Ukrajinska vojska se suočava sa neminovnim porazom zbog nedostatka municije koju Evropska unija i Sjedinjene Države nisu mogle da isporuče ukrajinskim oružanim snagama, a vojnici među sobom već raspravljaju koji grad je sledeći, rekao je britanski poslanik Bob Sili u članku za The Spectator.
- U Ukrajini se pojavljuje opasna istina. Kijev postepeno počinje da gubi u sukobu sa Rusijom jer nema dovoljno municije, uglavnom zato što se obećanja EU i SAD ne ispunjavaju. Kao rezultat toga, Ukrajina je počela da gubi teritoriju - rekao je on.
Sili je naglasio da dok Oružane snage Ukrajine pate od nedostatka naoružanja, kapacitet ruske vojne industrije samo raste. Po njegovom mišljenju, ako situacija nastavi da se pvako razvija, ukrajinska vojska će se suočiti sa porazom.
- Na istoku zemlje, gde sam išao prošle nedelje, pričaju koji će grad sledeći pasti. Vojnici su ljuti jer im drugovi ginu zbog nedostatka municije. Ako se tako nastavi, a Ukrajinu čeka katastrofa - zaključio je on.
U januaru je američki Volstrit džurnal objavio da Ukrajini nedostaje oružje i motivisana vojska, pa analitičari veruju da će ruske trupe moći da probiju ukrajinsku odbranu.
SAD i njihovi evropski saveznici kažu da su odlučni da iskoriste zamrznutu rusku imovinu da pomognu Ukrajini - nekako. Zbog toga se ove nedelje svađaju u Brazilu oko najboljeg načina da to urade, a da ne upadnu u pravni ili finansijski problem.
Moćna ruska interkontinentalna balistička raketa "sarmat" stavljena je u borbenu upotrebu. Predsednik Rusije Vladimir Putin, obraćajući se pred Federalnom skupštinom izjavio je da je vojsci isporučen strateški raketni sistem "Sarmat" koji će uskoro pokazati svu svoju moć. Projektil, koji može da pogodi bilo koju tačku na planeti i nijedan postojeći protivvazdušni sistem na svetu ne može mu ništa, predstavlja pravu moru za NATO, koji ga zbog toga zove "satana".
Jermenske vlasti nikada nisu razgovarale o mogućnosti ulaska u NATO, ali jačaju odnose sa EU, rekao je danas predsednik jermenskog parlamenta Alen Simonjan.
Moldavija se odavno plaši ruske intervencije u regionu Pridnjestrovlja, a sada se tamošnje vlasti obraćaju direktno Moskvi i očigledno traže „zaštitu“, a Kremlj je to označio kao jedan od „prioriteta“.
Zapadne trupe, ako budu poslate u Ukrajinu, neće imati ovlašćenja da se bore protiv ruskih snaga, radiće na uklanjanju mina, bezbednosti susednih zemalja i odbijanju sajber napada, prenosi AFP.
Elitne specijalne snage ukrajinske mornarice započele su vazdušno-desantnu operaciju u Hersonskoj oblasti, ali su ih specijalci ruske mornarice uništili.
Na društvenim mrežama se proširila fotografija na kojoj Rus i Ruskinja u uniformama poziraju u Avdejevki, prvom ukrajinskom gradu koji su osvojile ruske snage u poslednjih osam meseci rata.
Američki plaćenici Džejson Friman i Džošua Džon Rendsford, koji su bili pripadnici ukrajinske "legije stranaca", priznali su u najnovijoj nameštaljci poznatih ruskih prankera Vovana i Leksusa, da je najveći problem Kijeva komanda Oružanih snaga Ukrajine.
Ukrajinska komanda premestila je rezervni sastav jedne od jedinica Oružanih snaga Ukrajine u Harkov i smestila vojno osoblje u studentski dom postojećeg univerziteta, rekao je za RIA Novosti potpukovnik LNR u penziji Andrej Maročko.
Izvršeni su masovni vazdušni udari na tačke snabdevanja garnizona Oružanih snaga Ukrajine koje se nalaze u selu Rabotino na liniji fronta Zaporožje, rekao je šef pokret „Mi smo zajedno sa Rusijom“ Vladimir Rogov.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Zamenik državnog sekretara SAD za stranu pomoć, humanitarna pitanja i slobodu veroispovesti Džeremi Levin izjavio je da predsednik Rusije Vladimir Putin odbija da sedne za pregovarački sto i da je odbacio poslednje mirovne predloge predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, koje je Vašington prethodno pozdravio.
Sjedinjene Američke Države udaljavaju od osnovnih dogovora koje su postigli ruski predsednik Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp na samitu u Enkoridžu, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Ukrajina je spremna za pregovore sa Rusijom, ali strpljenje Kijeva nije neograničeno, izjavio je stalni predstavnik Ukrajine pri UN Andrej Meljnik na sednici Saveta bezbednosti, sazvanoj zbog aktuelne situacije u Ukrajini.
Rusija, prema izvorima bliskim bezbednosnim krugovima, razmatra znatno oštrije odgovore na zapadne pokušaje da zaustave transport njenih energenata morem.
U centru Kijeva, uoči početka KijevPrajda, okupili su se protivnici LGBT marša, među njima i nacionalistički aktivisti, a jedan od transparenata nosio je uvredljivu poruku: „Putin je takođe p*der, on se ponosi vama“.
Rusija se priprema za mogući novi talas mobilizacije, a signali više ne dolaze samo iz procena analitičara, već iz državnih vežbi za mobilizaciju, obrisanih objava lokalnih vlasti, racija na ulicama Penze i upozorenja iz same Državne dume da Kremlj nema mnogo drugih opcija.
Ukrajina izvodi napade dugog dometa na rusku teritoriju isključivo oružjem domaće proizvodnje, izjavio je ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha i još jednom pozvao ruskog predsednika Vladimira Putina da okonča rat.
Predsednik Evropskog saveta Antonio Košta stupio je u kontakt sa Kremljom kako bi pokušao da uključi ruskog predsednika Vladimira Putina u razgovore o okončanju rata u Ukrajini, objavio je Blumberg, pozivajući se na izvore upoznate sa situacijom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
SAD i njihovi evropski saveznici kažu da su odlučni da iskoriste zamrznutu rusku imovinu da pomognu Ukrajini - nekako. Zbog toga se ove nedelje svađaju u Brazilu oko najboljeg načina da to urade, a da ne upadnu u pravni ili finansijski problem.
Serija snažnih eksplozija odjeknula je u centralnom delu Kijeva tokom novog ruskog raketnog udara, dok su se na meti našli centri odlučivanja i vojna infrastruktura Oružanih snaga Ukrajine, navode ruski vojni i monitoring izvori.
Čuveni profesor na Filozofskom fakultetu u Beogradu, Čedomir Antić, sasuo je blokaderima istinu u lice tokom, otkrio ključni detalj o lustraciji kojom oni prete, pa spomenuo Hrvatsku i Sloveniju.
Dok se građani Srbije u miru i slozi okupljaju u srcu Beograda kako bi podržali politiku koju vodi predsednik Srbije Aleksandar Vučić i poslali poruku zajedništva, druga, blokaderska strana Srbije pokazuje koliko je obolela u mržnji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je juče na skupu "Srbija jedna porodica", na platou ispred Doma Narodne Skupštine i tom prilikom govorio o nekoliko ključnih tačaka vezanih za njega i Srbiju.
Blokaderski siledžija i bivši košarkaš Vladimir Štimac ponovo je napravio dvorsku ludu od sebe nakon što je pokušao da umanji masovnost skupa Srpske napredne stranke u Beogradu.
Predsednik Samostalne demokratske srpske stranke Milorad Pupovac, u želji da se domogne fotelje po svaku cenu, ponudio se HDZ-u da sa svojom strankom zameni ustaški Domovinski pokret (DP)
Srpkinja je tokom letovanja u Kalitei doživela strašnu neprijatnost, kada je grupa tinejdžera tokom noći upala u dvorište smeštaja, a jedan od njih izvršio je veliku nuždu u bazenu.
Grupacija "Stelantis" najavila je povratak malih gradskih električnih automobila na tržište, a najveću pažnju privukla je nova "fiat panda", koja će se proizvoditi u Italiji. Početna cena iznosiće oko 15.000 evra.
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora, od Čačka do Kraljeva, od zvaničnog puštanja u saobraćaj, pa do 16:00 sati, prošlo je 7.960 vozila, saopštilo je danas preduzeće "Putevi Srbije".
Za manje od dve godine, prosečna plata u Srbiji će iznositi 1.400 evra, a prosečna penzija 650 evra, rekao je predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić.
Noćas oko 00.50 časova u Guči, u Ulici Prvomajska 9, iz hladnjače je procurio amonijak, a MUP je odmah aktivirao sistem za hitno obaveštavanje građana.
Noćas oko 00.50 časova u Guči, u Ulici Prvomajska 9, iz hladnjače je procurio amonijak, a Sektor za vanredne situacije uputio je preporuke svim stanovnicima u zahvaćenom području da odmah zatvore prozore, isključe sve sisteme ventilacije i klima-uređaje, kao i da ako ne moraju napuštaju svoje domove.
Srbija nije prvi put uzdrmana curenjem amonijaka, a hronologija nesreća pokazuje jeziv obrazac: eksplozije u fabrikama, iskliznuća cisterni i smrtni ishodi.
U noći između subote i nedelje, u 00.50 časova, iz hladnjače u Ulici Prvomajska 9 u Guči iscurio je amonijak, a MUP Srbije odmah aktivirao sistem za hitno obaveštavanje građana.
Bacanje eksplozivnih naprava na ugostiteljske objekte i porodične kuće ponovo je skrenulo pažnju javnosti. Iako nema povređenih, ova dešavanju otvaraju pitanja motiva zločina. Jedan od njih, desio se u petak kada su na dva lokala u Smederevu bačene bombe.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Zaboravite na klasičnu "misionarsku" rutinu od dva minuta, donosimo vam 3 brutalne poze koje garantuju eksploziju u spavaćoj sobi i teraju žene na vrištanje.
Visoke temperature mogu da pokvare i najbolje našminkano lice. Ipak, uz nekoliko jednostavnih trikova moguće je da šminka ostane sveža i postojana tokom celog dana.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Bivša rijaliti učesnica i reperka Dia Kostić, otkrika je da je pevač Era Ojdanić svojevremeno hteo da joj kupi nekretninu u rodnom kraju, Vrnjačkoj Banji.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.