Lavrov zagrmeo u Kini! Svi umešani biće kažnjeni! Ovo su ključne poruke dvodnevnog sastanka
Podeli vest
Rusija i Kina će nastaviti saradnju u borbi protiv terorizma, uključujući i multilateralne mehanizme nakon terorističkog napada u "Krokus siti holu", izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov na sastanku sa kineskim kolegom Vang Jijem.
Lavrov je zahvalio kineskoj strani na izrazima saučešća i naglasio da će svi koji su umešani u teroristički akt nesumnjivo biti kažnjeni.
Predsednik Rusije Vladimir Putin posetiće ove godine Kinu, potvrdilo je danas rusko Ministarstvo spoljnih poslova u zvaničnom saopštenju, nakon posete ruskog ministra spoljnih poslova Sergeja Lavrova Narodnoj Republici Kini.
Kina i Amerika sele za sto da pokušaju da reše probleme. Američka ministarka finansija Dženet Jelen rekla je da je sa kineskim potpredsednikom vlade He Lifengom u Guangdžouu više od dva sata razgovarala o prekomernoj industrijskoj proizvodnji Кine.
08.04.2024
21:47
Rešavanje ukrajinske krize bez interesa Moskve nema perspektivu
Pored toga, ruski ministar je istakao da je na sastanku sa kineskim kolegom razmotrio ukrajinsku krizu, kao i da su strane potvrdile da međunarodni sastanci na tu temu koji ne uzimaju u obzir interese Moskve, već promovišu "formulu mira" ukrajinskog lidera Volodimira Zelenskog nemaju perspektivu.
- Moskva je zahvalna Pekingu na objektivnom, uravnoteženom stavu, kao i na spremnosti da odigra pozitivnu ulogu u političko-diplomatskom regulisanju situacije - rekao je Lavrov.
Kompanije, uključujući kineske, ne treba da pružaju materijalnu podršku Rusiji u ukrajinskoj krizi, u suprotnom ih čekaju ozbiljne posledice, izjavila je ministar finansija Sjedinjenih Američkih Država Dženet Jelen.
Na poslednjoj sednici Vlade Srbije usvojeni su zaključci kojima se obezbeđuje jedan od ključnih preduslova za plasman sveže borovnice i suve šljive na tržište Narodne Republike Kine, saopštilo je Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.
06.04.2024
13:21
Moskva i Peking rešavaće problem sankcionih mera
Pored toga, šef ruske diplomatije je najavio da Moskva i Peking planiraju da rešavaju problem sankcionih mera u okviru BRIKS i Šangajske organizacije za saradnju (ŠOS). On je dodao da je šef kineske diplomatije uoči sastanka osmislio formulu "dvostrukog suprotstavljanja dvostrukom obuzdavanju".
Prema njegovim rečima, zahvaljujući liderima Rusije i Kine, odnosi dve zemlje su dostigli izuzetan nivo, a reizborom Vladimira Putina na poziciju predsednika Rusije, "kontinuitet njihovog jačanja dobio je dodatne garancije".
Reč Sija
Si Đinping je poručio da ga raduje današnji susret sa, kako je rekao, "iskusnim ruskim diplomatom i starim drugom kineskog naroda" i zahvalio je Sergeju Lavrovu na naporima uloženim u razvoja rusko-kineskih odnosa.
- Rusija i Kina treba da jačaju strateško partnerstvo u međunarodnoj areni, da deluju odgovorno u kontekstu do sada neviđenih promena globalnih razmera i da imaju glavnu ulogu u formiranju sudbine čovečanstva - poručio je Si Đinping na sastanku koji se održao u Domu naroda.
Podsetimo, ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov doputovao je u dvodnevnu posetu Kini gde je s kineskim ministrom spoljnih poslova ove države razgovarao o pitanjima interakcije između dve zemlje i o međunarodnoj agendi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Rusije Vladimir Putin posetiće ove godine Kinu, potvrdilo je danas rusko Ministarstvo spoljnih poslova u zvaničnom saopštenju, nakon posete ruskog ministra spoljnih poslova Sergeja Lavrova Narodnoj Republici Kini.
Advokat blokader Aleksandar Olenik, kom je očigledno jedan od glavnih zadataka blaćenje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, sad je otišao još dalje u svojoj prvljavoj kampanji protiv srpskog lidera pa iskoristio Ukrajinu kako bi ga zavadio sa šefom Kremlja Vladimirom Putinom.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je u Kolegijumu brutalno odgovorio Zagorki Dolovac nakon što je Vrhovno javno tužilaštvo (VJT), na čijem je ona čelu, najavilo da će podneti tužbe protiv Informera i Kurira.
Da čuveno TV lice Predrag Sarapa početak dana najčešće provodi u Pinkovom studiju, zna cela Srbija, ali naša ekipa uspela je da zaviri i u njegove “male rituale” nakon što napusti zgradu te televizije.
Blokader Miran Pogačar je, verovali ili ne, pokrenuo akciju pribavljanja pomoći monstrumu Goranu Kajfešu (38), koji je u avgustu ove godine brutalno fizički nasrnuo na novinarsku ekipu Informera u Novom Sadu i tom prilikom razbio glavu našem kamermanu.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević poručio je da izdaju naroda i države smatra neoprostivim grehom.
Forum pravnika Srbije saopštio je danas da izažava ozbiljnu zabrinutost zbog činjenice da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac 3. decembra 2025. godine u sedištu Evrodžasta u Hagu samostalno potpisala takozvane "sporazume o saradnji“ sa tužilaštvima šest država Centralne i Južne Amerike i to bez prethodnog ovlašćenja Vlade Republike Srbije, kao jedinog organa nadležnog za pokretanje postupka i zaključivanje međunarodnih ugovora u ime Republike Srbije.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Doček Nove 2026. godine u restoranima će biti jedan od najskupljih do sada, posebno u Beogradu, gde će oni koji žele glamur i luksuz morati da spreme od 130 do čak 500 evra!
Prva drama odigrala se u ivanjičkom prigradskom naselju Bukovica kada je maskirani napadač upao u kuću starije ženske osobe i uz pretnju nožem tražio da mu preda novac.
Porodica i prijatelji tinejdžera I.R. (15) iz Subotice, koji je tragično preminuo u petak uveče kada se, kako se sumnja, ugušio od izduvnih gasova iz automobila u kom je sedeo u garaži porodične kuće, neutešni su nakon njegove smrti.
Saobraćajna policija u Novoj Varoši zadržala je vozača M. S. iz okoline Bajine Bašte, nakon što je zaustavljen u mestu Vraneša dok je upravljao teretnim vozilom marke “mercedes” u stanju potpune alkoholisanosti.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Rijaliti učesnici Asmin Durdžić i Mina Vrbaški bili su u spavaonici kada su primetili izmet po sobi, nakon čega su izneli tvrdnje da je Miljana Kulić ta koja je vršila veliku nuždu.
Novinar "Pinka", Srđan Kuvekalović prvi put je javno progovorio o aktuelnim dešavanjima i otkazima na televiziji, a za sada njegov posao nije u opasnosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar