Ruska vojska je u roku od 24 sata pogodila centre odlučivanja, objekte Službe bezbednosti Ukrajine i preduzeća vojno-industrijskog kompleksa, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Kako oni navode, cilj udara je postignut, a svi objekti su pogođeni.
Izjava „nije bilo i tačka“, koju je američki Stejt department upotrebio u vezi sa umešanošću kijevskog režima u teroristički akt u „Krokus siti holu“ novi je vid dokaza koji je zamenilo prethodni „hajli lajkli“ (neutemeljena formulacija „highly likely“, vrlo verovatno), ironično je istakla portparol MIP-a Rusije Marija Zaharova.
Francuska može ući u direktnu borbu sa Ruskom Federacijom ako dođe do kolapsa odbrane Oružanih snaga Ukrajine, prenosi kanal LCI, razmatrajući moguće scenarije za slanje francuskih trupa u Ukrajinu.
26.03.2024
10:40
Podsetimo, izvori Kijev posta u Službi bezbednosti Ukrajine (SBU) potvrdili su da su dve balističke rakete lansirane sa Krima ka Kijevu u ponedeljak i da su bile usmerene na kancelarije SBU.
Russian fascists launched several hypersonic missiles from occupied Crimea. They covered the distance of 580 km to Kyiv in 3 minutes at an estimated speed of 11,600 km/h (7,200mph). Hence the air raid siren system did not turn on in time. Suspected to be Zircon cruise missiles. pic.twitter.com/yJqNW8KL72
— Igor Sushko (@igorsushko) March 25, 2024
Prema izvorima Kijev posta, rakete su bile usmerene na prostorije u kojima se nalaze visoki zvaničnici SBU.
Međutim, ukrajinske vazduhoplovne snage tvrde da su rakete oborene i nisu dostigle cilj.
Islamska država u Korasanu (ISIS-K), preuzela je odgovornost za masakr u Moskvi u kojem je ubijeno najmanje 137 ljudi, a stručnjaci kažu da napad ukazuje na promene u delovanju islamista i da ova teroristička organizacija počinje da pokazuje veću sofisticiranost u svojim operacijama.
U Samarskoj oblasti sprečen je teroristički napad, saopštila je Federalna služba bezbednosti Rusije. Kako se navodi, napad je planirao saučesnik zabranjenog Ruskog dobrovoljačkog korpusa a uz podršku ukrajinske specijalne službe.
Predsednik Komisije Javne komore Ruske Federacije za pitanja suvereniteta, patriotskih projekata i podrške veteranima Vladimir Rogov smatra da su teroriste koji su napali koncertnu dvoranu Krokus siti u blizini Moskve mogle u tajnosti iskoristiti ukrajinske specijalne službe.
Odluka o prenošenju zamrznutih sredstava Rusije u Ukrajinu naneće štetu ugledu Evropljana, koji razumeju da će Rusija odgovoriti na ovu odluku, izjavio je sekretar za štampu ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
Kijev, prestonica Ukrajine u ponedenjak u prepodnevnim časovima našla se na udaru ruskih krastarećih i hipersoničnih projektila. Prema prvim izvorima na grad je lansirano šest projektila, i to tri na jedan aerodrom i dva na zgradu sedišta Službe Bezbednosti Ukrajine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je pokušao da skrene pažnju Bele kuće na blisku saradnju Moskve i Teherana, ali da su SAD ignorisale ubedljive dokaze da Rusija pomaže Iranu da gađa američke baze na Bliskom istoku jer "veruje" ruskom predsedniku Vladimiru Putinu.
Rusija još nije pronašla adekvatnu zamenu za Starlink kada je reč o upravljanju dalekometnim dronovima, izjavio je ruski liberalni vojni ekspert Valerij Širjajev, upozoravajući da taj problem direktno utiče na izviđanje, vezu i efikasnost operacija na frontu.
Izjava „nije bilo i tačka“, koju je američki Stejt department upotrebio u vezi sa umešanošću kijevskog režima u teroristički akt u „Krokus siti holu“ novi je vid dokaza koji je zamenilo prethodni „hajli lajkli“ (neutemeljena formulacija „highly likely“, vrlo verovatno), ironično je istakla portparol MIP-a Rusije Marija Zaharova.
Sistemska nestašica avionskog goriva mogla bi da pogodi evropske aerodrome ako se prolaz kroz Ormuski moreuz ne uspostavi u naredne tri nedelje, upozorila je evropska aerodromska industrija.
Informer je došao do saznanja koja dovode u pitanje pojedine aspekte akademske i profesionalne karijere Sava Manojlovića, lidera opozicionog pokreta "Kreni-promeni".
Ana Brnabić, predsednica Narodne skupštine, odgovorila je na mreži Iks poslanici Evropskog parlamenta iz grupe Obnovimo Evropu (Renew Europe), Ireni Jovevoj, koja je na toj platformi iznela neistine o predsedniku Srbije.
Blokaderi su u Novom Sadu još jednom pokozali bezobrazluk, pošto više nema ljudi koji bi stali uz njih u maltretiranju građana blokadama oni su postavili bicikle i motore.
Članica Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) Milica Nikolić reagovala je na komentar evroposlanice Irene Joveve povodom teksta koji je objavio "Politiko", a u kojem se navodi da "Evropska komisija razmatra da Srbiji uskrati do 1,5 milijardi evra".
Poređenje dva uporediva događaja najčešće se ne dogodi, ukoliko te događaje deli značajan protok vremena. Da bi do poređenja došlo potrebno je da se pamti duže od kokoške, i da se neko seti da su ta dva događaja sasvim uporediva. Potrebna je i dobra volja da se izvrši poređenje dva događaja.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Juče, na benzinskoj pumpi, na auto-putu kod Malog Požarevca, jedna mama na svet je donela dečaka. Majku i novorođenče zbrinula je ekipa Hitne pomoći Doma zdravlja u Sopotu.
Veliki petak, dan Hristovog stradanja i jedan od najvažnijih dana u hrišćanskom kalendaru, obeležava se s dubokim poštovanjem i strogošću. Uz post i molitvu, mnogi običaji i verovanja čuvaju se vekovima.
Kako raste iščekivanje za Ekspo 2027 u Beogradu, Srbija se pozicionira kao globalno žarište inovacija, kulture i međunarodne saradnje, piše nedeljnik iz Juznoafricke republike "Mail & Guardian".
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se danas dogodila na magistralnom putu kod Novog Pazara povređene su dve maloletne devojčice koje su se nalazile na električnom trotinetu.
Vaskršnji praznici donose radost, druženje i bogatu trpezu, ali za kućne ljubimce mogu biti rizični. Često zaboravimo da ono što je nama ukusno i bezopasno, za njih može biti štetno ili čak otrovno.
Jednostavan način da napravite jaja u mozaik stilu, i to bez mnogo truda, rezultat je dekoracija koja izgleda kao malo umetničko delo i posebno će se dopasti deci.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar