Rusija slavi! Kakav preokret, Poljaci osakatili Ukrajinu! Moćno oružje krenulo ka Kijevu, a na granici...
Podeli vest
Kamioni sa vojnom opremom za Ukrajinu već tri dana stoje na granici sa Poljskom zbog blokade punktova od strane lokalnih poljoprivrednika.
- Moji kamioni sa vojnom opremom su parkirani ispred granice već tri dana jer im nije dozvoljen prelaz - rekao je ukrajinskoj "Strani", jedan od kamiondžija Nazar Smik i objasnio da se u kamionima nalazi artiljerijska municija.
Ako je ruski opozicionar Aleksej Navaljni zaista ubijen, onda su to izveli zapadni agenti kako bi okrivili ruskog predsednika Vladimira Putina, tvrde analitičari. Oni navode da smrt Navaljnog u zatvoru koristi isključivo ruskim neprijateljima, koji će pokušati da je iskoriste da još više satanizuju Putina i dovedu u pitanje legitimitet predstojećih predsedničkih izbora u Rusiji.
Magomed Magomedžanov, zamenik komandanta 18. gardijske armije, preminuo je u bolnici u Sevastopolju od rana zadobijenih u borbama u Ukrajini.
20.02.2024
08:10
Poljski poljoprivrednici počeli su protest pre više od nedelju dana, blokirajući puteve i ulaze na kontrolne punktove na granici sa Ukrajinom. Nedavno su prosuli žito iz ukrajinskih kamiona na kontrolnom punktu Dorohusk.
Demonstranti su najavili da će blokirati sve granične prelaze sa Ukrajinom, transportna čvorišta i pristupne puteve do pretovarnih železničkih stanica i morskih luka. Odmah se oglasio ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski koji je proteste nazvao "sprdnjom" i pozvao poljske farmere da donesu "racionalnu odluku" i odblokiraju prekogranični saobraćaj.
Odnosi Varšave i Kijeva znatno su se zakomplikovali zbog embarga na ukrajinsko žito.
Evropska komisija je 15. septembra 2023. odlučila da ne produžava ograničenja na uvoz četiri vrste ukrajinskih poljoprivrednih proizvoda u nekoliko pograničnih zemalja EU, ali je Kijev obavezala da uvede mere kontrole izvoza. Nakon toga, vlasti Slovačke, Mađarske i Poljske saopštile su da jednostrano produžavaju zabranu.
S tim u vezi, Ukrajina je podnela žalbu Svetskoj trgovinskoj organizaciji. Kao odgovor, tri zemlje EU su najavile da će bojkotovati sastanke platforme za koordinaciju o ukrajinskom žitu.
Nikolaj Patrušev, sekretar ruskog Saveta bezbednosti, optužio je Zapad za podsticanje sukoba širom zemlje. On je upozorio da bi se mnoge zemlje uskoro mogle suočiti sa „haosom“.
Specijalna operacija u Ukrajini mogla bi da se završi već u septembru ove godine, ukrajinske trupe osećaju nedostatak municije, rekao je komandant odreda specijalnih snaga Ahmat, zamenik komandanta 2. armijskog korpusa Oružanih snaga Rusije Apti Alaudinov.
Antiruska izjava šefice EK Ursule fon der Lajen na Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji ima za cilj da opravda ulazak Evrope u rat protiv Rusije, izjavio je lider francuske partije "Patriote" Florijan Filipo na društvenoj mreži Iks.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruske snage uništile su veliko energetsko postrojenje u Harkovu, saopštio je gradonačelnik Ihor Terehov, navodeći da ekipe neprekidno rade na sanaciji, ali bez detalja o pogođenom objektu.
Ruske oružane snage sprovode ofanzivne operacije praktično u svim pravcima u zoni Severoistočnog vojnog okruga i beleže stabilan napredak na terenu, izjavio je načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije Valerij Gerasimov.
Ako je ruski opozicionar Aleksej Navaljni zaista ubijen, onda su to izveli zapadni agenti kako bi okrivili ruskog predsednika Vladimira Putina, tvrde analitičari. Oni navode da smrt Navaljnog u zatvoru koristi isključivo ruskim neprijateljima, koji će pokušati da je iskoriste da još više satanizuju Putina i dovedu u pitanje legitimitet predstojećih predsedničkih izbora u Rusiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je zajedno sa svojim kolegama iz vrha vlasti učinio za lečenje naših najmlađih stanovnika više nego što su blokaderi pre 2012. godine mogli samo da sanjaju da je moguće.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Svetski lideri iz vlada, poslovnog sektora, civilnog društva i akademske zajednice okupiće se u Davosu kako bi učestvovali u diskusijama usmerenim ka budućnosti, sa ciljem rešavanja globalnih izazova i utvrđivanja prioriteta. Poziv na hrabru, zajedničku akciju čini ovaj skup posebno značajnim - među svetskim liderima je i Aleksandar Vučić, predsednik Srbije.
Navršilo se 27 godina od sukoba snaga bezbednosti Savezne Republike Jugoslavije sa pripadnicima takozvane OVK u selu Račak, u opštini Štimlje. Ovaj događaj iskorišćen je kao povod za NATO bombardovanje Jugoslavije, dva meseca kasnije, na osnovu izveštaja Verifikacione misije OEBS-a.
Blokaderi su odavno izgubili kompas i svakodnevno se međusobno napadaju, a sada je potpredsednica Demokratske stranke Dragana Rakić udarila po opozicionim partnerima kako bi se dodvorila blokaderima.
Lider Srba u Crnoj Gori i predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević danas je poručio da će sam da se prijavi policiji i ministarki prosvete Anđeli Jakšić Stojanović, jer je na proslavi rođenja kumovog sina zapevao Kaćušu.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović oštro je reagovala na izjavu pšoslanice SSP Jelene Spirić da su uzrok prekida u snadbevanju elekrtičnom energijom Elektromreže Srbije ističići da tako samo obmanjuje javnost i širi paniku.
Večeras je u žestokoj borbi Crvenih i Plavih u Exatlonu došlo do neverovatnih preokreta, svađa, znoja i suza, a krajnju pobedu odneo je Crveni tim i to na posebnom poligonu "Štafeta".
U Exatlonu Srbija došlo je do otvorenog sukoba između članova Plavog i Crvenog tima, a najžešća razmena teških reči dogodila se između Radojice Lazića i Marka Nikolića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Peter Sijarto, šef mađarske diplomatije, istakao je da postoji realna šansa da MOL za jedan do tri dana postigne ključni dogovor sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini većinskog udela u NIS-u.
Emulgovani proizvodi na bazi biljnih masti često svojim izgledom podsećaju na sireve, pa potrošači pogreše pri kupovini, bez da pročitaju šta piše na ambalaži.
Čak 45 odsto dece u Srbiji uzrasta između devet i 11 godina kaže da koristi društvene mreže svaki dan, pokazalo je istraživanje "Deca Evrope na internetu", sprovedeno u 19 evropskih zemalja.
Ministar kulture u Vladi Republike Srbije Nikola Selaković istakao je da problem našeg kulturnog nasleđa nisu svetinje, već već službe koje su trebale da ih štite.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice uključeni su večeras u potragu za osobom koja je, prema prijavi policije, peške ušla u železnički tunel ispod Pančevačkog mosta.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine. Arkan je ubijen sa tri hica u glavu u beogradskom hotelu "Interkontinental". Žarko Popović, bivši načelnik Odeljenja za krvne delikte, otkrio je u razgovoru za Blic TV manje poznate detalje likvidacije Arkana.
Dejana Ć. (22) žrtva je brutalnog nasilja koje se dogodilo 25. oktobra prošle godine u jednom ugostiteljskom objektu u Beranama u kom je radila. Suđenje u toku, a Dejana se sa svojom sestrom oglasila za emisiju Crna hronika i ispričala je sa čime se suočava nakon što je gost kafića pretukao.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine, u beogradskom hotelu "Interkontinental", kada je pogođen sa tri hica u glavu. Tog dana, zajedno sa njim, ubijeni su i pukovnik Dragan Garić, bivši radnik Saveznog SUP-a, kao i major Milenko Mandić, pripadnik Srpske dobrovoljačke garde.
Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Filipini i druge zemlje istražuju ili blokiraju AI četa Grok zbog rizika od seksualizovanog sadržaja i zaštite dece. X je uveo nove mere i ograničenja kako bi sprečio generisanje neprimerenih slika i uskladio se sa zakonima.
Pevačica Mina Kostić oglasila se povodom brojnih komentara koji poslednjih dana kruže na društvenim mrežama u vezi sa njenom emotivnom vezom sa Manetom Ćuruvijom Kasperom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar