• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

11.03.2024

09:40

Poginuo je! Plače cela Ukrajina! Rusi ulovili krupnu zverku: Slavni major vazduhoplovstva oboren iznad Donjecka!

Printscreen/X, Shutterstock

Vesti

Poginuo je! Plače cela Ukrajina! Rusi ulovili krupnu zverku: Slavni major vazduhoplovstva oboren iznad Donjecka!

Podeli vest

Major ukrajinskog vazduhoplovstva Andrej Tkačenko oboren je iznad Donjecke oblasti.

Tridesettrogodišnji pilot je i pre izbijanja opšteg rata obavljao borbene zadatke iznad zone Anti-terorističke operacije, kako Ukrajinci nazivaju istok zemlje nakon početka sukoba 2014. godine.

Pilot je poginuo 8. marta, i iza sebe je ostavio ženu i malog sina.

 

"Sahrana će se obaviti u Ivano-Frankovsku, gde je pokojnik živeo sa porodicom. O danu i vremenu ćemo vas naknadno obavestiti. Večna uspomena i slava heroju, Andreju Tkačenku, koji je dao život u odbrani Ukrajine", navodi se u objavi na fejsbuk stranici "Samborski plast".

Tkačenko je rođen u Sambiru 10. decembra 1990. godine. Bio je izviđač, i od malena se interesovao za avijaciju.

Godine 2008. Tkačenko je postao kadet Nacionalnog univerziteta vazduhoplovnih snaga u Harkovu "Ivan Kožedub". Godinu dana kasnije napravio je svoje prve solo letove na L-39.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set