Narod se diže na oružje?! Vojska Ukrajine uradila najstrašniju stvar dosad! Ovo je kap koja je prelila čašu!
Podeli vest
Bivši savetnik ukrajinskog predsednika Leonida Kučme, Oleg Soskin, na svom Jutjub kanalu pozvao je ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da odgovori na skandal sa 14-godišnjim siročetom koga su pokušali da mobilišu Oružane snage Ukrajine.
Ukrajinsko izdanje „Strana” u nedelju je pisalo da su zaposleni u vojnom registru u Odeskoj oblasti pretukli tinejdžera, pretili mu oružjem i pokušali da ga mobilišu. Kako prenosi portal, incident se dogodio 2. aprila, ali se saznalo tek sada. Pojašnjeno je da je tinejdžer siroče i da živi sa svojom bakom.
Međunarodna agencija za atomsku energiju (IAEA) saopštila je večeras da nuklearna bezbednost nije ugrožena nakon napada dronovima na nuklearnu elektranu Zaporožje na istoku Ukrajine.
08.04.2024
07:10
- Zašto ćutiš, Zelenski, zašto se dešavaju ovakvi zločini? On kaže da je potrebno doneti zakon o mobilizaciji. Čemu ovaj zakon ako uopšte nije potreban? - pita se ekspert.
Prema rečima Soskina, šefu kijevskog režima su već istekla ovlašćenja. On je takođe upozorio da bi uvođenje zakona o mobilizaciji predstavljalo otvorenu objavu građanskog rata.
- Mislite li da će ljudi izdržati, da neće uzeti oružje u ruke, da li mislite da neće uništiti one koji će pokušati da ih privedu - zaključio je bivši savetnik.
Donald Tramp, ako se vrati u Belu kuću, namerava da izvrši pritisak na Kijev i zaustavi rat u Ukrajini, piše Vašington post, pozivajući se na anonimne izvore.
U Ukrajini je 24. februara 2022. godine uvedeno vojno stanje, Vladimir Zelenski je potpisao ukaz o opštoj mobilizaciji. Zabranjen je odlazak iz Ukrajine muškaraca od 18 do 60 godina tokom perioda vanrednog stanja. Za izbegavanje služenja vojnog roka za vreme mobilizacije, u zemlji je zaprećena kazna do pet godina zatvora. Poziv se može uručiti na različitim mestima. Pojavili su se snimci kako se to radi na ulicama, na pumpama i u kafićima.
Koordinator koji je označio lokaciju napada na Krokus siti hol i put bekstva do granice sa Ukrajinom zove se Sajfulo, saopštili su tokom ispitivanja optuženi za teroristički napad.
U nedavnim napadima na rusku Belgorodsku oblast učestvovali su plaćenici iz Sjedinjenih Država i drugih zapadnih zemalja – objavio je poznati ratni izveštač Evgenij Podubni.
Generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg izneverio je prave ciljeve alijanse u odnosu na Ukrajinu, rekao je kijevski politikolog Vadim Karasev u intervjuu za Jutjub kanal Vishka.
Više od polovine jedinica ukrajinske vojske na liniji fronta nema dovoljno osoblja, rekao je penzionisani major Oružanih snaga Ukrajine Igor Lapin na Kanalu 5.
U Americi je pokrenut čudan eksperiment sa ciljem usporavanja globalnog zagrevanja — grupa naučnika lansirala je u utorak mlaz mikroskopskih čestica soli u nebo sa palube nosača aviona koji više nije u upotrebi u Alamedi, na istočnoj obali zaliva San Francisko, piše portal „Politiko“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Indijski premijer Narendra Modi uručio je predsedniku Ruske Federacije Vladimiru Putinu posebno izdanje drevnog indijskog eposa „Bhagavad Gita“ na ruskom jeziku, saopšteno je tokom njihove zvanične posete.
Predsednik Rusije Vladimir Putin prvi put je javno govorio o susretu sa američkom delegacijom, ocenjujući da je sastanak bio „koristan“ i „apsolutno neophodan“.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Ministar odbrane BiH Zukan Helez nastavio je politiku provokacija, iznoseći do sada najbolesnije optužbe na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Vozač I.S. (23) iz Zaječara, koji je optužen da je 10. juna nadomak sela Malča kod Niša izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je život izgubila trogodišnja devojčica, a tri osobe su teško povređene, izjavio je u istrazi da se samog udesa – ne seća.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar