(VIDEO) Hitno! Rusi probili front! Snage Kremlja pregazile ukrajinske položaje! Neprijatelj izbačen iz poslednjih zauzetih uporišta!
Podeli vest
Ruska vojska je u ponedeljak napala ukrajinske položaje na jugu zaporoške oblasti i preotela deo teritorije od Ukrajinaca koju su zauzeli tokom ofanzive koju su pokrenuli prošlog leta, piše Kijev Post.
Ruski tenkovi, artiljerija i avioni napali su mesta Robotine i Verbove, sela koja su ukrajinske snage zauzele u junu 2023. i koja od tada kontrolišu.
U Avdejevki su, prema preliminarnim informacijama, postojala tajna mesta za mučenje i sahranjivanja, Kijev je stanovnike držao u pritvoru iz političkih razloga, rekao je za Sputnjik Rodion Mirošnjik, specijalni izaslanik ruskog Ministarstva spoljnih poslova za zločine kijevskog režima.
- Snage Kremlja koje su napale zapadnu i južnu periferiju Robotina pregazile su ukrajinske položaje fronta, napredovale kilometar i zauzele nekoliko ukrajinskih utvrđenja. Paralelne jurišne kolone koje su napadale sa juga i zapada pogodile su ukrajinske položaje oko sela Verbove, zauzimajući borbene položaje i odbijajući naknadni kontranapad kijevskih snaga - objavili su proruski vojni blogeri.
Pilot Maksim Kuzminov (29), koji je prošlog leta oteo ruski vojni helikopter Mi-8 i prešao na stranu Ukrajine, ubijen je u Španiji, potvrdila je španska agencija Efe.
Nepotvrđeni izveštaji kažu da su snage Kremlja napredovale između 700-1.500 metara na frontu širokom oko 1.000 kilometara.
Ruske snage stacionirane u regionu Zaporožja prošle subote su se prebacile iz defanzivnih položaja u ofanzivu. Ukrajinska vojska saopštila je u ponedeljak da su ruske trupe u nedelju 10 puta napale Robotinu i Verbov, ali da nijedan od tih napada nije bio uspešan.
Ako je ruski opozicionar Aleksej Navaljni zaista ubijen, onda su to izveli zapadni agenti kako bi okrivili ruskog predsednika Vladimira Putina, tvrde analitičari. Oni navode da smrt Navaljnog u zatvoru koristi isključivo ruskim neprijateljima, koji će pokušati da je iskoriste da još više satanizuju Putina i dovedu u pitanje legitimitet predstojećih predsedničkih izbora u Rusiji.
Nikolaj Patrušev, sekretar ruskog Saveta bezbednosti, optužio je Zapad za podsticanje sukoba širom zemlje. On je upozorio da bi se mnoge zemlje uskoro mogle suočiti sa „haosom“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin i specijalni američki izaslanik Stiv Vitkof odlično se razumeju i imali su istinski prijateljski razgovor početkom meseca u Moskvi, izjavio je sinoć pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Izaslanici i savetnici američkog predsednika Donalda Trampa i ukrajinski zvaničnici saopštili su da će se u subotu sastati treći danzaredom, nakon što su postigli napredak u definisanju bezbednosnog okvira za posleratnu Ukrajinu.
U Avdejevki su, prema preliminarnim informacijama, postojala tajna mesta za mučenje i sahranjivanja, Kijev je stanovnike držao u pritvoru iz političkih razloga, rekao je za Sputnjik Rodion Mirošnjik, specijalni izaslanik ruskog Ministarstva spoljnih poslova za zločine kijevskog režima.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević reagovao je na deo emisije Dan uživo na tajkunskoj N1 u kom su, verovali ili ne, voditeljka i njen sagovornik potvrdili najavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna 2026. godina biti najbolja za našu zemlju.
Nekadašnji dugogodišnji član Glavnog odbora i opštinskog odbora Srpske napredne stranke u Lučanima Slobodan Jolović napao je, preko opozicionih medija, vlast čiji je deo i sam donedavno bio.
Povodom 9 meseci od kako su studenti koji žele da uče i koji se suprotstavljaju blokaderskom ludilu i teroru okupljeni u Pionirskom parku ili takozvanom Ćacilendu građanima koji ih podržavaju obratio se student Vladimir Balać.
Gradonačelnici četiri opštine na severu KiM, nakon što su preuzeli dužnost od albanskih gradonačelnika, u zgradama opština zatekli su katastrofalno stanje.
Blokader Petar Đurić, nakon što smo otkrili da se bahati na odmoru u lukusuznom hotelu Dubaiju i uživa u bazenu dok poziva narod da ustane protiv vlasti, nastavio je da širi opasnu mržnju prema novinarima koji su već dugo na meti blokadera.
Na naslovnoj strani "Hrvatskog tjednika" pojavila se skandalozna karikatura koja, čini se, prikazuje patrijarha SPC Porfirija sa krvavim nožem među zubima, uz poziv na veliki skup otpora "jugosrpskim fašistima".
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Do kraja dana očekuje nas oblačno i kišno vreme, u određenim krajevima Srbije padaće i sneg, nakon čega se već 20. decembra očekuje dolazak fenomena "zver sa istoka" koji donosi drastičan pad temperature, ali i pravu oštru zimu.
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Kuća u Čačku, u kojoj se rano jutros dogodio stravičan zločin, kada je, kako se sumnja, sin zaklao oca i majku, a potom presudio i sebi nožem, kao da je ukleta, pričaju komšije.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Zdravija, ali jednako ukusna, posna ruska salata predstavlja savršen spoj jednostavnih, ali složenih ukusa, čineći je nezaobilaznim delom svakog slavskog stola.
Brižit Makron, koja je godinama verna mirnim, neutralnim nijansama, ovoga puta odlučila je da unese malo drame u svoj izgled i time iznenadila i javnost i modne komentatore.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Pevačica Ivana Selakov prisetila se studentskih dana sa pevačem Sašom Kovačevićem, te otkrila kako je među njima vladala velika ljubav i da su zajedno započeli karijeru.
Porodica i prijatelji pevača Džeja Ramadanovskog danas su posetili njegov grob, a od kolega sa estrade došli su samo pevačica Mina Kostić, Zoran Jagodić Rule i Acko Nezirović,
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar