Putinova osveta za masakr u Moskvi, most u Baltimoru dignut u vazduh?! Brod se zakucao u njega da to sakrije?!
Podeli vest
Oslonci mosta u Baltimoru su možda bili dignuti u vazduh, to je prikriveno kao udar kontejnerskog broda. Bivši savetnik Donalda Trampa za nacionalnu bezbednost, general Majkl Flin, ubeđen da je reč o osveti Rusije za masakr u Krokus Siti Holu!
Podsetimo, Kontejnerski brod Dali pod zastavom Singapura udario je u stub mosta Frensis Skot Ki u Baltimoru rano u utorak, 26. marta, pri čemu se srušio u luku, povukavši za sobom popravnu ekipu i putnike u mnogim vozilima. Pored ljudskih žrtava koji se još uvek računaju, kolaps je blokirao važno američko izvozno čvorište koje obrađuje 52 miliona tona tereta godišnje.
Turska već dugo pokušava da pregovara o miru u Ukrajini, ali u stvarnosti je saučesnik terorizma. Teroristički napad na Krokus će zauvek promeniti ruske pristupe Ankari. Poseta ruskog predsednika Vladimira Putina Ankari je više puta odlagana, a sada se neće održati zbog činjenice da je Turska bila uvučena u pripremu terorističkog napada u Krokus siti holu.
Posle masovnih ruskih napada na Ukrajinu, ministar spoljnih poslova Dmitro Kuleba pozvao je Zapad da Ukrajini obezbedi protivraketne sisteme zemlja-vazduh, napominjući da je to jedino oružje koje je Ukrajini očajnički potrebno za odbranu u ovom trenutku.
27.03.2024
21:50
Mnogo šta je sumnjivo
Godišnje se iz luke Baltimor izveze 22 miliona tona uglja, oko 800 hiljada automobila i 500 hiljada tona LNG mesečno. Isporučuju se građevinska i druga oprema, šećer, gips, itd. Godišnji saobraćaj na mostu je 11 miliona automobila godišnje, ispod mosta prođe 440 hiljada putničkih brodova za krstarenje. U samoj luci radi 150 hiljada ljudi, a sada će ostati bez posla.
Prema rečima glavnog finansijskog direktora Ford Motor Co. Džona Lolera, kompanija radi na rešenjima za puteve snabdevanja, ali će morati da preusmeri logistiku u druge luke na istočnoj obali ili u druge regione zemlje. Gubici u trgovini za celo čvorište procenjuju se na 81 milijardu dolara.
Ruski lider je dodao da u evropskoj kulturi ima mnogo dobrog, ali da u ovom trenutku ima i mnogo problema u životu ovih zemalja
27.03.2024
19:10
Istovremeno se saznalo da je kapetan kontejnerskog broda ukrajinski državljanin.
Podaci iz dnevnika pokazuju da je brod promenio kurs dva minuta pre nego što je udario u most. Kapetan je navodno izgubio kontrolu i upozorio vlasti neposredno pre sudara. Društvene mreže razumeju pitanje: da li je kapetan bio pijan, ili je posredi nešto drugo?
Postavljaju se i razumna pitanja o tome da li je brodu uopšte trebalo pustiti da isplovi, pošto je u prošlosti imao problema sa navigacijom.
Postavljaju se i pitanja u kakvom je stanju most (kako je mogao da se sruši od jednog udarca) i zašto vlasti nisu mogle da podignu grane ili „nešto drugo". Pitanja su opravdana, pošto je infrastruktura u SAD dotrajala, piše Business Insider.
Američki predsednik Bajden uputio je apel javnosti da ne podleže "teorijama zavere". On poriče da je reč o terorističkom, aktu.
- Nemamo nikakvih naznaka, nema razloga da verujemo da je ovde bilo namerne akcije - ističe Bajden.
Ništa nije slučajno
Ali Amerikanci s pravom veruju da SAD imaju mnogo neprijatelja - od Rusa i Ukrajinaca do Izraelaca i Palestinaca, a razmatraju i sledeće verzije: "desnica želi da diskredituje Bajdena". Postoji teorija o sajber napadu koji je mogao odvesti brod pravo prema mostu. Sve ove verzije su podržane statistikom: brodovi koji udaraju u mostove je retka priča.
Verziju o terorističkom napadu podržava i bivši savetnik predsednika Donalda Trampa za nacionalnu bezbednost, general Majkl Flin .
- Rusi sada izlaze i govore da su Velika Britanija i Sjedinjene Države stajale iza napada u Krokusu Siti Holu u Moskvi. I odjednom se ovaj događaj dešava ovde", primetio je Flin.
Mnogi korisnici društvenih mreža smatraju da je rušenje mosta teška lekcija za celu zemlju:
- Mi smo ranjiviji nego što mislimo. Obezbedite mostove i pogledajte drugu infrastrukturu koja može biti ranjiva ili čak zastarela - pporuluju oni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Turska već dugo pokušava da pregovara o miru u Ukrajini, ali u stvarnosti je saučesnik terorizma. Teroristički napad na Krokus će zauvek promeniti ruske pristupe Ankari. Poseta ruskog predsednika Vladimira Putina Ankari je više puta odlagana, a sada se neće održati zbog činjenice da je Turska bila uvučena u pripremu terorističkog napada u Krokus siti holu.
Iranski napad naneo je ozbiljnu štetu američkom radiolokacionom kompleksu za rano upozoravanje AN/FPS-132 u vazduhoplovnoj bazi Al Udeid u Kataru, prenela je Al Džazira, koja je prvi put nakon udara Korpusa garde islamske revolucije objavila snimke oštećenog objekta.
Tokom gostovanja u emisiji "Puls Srbije vikend" na Kurir TV došlo je do žestokog sukoba između lidera Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislava Šešelja i Mirjane Pajković, predsednice stranke Evropskog koraka slobode.
Dok Aljbin Kurti plasira neistine kojima se stvara alibi za represiju, a N1 i Nova S to prenose kao udarne vesti, na terenu se odvija brutalna stvarnost, šiptarska policija privodi, ponižava i tuče srpsku decu, čija je jedina „krivica“ to što su Srbi.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski ocenila je da je objavljivanje neprimerene fotografije uz vest o prenosu posmrtnih ostataka Blagoja Jovovića na antisrpskom N1, velika greška koja mora da se ispravi.
Tokom gostovanja u emisiji "Puls Srbije vikend" na Kurir TV došlo je do žestokog sukoba između lidera Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislava Šešelja i Mirjane Pajković, predsednice stranke Evropskog koraka slobode.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Ekipa Informera sutra će tokom celog dana izveštavati iz Budimpešte, tokom parlamentarnih izbora koji se održavaju u Mađarskoj. Imaćemo ekskluzivni sadržaj, brojna uključenja sa lica mesta, izjave, fotografije sa birališta i ulica glavnog grada Mađarske.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
Ana Radović (20) i Aleksandar Masalušić poginuli su u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 24. novembra 2025. godine, a prema najnovijim informacijama, istraga ove tragedije je završena. Tim povodom se oglasio Miloš Radović, otac stradale Ane Radović.
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče u Novom Pazaru, poginula je devojčica Meleka R. (16), dok je njena drugarica teško povređena i nalazi se na lečenju.
Postoje sitne promene u ishrani koje na prvi pogled deluju nevažno ali vremenom mogu da naprave veliku razliku po zdravlje. Jedna od njih krije se u namirnici koju većina ljudi smatra samo običnom grickalicom.
Verovatno vam se već dogodilo da vaš inače miran i prijateljski raspoložen pas iznenada počne da reži na nekoga ko vam deluje potpuno bezazleno.Takva situacija nosi važnu poruku koju ne bi trebalo zanemariti.
Suve i ispucale usne su vrlo čest problem. Iako mnogi odmah posežu za skupim kozmetičkim proizvodima, pravo rešenje često se nalazi u sastojcima koje već imamo u svom domu.
Tokom emitovanja radio-emisije "S mesta splačine", došlo je do oštre rasprave između Milene Kačavende i Danila Dače Virijevića, koja je ubrzo eskalirala u otvoreni sukob.
Modna kreatorka i nekadašnja voditeljka Biljana Tipsarević u vaskršnjem intervjuu progovorila je o porodici, o tome koliko joj znači Srbija, ali i zbog čega smatra da je lični mir danas najveći luksuz.
Bivša rijaliti učesnica Aleksandra Subotić potvrdila je da ulazi u "Elitu 9" kako bi se obračunala sa Majom Marinković, koja joj je bila preotela muža.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar