Nova modifikovana verzija ruskog drona Džoker-10 igraće odlučujuću ulogu u sukobu sa Ukrajinom, prenosi VION .
- Bespilotna letelica, koju ruske trupe već koriste u zoni specijalne vojne operacije, verovatno će postati ključna u rusko-ukrajinskom sukobu - ukazao je TV kanal.
Kako je napomenula voditeljka, nova modifikacija ruskog drona je sposobna da izvršava misije protivvazdušne odbrane i obara bespilotne letelice ukrajinskih snaga u vazduhu.
- Procenjuje se da će korišćenje novo modifikovanog drona Džoker-10 FPV za napad na neprijateljske dronove koštati manje od cene bicikla - dodala je ona.
Generalni direktor kompanije koja je razvila ovaj proizvod, Centra za integrisana bespilotna rešenja (CDBR) Dmitrij Kuzjakin, rekao je 31. marta za RIA Novosti da su ruski FPV dronovi Joker-10 prilagođeni za izvršavanje zadataka protivvazdušne odbrane: mogu da gađaju helikoptere Ukrajine sa eksplozivom iz instaliranih toplotnih cevi; u budućnosti bi ovo moglo postati jeftina alternativa skupoj protivraketnoj odbrani.
Rusija napreduje u Ukrajini. Da li Nemačka u budućnosti mora da računa s više izbeglica? Verovatno – kaže stručnjak za migracije Gerald Knaus. Pored njega, za Dojče vele (DW) govore i političari iz SPD i CDU.
Grad Časov Jar u Donjeckoj Narodnoj Republici, koji je od 2014. postao važno logističko čvorište ukrajinske komande, nakon što su ruske trupe preuzele vatrenu kontrolu nad putevima koji tamo vode, gubi strateški značaj za Oružane snage Ukrajine, Igor Kimakovski, rekao je za RIA Novosti savetnik šefa DNR Denisa Pušilina.
Sjednjene države i NATO nameravaju da očuvaju Ukrajinu, ili bar njen deo, kao antirusku teritoriju potpuno pod svojom kontrolom, pa zadaci specijalne operacije ostaju aktuelni, izjavio je sekretar Saveta bezbednosti Rusije Nikolaj Patrušev.
Izbijanje Trećeg svetskog rata moglo bi da postane izuzetno zgodan razlog za zapadne zemlje da otpišu sve nagomilane dugove, govorio je filozof Andrej Fursov, na Jutjub kanalu.
Sateliti francuske optičke svemirske komponente, koju kontroliše francuska vojno-obaveštajna uprava, već nekoliko dana prate gomilanje ruskih snaga u Belorusiji.
Još pre stravičnog terorističkog napada na "Krokus siti hol" u Moskvi, sposobnost ruske vojske da izvrši raketne udare na velikim dometima izazivala je strah kod NATO-a i njihovih marioneta u Kijevu, navodi se na portalu "BRIKS info".
Rusija je danas peta ekonomija G20 po tempu ekonomskog rasta u 2023, a prošle godine njen BDP je porastao za 3,6 odsto i tako u potpunosti kompenzovao pad iz 2022, pokazuje analiza "RIA Novosti".
Bivši ministar spoljnih poslova Ukrajine Pavel Klimkin smatra da će zbog kašnjenja vojne pomoći sa Zapada naredna četiri meseca biti teška i odlučujuća za Ukrajinu, a uz to, kako on navodi, dolaze i masovne kadrovske promene.
Najbrži način da Rusija pokuša da završi rat u Ukrajini nije slanje novih velikih snaga na front, već mnogo šira upotreba vazdušnih i raketnih udara, ocenio je bivši analitičar CIA za Rusiju Džordž Bib.
Dnevni red posete ruskog predsednika Vladimira Putina Pekingu pokazuje da Kina ruskom lideru daje izuzetno važan politički tretman, mnogo širi i sadržajniji od protokola koji je pratio nedavnu posetu američkog predsednika Donalda Trampa.
Kineski predsednik Si Đinping rekao je američkom predsedniku Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin mogao da zažali zbog odluke da pokrene rat u Ukrajini.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ocenio je da Kijev mora da reaguje zbog odluke Vladimira Putina da stanovnicima Pridnjestrovlja pojednostavi dobijanje ruskog državljanstva.
Evropska unija je u prvom tromesečju 2026. kupila više ruskog tečnog prirodnog gasa nego ikada ranije, i to u trenutku kada Brisel najavljuje potpuno zatvaranje vrata ruskim energentima.
Jermenija bi, ukoliko nastavi sadašnji spoljnopolitički kurs i ubrza približavanje Evropskoj uniji, mogla da se suoči sa posledicama sličnim onima koje su promenile Ukrajinu, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Uspešno lansiranje strateškog raketnog kompleksa „Sarmat“ predstavljalo je snažan signal Zapadu da Rusija nije oslabljena sukobom u Ukrajini i da nastavlja modernizaciju svog nuklearnog arsenala, piše kineski portal Sohu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija napreduje u Ukrajini. Da li Nemačka u budućnosti mora da računa s više izbeglica? Verovatno – kaže stručnjak za migracije Gerald Knaus. Pored njega, za Dojče vele (DW) govore i političari iz SPD i CDU.
Da blokaderskom ludilu nema kraja svedoče i poslednji događaji. Nakon što je Dinko Gruhonjić ponovo aktivirao svoje pristalice u pokušajima izazivanja tenzija i haosa u Srbiji, brzom reakcijom policije uhapšen je njegov saradnik Miloš Kovačević koji se dovodi u vezu sa skandaloznim pretnjama koje su uznemirile javnost.
Novi bezbednosni incident potresao je baltički region nakon što je neidentifikovana bespilotna letelica pala i eksplodirala na teritoriji Letonije, što je ponovo podiglo tenzije u ovom delu Evrope.
U Beogradu je održan veliki poslovni forum Srbija-Ukrajina koji je okupio desetine privrednika, a u žižu javnosti dospeo je intervju koji je predsednik Privredne komore Ukrajine Genadij Čižikov dao za tajkunsku televiziju N1
Mediji u Hrvatskoj kao ni blokaderi sami ne prate proteste u Srbiji. Mada, da ih objektivno prate ni o čemu posebnom ne bi imali da izveste, ali pošto učestvuju u rušenju naše zemlje, tu su da "napumpaju" situaciju u korist blokadera.
Nevladina organizacija Balkan Watch organzivala je oslikavanje murala koji je posvećen istaknutom borcu, političkom aktivisti i književniku Čarliju Kirku.
Propali političar Miroslav Parović gostovao je u podkastu kod tajkunskog novinara Nemanje Šarovića, gde je brutalno vređao predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Pregovori o prodaji ruskog udela u NIS-u napreduju, a broj otvorenih pitanja se sužava, izjavila je danas ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović.
Manastir Tumane objavio je ekskluzivne fotografije moštiju Svetog Zosima Čudotvorca pred presvlačenje u novo ruho, što je izazvalo lavinu reakcija vernika.
Od 2012. broj kineskih fabrika u Srbiji porastao je na 37, uz više od 7,7 milijardi evra investicija i 40.000 zaposlenih. Kineske kompanije su među najvećim izvoznicima iz Srbije, a investicije se sve više usmeravaju ka visokoj tehnologiji, digitalnoj infrastrukturi i zelenoj energiji.
Sve više roditelja uzima privatne nastavnike kako bi pripremilo svoje dete za testiranje, a onda i za polazak u prvi razred, otkriva za Informer učitelja Jelena T. iz jedne beogradske škole.
Danijel P. i Lazar E., maturanti Mačvanske srednje škole, koji su noćas poginuli u jezivom udesu u Bogatiću biće sahranjeni sutra, objavljeno je na Fejsbuk stranici ove škole.
Na auto-putu kod isključenja za Smederevo došlo je do saobraćajne nezgode kada je šleper, iz za sada neutvrđenih razloga, izgubio kontrolu i udario u zaštitnu ogradu.
Mladić (21) poginuo je jutros oko 5.00 časova u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na Ibarskoj magistrali, na delu puta između Ripnja i Rušnja u smeru ka Beogradu, a novinar Mladen Mijatović izneo je nove detalje.
U stravičnom udesu koji se dogodio sinoć oko 23 sata u Bogatiću poginuli su mladići E.L (19) iz Klenja i P.D. (19) iz Petlovače, a sada se pojavio i prvi snimak sa mesta nesreće.
Velimir Bata Živojinović je od uloge u filmu "Valter brani Sarajevo" (1972) zaradio 4.800 dolara, što je u to vreme bilo jednako sa 53 prosečnih srpskih plata.
Kamenac, masnoća i neprijatni mirisi mogu da zadaju ozbiljne muke u svakom domu, ali rešenje se možda već nalazi u vašoj kuhinji. Umesto skupih hemikalija, sve više ljudi koristi limuntus kao jednostavan i efikasan trik za blistavo čist dom.
Novo istraživanje pokazalo je da i nedovoljno i predugo spavanje mogu negativno uticati na organizam i ubrzati biološko starenje pojedinih organa, uključujući mozak, srce, pluća i imuni sistem.
Na ovogodišnjem Filmskom festivalu u Kanu glamur ne jenjava, ali je tokom premijere filma "Priče noći" Eva Longorija uspela da ukrade svu pažnju prisutnih.
Epl navodno radi na potpuno novom izgledu budućeg Ajfon uređaja, a prema poslednjim informacijama u test fazi se nalazi model sa ekranom koji je zakrivljen sa svih strana telefona.
Majka Asmina Durdžiča Mevlida Durdžić otvoreno je progovorila o odnosu njenog sina sa Majom Marinković, te je otkrila zbog čega joj nije poslala ništa za rođendan.
Pevač Sloba Vasić ovih dana je u žiži interesovanja nakon što je primljen u "Lazu Lazarević", a supruga mu je najveća podrška, te se o njihovom odnosu dosta polemiše.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar