim vozilima po gradu, ali i po auto-putu.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Pevačica Nadica Ademov ističe da nikada nije patila od brendiranih stvari, ali je osudila one koji nemaju i žele da pokažu bogatstvo, te nose fejk garderobu.
Voditeljka i pevačica Suzana Mančić progovorila je o ćerki Teodori Kunić koja je udata za 23 godine starijeg generala Miroslava Talijana, i dotakla se prinove.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar