Ruski predsednik Vladimir Putin kasnio je dva sata na intervju sa američkim novinarom Takerom Karlsonom prošle nedelje u Moskvi, čime se još jednom poslužio taktikom kojom pokazuje dominaciju nad sagovornicima, piše danas Biznis insajder.
Karlson je u video snimku objavljenom posle intervjua rekao da je Putin "kasnio dva sata" na dvočasovni intervju, koji je obavljen u Kremlju prošle nedelje.
Američki list navodi da je taj potez bivšeg voditelja na televiziji Foks njuz doveo do "usijanja" i dodaje da je navođenje ljudi da čekaju taktika kojom se Putin često služi kako bi pokazao dominaciju nad svojim gostima, među kojima su i svetski lideri.
Tako je Putin naterao bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa da čeka sat vremena, pre samita u Helsinkiju 2018. godine.
Kasnio je 50 minuta i na sastanak sa papom Franjom u Vatikanu 2015. godine, preneo je tada Rojters.
Bivša nemačka kancelarka Angela Merkel čekala je Putina više od četiri časa na privatnom ručku 2014. godine.
Londonski Gardijan citirao je Ljudmilu Putinu, njegovu bivšu suprugu, koja je govorila da su je njegova kašnjenja na prve "sudare" dovodila do suza.
Ona je rekla da nikada nije kasnila, dok je Putin uvek dolazio posle dogovorenog vremena.
- Pola sata do sat kašnjenja je bilo normalno. Sećam se, stajala sam u metrou. Prvih 15 minuta su bili okej, pa i pola sata. Ali, ako prođe sat, a on ne dođe, počnete da plačete - rekla je Ljudmila.
Predsednik i vrhovni komandant Ukrajine Volodimir Zelenski imenovao je general-potpukovnika Oleksandra Pavljuka za komandanta Kopnene vojske, navedeno je u ukazu koji je danas objavila pres služba ukrajinskog predsednika.
Ukrajina treba da postane tampon zona između Rusije i Zapada, izjavio je premijer Mađarske Viktor Orban u razgovoru s bivšim austrijskim kancelarom Volfgangom Šiselom, objavljenom u listu „Die Presse“.
Ruske trupe nastavljaju da se probijaju do Časov Jara, u gradu je najavljena prinudna evakuacija stanovnika zbog pretnje njegovog zauzimanja. Situaciju otežava činjenica da ukrajinske snage nemaju ozbiljna utvrđenja u ovom pravcu, a jurišne grupe Oružanih snaga Rusije su se približile gradu.
Oružane snage Ukrajine reagovale su na medijske natpise da je novi komandant ukrajinske kopnene vojske Aleksandar Sirski zapravo "ruski čovek", navodeći da su to "dezinformacija".
Načelnik generalštaba nemačke vojske Karsten Brojer ocenio je da je vojska, koja se modernizuje od početka ruske invazije u Ukrajini, mora da bude „sposobna za rat, za pet godina”.
Bivši specijalni izaslanik SAD za dijalog Beograda i Prištine, u administraciji Donalda Trampa, izjavio je danas da je jedan od razloga što i dalje traje rat u Ukrajini to što je Nemačka potcenila Rusiju.
Američki senator Majk Li je govorio bez prestanka skoro četiri sata sa podijuma Gornjeg doma Kongresa, protestujući protiv zakona o pomoći Ukrajini i pozivajući svoje kolege da glasaju protiv njega.
Bivši ukrajinski svetski šampion u boksu Vladimir Kličko (47) izjavio je za Bild povodom intervjua američkog novinara Takera Karlsona sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, da bi Rusija napala Aljasku, da su Sjedinjene Američke Države dovoljno slabe.
Veliki logistički centri Ozona, drugog najvećeg ruskog internet trgovca i jedne od ključnih distributivnih mreža u zemlji, našli su se pod udarom treću noć zaredom.
Ukrajinska kampanja za vojnu i logističku izolaciju Krima troši ogromne količine dronova i drugih sredstava, a predsednik Volodimir Zelenski sada je priznao da je novac namenjen Ministarstvu odbrane za drugu polovinu 2026. potrošen unapred i da je u vojnom budžetu nastala rupa od čak 27 milijardi dolara.
Britanski dronovi prvi put su korišćeni za napade na industrijske i vojne objekte duboko na teritoriji Rusije, a politički analitičar Jurij Barančik ocenjuje da je London time prešao još jednu rusku „crvenu liniju“ i upozorava da Moskvi ostaje veoma malo vremena da odluči kako će odgovoriti.
Ukrajinske snage su tokom poslednja 24 časa izvele napade na više vojnih i logističkih objekata u kojima je stradao ruski avion Su-24M na aerodromu "Saki" na Krimu.
Odeska oblast bila je tokom noći 22. avgusta meta ruskog raketnog i dronskog napada. U napadu je oštećena železnička stanica u Razdelnoj, potvrdio je Aleksandar Pertsovski, predsednik uprave ukrajinske železničke kompanije "Ukrzaliznica", a pogođena je i lučka infrastruktura.
Šest osoba je ubijeno, a povređeno 90 u napadu ruskog drona na tržni kompleks u Krivom Rogu, rodnom gradu predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog u Dnjepropetrovskoj oblasti.
Susret predsednika Rusije Vladimira Putina i američkog repera Kanjea Vesta moguć je tokom predstojeće posete muzičara Rusiji, izjavila je prva zamenica predsednika Odbora Državne dume za međunarodne poslove Svetlana Žurova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik i vrhovni komandant Ukrajine Volodimir Zelenski imenovao je general-potpukovnika Oleksandra Pavljuka za komandanta Kopnene vojske, navedeno je u ukazu koji je danas objavila pres služba ukrajinskog predsednika.
Zagrebački mediji i dežurni srbomrzci ponovo su poleteli da se direktno umešaju u unutrašnje stvari Srbije i pruže otvorenu podršku opozicionim blokaderima!
Severni morski put duž ruske arktičke obale ubrzano prestaje da bude daleka vizija Moskve i Pekinga i pretvara se u stvarni trgovinski koridor između Azije i Evrope.
Dok se vatrogasci, zajedno sa kolegama iz drugih država danonoćno bore protiv požara koji je zahvatio Deliblatsku peščaru, blokaderi i blokaderski mediji ne prestaju da od prirodne katastrofe prave poligon za jeftine političke poene!
Maske su još jednom pale, a na površinu je isplivala sva prljavština i borba za fotelje unutar takozvanog blokaderskog pokreta. Najnovija žrtva unutrašnjih obračuna i čistki jeste Nikola Mihajlović, koji je vetiran i optužen za rovarenje, pravljenje tajnih frakcija i nanose ogromne štete!
Prema navodima upućenih u najnovija dešavanja u blokaderskim krugovima, Milica Najdanović sa Mašinskog fakulteta u Nišu, inače izopštena iz blokaderskih krugova i smenjena sa pozicije poverenika za kontrolu izbora, smislila je prevaru kako bi se vratila na oduzetu joj poziciju.
Bivši saborci na Exatlon poligonu, a sada voditelji najvećeg sportskog rijalitija Tijana Jović i Aleksa Erski razgovarali su o njegovoj ulozi u novoj sezoni.
Pripreme za drugu sezonu Exatlona uveliko su u toku, a sudeći po takmičarima koji su već otputovali u Dominikansku Republiku, publiku očekuje pravi spektakl.
Voditelji druge sezone Exatlona Tijana Jović i Aleksa Erski mnoge su nasmejali simpatičnim i opuštenim razgovorom, koji je već na samom početku nagovestio sjajnu atmosferu i odličnu energiju među njima.
Nedaleko od Gruže, nalazi se manastir Kamenac, jedna od najstarijih svetinja u Šumadiji, poznat po kamenu koji leči, ali i obrnutom ikonostasu koji buni vernike.
Istraživanje sprovedeno među 1.350 vozača u Velikoj Britaniji otkrilo je zapanjujući paradoks - mnogi potpuno ignorišu ili namerno gase napredne sisteme koji ih štite od sudara.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplo, posle podne uz lokalni razvoj oblačnosti, na krajnjem jugozapadu, jugu i jugoistoku zemlje retka pojava kratkotrajne kiše ili pljuska uz mogućnost grmljavine, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Više javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je Višem sudu u Beogradu optužni predlog protiv Miloša N. (40) zbog postojanja opravdane sumnje da izvršio krivično delo Učestvovanje u ratu ili oružanom sukobu u stranoj državi.
Stravičan zločin potresao je selo Kervasari, u opštini Mališevo, gde je u spavaćoj sobi porodične kuće napadnut bračni par. Tom prilikom, Jetlira F., dvadesetpetogodišnja žena, podlegla je povredama.
Film "Extinction" iz 2015. godine doživeo je potpuno neočekivani povratak jer je više od decenije nakon premijere ponovo privukao ogromnu pažnju gledalaca i trenutno se nalazi među najgledanijim naslovima na Netfliksu.
Nekoliko dana nakon iznenadne i tragične smrti glumice Hejden Penetijer u 36. godini, u javnost isplivavaju sve mračniji detalji o tome šta se zapravo dogodilo u njenim poslednjim satima.
Pitanje koje već godinama potresa svetsku filmsku scenu je ko će naslediti Danijela Krejga i obući odelo najpoznatijeg tajnog agenta na svetu, po svemu sudeći dobija svoj epilog.
Klavir i mikrofon koje je koristio Fredi Merkjuri, kao i rane verzije njegovih pesama, mogli bi na aukciji u oktobru dostići cenu od nekoliko stotina hiljada evra.
Kinematografija je oduvek balansirala između umetnosti i provokacije, a neki filmovi ostali su upamćeni zbog svojih eksplicitnih scena koje su izazivale snažne reakcije publike i kritike.
Holivudska legenda Pam Grir (76), zvezda kultnog filma "Džeki Braun" napravila je pravi haos i pometnju u javnosti kada je progovorila o svom intimnom životu u osmoj deceniji.
Sa dolaskom hladnijeg vremena, paukovi sve češće traže topla i suva mesta, pa mogu završiti u kući. Ako želite da ih držite podalje bez agresivnih preparata, postoje jednostavni prirodni načini koje možete isprobati.
Nova funkcija kompanije Comcast pretvara određene Xfinity rutere u neku vrstu senzora koji mogu da registruju kretanje u domu, ali uz pitanje koje se tiče privatnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.