Šta se krije iza napada Irana na Izrael?! Saopštenje Rusije uzdrmalo planetu: Zbog ovog je sve počelo...
Podeli vest
Odgovornost za sukob na Bliskom istoku u potpunosti leži na provokacijama Zapada, i lično na predsedniku SAD Džozefu Bajdenu, napisao je Sultan Hamzaev, član Komiteta za bezbednost Državne dume, na svom Telegram kanalu.
- Odgovornost za sukob, krizu na Bliskom istoku u potpunosti leži na provokacijama Zapada, i lično na predsedniku SAD Džou Bajdenu, lider krvavog sveta je spreman da započne novi rat svojim nemarnim tumačenjem teške situacije - napisao je Hamzaev.
Bivši predsednik SAD i republikanski predsednički kandidat za ovogodišnje izbore Donald Tramp izjavio je da bi „ono što se dešava sa Izraelom može da se završi svetskim ratom“, preneli su izraelski mediji.
Izraelsko ratno vazduhoplovstvo izvelo je udare na periferiju Balbeka u istočnom Libanu, javlja Al Majadin.
14.04.2024
11:10
Poslanik smatra da Iran daje kontrareakciju na provokacije koje su počinjene uz direktnu ili indirektnu podršku SAD.
- Uoči predsedničkih izbora u SAD, Džo Bajden uvlači svet u novi rat. Palestinsko-izraelski sukob je bio samo prvi čin. Vlasti SAD su večeras samo isticale svoju stranu – da pomognu Izraelu na svaki mogući način, ne ulazeći u detalje da će to dovesti do još većeg raskola i vojnih akcija na Istoku - dodao je Hamzajev.
Po njegovom mišljenju, američka politika izaziva sukob velikih razmera na Istoku, uključujući i dolivanje više milijardi dolara kako bi se obezbedili sumnjivi i krvavi ciljevi američkih diktatora na sceni pozorišta operacija.
Iran je prethodne večeri napao Izrael gađajući ovu državu dronovima i raketama sa svoje teritorije, ali i sa teritorije savezničkih zemalja Iraka, Jemena, Libana i Sirije, što je samo nastavak sukoba na Bliskom istoku koji je već godinama "tempirana bomba". Dok svet strahuje od odgovora Izraela, odnosno Sjedinjenih Američkih Država, mnogi se pitaju šta je uopšte bio "okidač" za nikad brutalniji napad koji je izveo Iran?
Izrael će zajedno sa svojim saveznicima oštro odgovoriti na napad Irana, piše Njujork tajms, pozivajući se na izvore iz izraelske vojske.
14.04.2024
10:15
Iranska Islamska revolucionarna garda saopštila je u nedelju uveče da napada teritoriju Izraela kao odgovor na uništavanje iranskog konzulata u Siriji početkom aprila. U napadu je, prema različitim izvorima, učestvovalo od nekoliko desetina do stotina projektila i bespilotnih letelica, uključujući dronove Shahed kamikaze.
Hitna sednica Saveta bezbednosti UN u vezi sa napadom Irana na Izrael zakazana je za 14. april, saopštio je zamenik stalnog predstavnika Rusije u UN Dmitrij Poljanski.
BBC piše da su Iranci verovatno želeli da opterete protivvazdušnu odbranu Izraela jeftinim bespilotnim letelicama kako bi krstareće i balističke rakete imale veće šanse da pogode svoje ciljeve. To je taktika koja je već viđena u Ukrajini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vojne akcije protiv Irana mogle bi da izazovu haos na Bliskom istoku i dovedu do ozbiljne destabilizacije bezbednosne situacije u čitavom regionu, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski pozvao je danas svet da odgovori na sinoćni napad Rusije i napomenuo da su ruske snage tokom noći gađale Ukrajinu sa 242 drona i 22 krstareće rakete, uključujući i raketu srednjeg dometa "orešnik".
Bivši predsednik SAD i republikanski predsednički kandidat za ovogodišnje izbore Donald Tramp izjavio je da bi „ono što se dešava sa Izraelom može da se završi svetskim ratom“, preneli su izraelski mediji.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Prestanak važenja poslednjeg sporazuma koji je ograničavao strateško nuklearno naoružanje između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država predstavlja istorijski i izuzetno opasan trenutak, upozorio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev, ocenjujući da svet ulazi u novu, znatno rizičniju fazu globalne bezbednosti.
Jedan od glavnih antisrba i lobista Aljbina Kurtija Andreas Šider dobio je počasni doktorat Univerziteta "Ismail Ćemali" u Vljori, što je izazvalo kritike austrijske FPO stranke koja upozorava da se radi o politički spornoj nagradi
Nezapamćen događaj koji je mnoge uznemirio desio se u Novom Naselju u Batajnici kada je jednom od blokadera, dok je plaćao na trafici, iz džepa ispala "članska iskaznica" Hrvatske demokratske zajednice (HDZ), izdata na ime Marin Ferinac.
Čuveni profesor sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, odgovorio je na pitanje koje se ticalo optužbi na račun blokadera da su povezani sa ustaštvom, a njegov odgovor mnoge će naježiti do srži
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu u Skupštini Srbije, dr Uglješa Mrdić, oglasio se moćnom porukom nakon što je region obišla vest o bekstvu bivše crnogorske specijalne državne tužiteljke Lidije Mitrović.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Poznati softver veštačke inteligencije "ChatGPT" smatra da je favorit za osvajanje Exatlona među ženama Nevena Petrović (1,80), a među muškarcima Marko Nikolić (2,50).
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U većem delu zemlje danas će biti promenljivo oblačno, u košavskom području i na planinama i vetrovito, a posle podne i uveče u Bačkoj, Sremu i zapadnoj Srbiji ponegde sa kratkotrajnom kišom. Temperatura će se kretati od -3 do 14 stepeni.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Savski venac zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u toj opštini.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić oglasio se povodom hapšenja osoba koje se sumnjiče da su bacile bombu na kuću Zdravka Čolića.
Juče tokom popodnevnih sati u centru Zlatibora došlo je do teže saobraćajne nezgode kada je vozač putničkog automobila oborio pešaka u neposrednoj blizini jednog poznatog hotela.
Dragan Joksović Jokso (42), šef jugoslovenske mafije u Švedskoj i kum Željka Ražnatovića Arkana (48) ubijen je na današnji dan pre 28 godina u foajeu stokholmskog hipodroma "Solvala".
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Jedna kratka, naizgled bezazlena scena iz kultne serije "Simpsonovi" ponovo je zapalila društvene mreže i pokrenula lavinu teorija zavere sa Džefrijem Epstinom.
Reditelj Džejms Kameron otkrio je da je na početku karijere, radeći na niskobudžetnom filmu "Bitka iza zvezda", dobio zadatak da članovima filmske ekipe deli kokain, što je tada, kako kaže, bila uobičajena praksa.
Glumica Hale Beri otkrila je da joj čuvena filmska nagrada Oskar, koji je dobila 2001. godine, nije donela veću popularnost, jer je, kako kaže - crnkinja.
Četbot Grok, proizvod kompanije xAI Ilona Maska, nastavlja da generiše seksualizovane slike ljudi, iako je bio upozoren na moguće štetne posledice takvog sadržaja.
Ako želite ravan stomak preko noći, postoji jednostavan trik, kombinujte organsko jabukovo sirće i sok od limuna u mlakoj vodi, i popijte ga pre spavanja.
Pevačica Mina Kostić ispričala je kako je srodna duša sa svojim verenikom Manetom Ćuruvijom Kasperom i da između njih jedino može da stane Isus, jer kako kaže, sve što ima duguje Bogu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar