Potvrđeno! Direktan pogodak u srce američke flote, sukob trajao više od dva sata
Podeli vest
Šiitski pokret Ansar Alah (Huti) koji vlada u severnom Jemenu naveo je na društvenoj mreži Ks da je američki ratni brod pogođen tokom sukoba pomorskih snaga grupe sa američkim razaračima i brodovima u Adenskom zalivu i moreuzu Bab al-Mandeb.
- Došlo je do sudara sa brojnim američkim razaračima i ratnim brodovima u Adenskom zalivu i moreuzu Bab el-Mandeb, koji su pružali zaštitu dva američka komercijalna broda - napisao je portparol vojske Huti Jahja Sarija.
Hutske vlasti u Jemenu naredile su američkom i britanskom osoblju iz Ujedinjenih nacija i humanitarnih organizacija koje deluju u Sani da napuste zemlju u roku od mesec dana.
24.01.2024
16:31
Kako je istakao Sarija, "kao rezultat operacije, izvršen je direktan pogodak na američki ratni brod, dok su dva američka trgovačka broda bila prinuđena da skrenu sa rute".
Prema njegovim rečima, sukob je trajao više od dva sata, jemenske oružane snage su koristile protivbrodske rakete.
Podsetimo, Iz "Merska" navode da su posada, brodovi i teret "bezbedni i nepovređeni", a da je američka mornarica presrela više projektila. Danska kompanija je navela da su oba broda prevozila teret koji pripada američkom ministarstvu odbrane i Stejt departmentu, kao i drugim vladinim agencijama, što znači da su "imala zaštitu američke mornarice za prolazak kroz moreuz" Bab el Mandeb. Centralna komanda američke vojske je u onlajn saopštenju okrivila Hute za napad, rekavši da su ispalili "tri protivbrodske balističke rakete". Jedna je pala u more, dok je mornarica presrela i oborila druge dve.
U proteklih nekoliko sati, Sjedinjene Države i Velika Britanija izvele su 18 napada na položaje Huta koji vladaju u severnom Jemenu u različitim provincijama, većinom u regionu glavnog grada, rekao je zvaničnik Huta Jahja Sarija na Telegram kanalu.
Jemenski pobunjenici Huti ponovo su napali američki brod u Adenskom zalivu!
22.01.2024
20:00
Nakon što su 12. januara počeli američki i britanski udari na područja pod kontrolom Hutija, Huti su rekli da su njihovi brodovi sada legitimne mete jemenske vojske. Istovremeno su istakli da neće zaustaviti napade na brodove povezane sa Izraelom ili odlazak u njegove luke zbog američkog bombardovanja Jemena, ali ništa ne preti drugim brodovima u Crvenom i Arapskom moru .
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Oštra oružana konfrontacija izbila je 3. decembra uveče u blizini Kijeva, kada su se operativci Glavne uprave za obaveštajne poslove Ministarstva odbrane Ukrajine (GUR) sukobili sa pripadnicima regularne ukrajinske vojske.
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je rekao kako akcija legalizacije nelegalnih objekata "Svoj na svome" počinje 8. decembra i veruje da će to rešenje biti povoljno i uspešno za građane.
Početkom decembra Srbi obično nagrnu na kupovinu novogodšinje dekoracije, pa su i ove godine velike gužve, a u nekim prodavnicama verovali ili ne, za jelke se prave i rezervacije.
Iz Narodne banke Srbije rekli su da raspolažu svim potrebnim instrumentima kako bi obezbedili stabilnost i sigurnost domaćeg finansijskog sistema, pa istakli kako neće dozvoliti da on bude ugrožen, zbog aktuelne situacije sa NIS-om.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
Po nalogu Višeg јavnog tužilaštva u Pančevu određeno јe zadržavanje prema licima L.X.G. (40), C.J.L. (38) i W.T. (43), državljana Narodne Republike Kine, u traјanju do 48 časova.
Policija u Beogradu, UKP, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u Lazarevcu, uhapsili su D.S.C. (30) iz Nigerije i M.D. (42) zbog sumnje da su izvršili prevaru na društvenoj mreži TikTok.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Apple je otkrio da se ogrebotine na Ajfonu 17 Pro mogu efikasno ukloniti pomoću slane vode. Testiranja su pokazala da ova metoda daje bolje rezultate od uobičajenih sredstava za čišćenje.
Glavobolja je jedan od najčešćih zdravstvenih problema savremenog čoveka i mnogima ozbiljno narušava kvalitet života. Iako su epizode često kratkotrajne i bezopasne, veliki broj ljudi se bori sa čestim, intenzivnim ili dugotrajnim oblicima bola.
Princeza Kejt Midlton ne prestaje da iznenađuje javnost i medije, pa je to i uradila tokom zvanične posete nemačkog predsednika pojavivši se sa novom frizurom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar