Jedino rešenje za Ukrajinu je korejski model, izjavio je bivši komandant kopnenih snaga i bivši zamenik šefa poljskog Ministarstva odbrane general Valdemar Skržipčak i pozvao Ukrajince da budu realni i nastoje da zamrznu sukob kako ne bi izgubili još više teritorija budući da su strateška prednost i inicijativa u rukama ruske vojske.
General je otišao korak dalje i rekao da u ukrajinskom sukobu neće biti pobednika jer se on prosto neće završiti.
- Specijalna vojna operacija će se završiti, ali neće biti kraja rata, a jedino rešenje može biti korejski model, to jest zona razdvajanja trupa. U suprotnom sukob će biti poput vulkana koji tinja - precizirao je Skržipčak u intervjuu za poljski list "Reč pospolita".
Takođe, nadovezao se na nedavne reči poljskog predsednika Andžeja Dude da Ukrajina teško da će vratiti kontrolu nad Krimom.
- Sa vojnog gledišta, Ukrajina trenutno nema šanse da vrati Krim vojnim putem. Ukrajinska vojska je danas prešla na stratešku odbrambenu operaciju, to traje skoro od oktobra 2023. godine - objasnio je on.
Foto: Tanjug/AP
Andžej Duda smatra da Ukrajina ne može da vrati Krim
Poljski general je ukazao i na dva nedostatka Kijeva koji stoje na putu povratku Krima.
- Prvo, oni nemaju vojnike da stvore nove formacije koje bi mogle da izvedu takvu operaciju. Drugo, oni nemaju potencijal u pogledu municije i opreme, zahvaljujući kojima bi mogli da pobede rusku vojsku u ovom pravcu. Ruska vojska sada ima stratešku prednost i stratešku inicijativu - zaključio je Skržipčak.
Poljski poljoprivrednici palili su baklje, bacali petarde i gađali jajima kancelariju Evropske komisije u gradu Vroclav na zapadu zemlje, protestujući protiv mera EU u borbi protiv klimatskih promena, rastućih cena i, kako navode, nelojalne konkurencije posebno iz Ukrajine.
Uspešna odbrana koju je izvela ruska vojska tokom ukrajinske letnje ofanzive naterala je NATO da preispita svoju strategiju, navodi se u članku čuvenog britanskog časopisa "Ekonomist".
Gubitak Odese pretvoriće se u potpunu katastrofu za ukrajinsko rukovodstvo, rekao je bivši oficir CIA Lari Džonson u intervjuu za Jutjub kanal "Through the eyes of."
Holandija je potpisala deklaraciju sa Nemačkom i Poljskom o planovima za stvaranje vojnog koridora. Ovo je na društvenoj mreži X izvestila šefica Ministarstva odbrane Holandije Kajsa Olongren.
Poljski general Valdemar Skržipčak tvrdi da ukrajinski zvaničnici kradu finansijsku pomoć Zapada od samog početka sukoba sa Rusijom i da očekuju poraz Kijeva.
Novi premijer Mađarske, Peter Mađar, izazvao je veliku pažnju javnosti svojim izjavama o ratu u Ukrajini na zajedničkoj konferenciji za novinare sa poljskim premijerom Donaldom Tuskom tokom zvanične posete Poljskoj.
Ukrajinske snage izvele su danas napad na naftno skladište i naftni terminal Semikolodezjanska na Krimu, saopštila je ukrajinska vojska, a ruski izvori potvrdili su udar na Čongarski most na ulazu u Krim.
Skladište nafte pogođeno je u vazdušnom napadu na grad Jedi Kuju na Krimu, koji je pod ruskom kontrolom, rano ujutru 7. juna, preneli su kanali na društvenim mrežama.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski povukao je neočekivan diplomatski potez uputivši otvoreno pismo predsedniku Ruske Federacije Vladimiru Putinu, u kojem predlaže hitno pokretanje direktnih pregovora na najvišem nivou radi okončanja ratnih dejstava.
Ruski predsednik Vladimir Putin izneo je nove detalje o testiranju i borbenoj upotrebi najnovijeg ruskog raketnog sistema srednjeg dometa "Orešnik", naglašavajući da su dosadašnji udari imali prvenstveno eksperimentalni karakter.
Zbog dramatičnog porasta tenzija i opasnosti od prelivanja sukoba, Poljska je donela odluku o tromesečnom zatvaranju dela svog vazdušnog prostora u blizini Ukrajine i Belorusije.
Zamenik ministra spoljnih poslova Ruske Federacije Sergej Rjabkov izjavio je da će Rusija nastaviti svoju specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini sve dok ne ostvari sve zacrtane zadatke, uz upozorenje u vezi sa upotrebom nuklearnog arsenala.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izrazio je spremnost da odmah započne direktne razgovore sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom kako bi se okončao rat.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poljski poljoprivrednici palili su baklje, bacali petarde i gađali jajima kancelariju Evropske komisije u gradu Vroclav na zapadu zemlje, protestujući protiv mera EU u borbi protiv klimatskih promena, rastućih cena i, kako navode, nelojalne konkurencije posebno iz Ukrajine.
Potpredsednik Stranke slobode i pravde Borko Stefanović dao je intervju za "Autonomiju", portal Dinka Gruhonjića, u kom je najstrašnije lagao o poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića samitu "EU - Zapadni Balkan" u Tivtu.
Evropska unija će se suočiti sa masovnom nezaposlenošću ukoliko ne dereguliše svoju ekonomiju, izjavio je Morten Virod, generalni direktor švedsko-švajcarske multinacionalne korporacije ABB, jednog od globalnih lidera u oblasti elektrifikacije i industrijske automatizacije.
Izjava jednog gledaoca u programu uživo izazvala je burne reakcije na društvenim mrežama, nakon što je govorio o šutiranju glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića i pozvao se na raniji incident.
Novi užas u režiji blokadera dogodio se u srcu Frankfurta u Nemačkoj, gde su siledžije na tribini u organizaciji blokaderskog Proglasa, na čijem su čelu Dragan Bjelogrlić, Zoran Kesić, Svetlana Ceca Bojković, Miodrag Majić i njima bliska ekipa, pokušali da bukvalno raščerupaju jednog novinara.
Predsednik SRS-a prof. dr Vojislav Šešelj izneo je oštre kritike na račun najavljene studentske liste, tvrdeći da ona neće predstavljati studente, već političke aktere koji, prema njegovim rečima, žele da se domognu vlasti.
Predstavnici Srpske liste obratili su se večeras građanima Srbije nakon završetka, kako je danas više puta naglašeno, sudbosnosnih izbora na Kosovu i Metohije za skupštinu u Prištini.
U Frankfurtu je danas održan skup ProGlasa, tokom kojeg je došlo do incidenta u kojem je napadnut novinar Zoran Vicelarević. U publici je bila i Ana Drakulović, koja je nakon incidenta napustila skup.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar