(VIDEO) Sarajevo zavejano! Ovako nešto ne pamte u aprlilu: Temperature pale za više od 20 stepeni!
Podeli vest
Nakon perioda sunčanih dana i visokih temperatura koje su nalikovale letnom godišnjem dobu, opet su se u naš region vratili zimski uslovi. Kako su meteorolozi i najavili, temperature vazduha su u samo nekoliko sati pale za 20 stepeni, a u Sarajevu je pao i aprilski sneg.
Vremenske prilike počele su da se menjaju u celoj BiH u utorak u popodnevnim satima, donoseći jak do olujan severac, nagli pad temperature, lokalno kišu, pljuskove sa grmljavinom i slabiji sneg.
Rusija će biti pozvana da pošalje predstavnike na ceremoniju obeležavanja 80. godišnjice Dana D, ali se to neće odnosti na predsednika Vladimira Putina zbog "agresorskog rata u Ukrajini", saopštili su danas organizatori te tradicionalne manifestacije.
Vojna dejstva Rusije i Ukrajine i vazdušni napad Irana na Izrael su potpuno različiti sukobi i SAD ne nameravaju da igraju „borbenu ulogu“ u Ukrajini, izjavio je koordinator za strateške komunikacije u Savetu za nacionalnu bezbednost Bele kuće Džon Kirbi.
17.04.2024
10:10
Iz BH Meteo ističu da sneg u aprilu nije nikakva novost, a da je padao i u maju, ali ovakav neviđeni temperaturni kontrast ipak nije viđen zadnjih godina.
Kremlj planira da prebaci određeni deo pripadnika ruske plaćeničke "Vagner grupe", privatne kompanije koju nakon smrti osnivača Jevgenija Prigožina kontroliše država, iz misije u Africi u Belgorodsku oblast na granici s Ukrajinom.
Cezar ima poruku za cara. "Ja sam pravoslavni hrišćanin i pravi Rus – a ne Sovjet – i nisam mogao samo da sedim i gledam šta se dešava sa ovim zločinačkim ratom i ne radim ništa", kaže Cezar, jedan od ratnih komandanata ukrajinske Legija slobode za Rusiju (LSR) koja ima za cilj svrgavanje ruskog predsednika Vladimira Putina.
17.04.2024
09:10
Pada snijeg, gust, samouvjeren, neumoran. Sivo nebo spustilo se nad gradom. Hladno je.
Proteklih dana temperatura isla do 30 stupnjeva, jutros oko nule. pic.twitter.com/P2niGOjs06
— Jasmina (@jasmina55981349) April 17, 2024
Pre samo dva dana Zenica je merila 33°C, a sinoć i jutros sneg pada u delovima naše zemlje. Temperature su se snizile za više od 20 do 25°C u samo 24 sata.
Prema prognozi FHMZ-a, danas će u Bosni i Hercegovini veći deo dana biti pretežno oblačno vreme, piše Klix.
U Bosni će padati susnežica ili sneg, a u nizinama će padati i kiša. U Hercegovini će većinom padati kiša, sneg može padati na planinama. Delomično smanjenje oblačnosti i prestanak padavina u poslepodnevnim i večernjim satima. Vetar slab do umerene jačine severnog i severoistočnog smera.
Najniža jutarnja temperatura vazduha većinom između 1 i 4°C, na jugu zemlje od 8 do 13°C. Najviša dnevna temperatura vazduha uglavnom između 5 i 10°C, na jugu zemlje od 12 do 16°C.
U Sarajevu oblačno sa susnežicom ili kišom. Prestanak padavina posle podne. Najniža jutarnja temperatura vazduha biće oko 2°C. Najviša dnevna temperatura vazduha biće oko 6°C.
Predsednik Krimske međuetničke misije Zaur Smirnov ideju francuskog predsednika Emanuela Makrona da se tokom Letnjih olimpijskih igara u Parizu proglasi primirje između Ukrajine i Rusije nazvao je trikom.
Sada je u NATO-u nova gužva: šef obaveštajne službe je dao nedavno izjavu da Rusija prikuplja mapu kritičnih komunikacija za zapadne zemlje. Istovremeno je upozorio da su važni sistemi ugroženi.
Zapad ne može da pruži istu podršku Ukrajini u zaštiti od dronova kao Izraelu, jer se uslovi veoma razlikuju, izjavio je šef evropske diplomatije Žozep Borelj na kraju video-konferencije ministara spoljnih poslova Evropske unije.
Nova balistička raketa koju je nedavno testirala Rusija izazvala je neviđen muk na Zapadu. Smatra se da je novo oružje sposobno da izbegne otkrivanje zahvaljujući svojim nepredvidivim manevrima. Projektil je lansiran prošle nedelje sa poligona Кapustin Jar ostavljajući za sobom neobičan trag dima. Na društvenim mrežama su se pojavili i navodi da se zapravo radi o kometi koja prolazi pored naše planete, međutim, ispostavilo se da je u pitanju nešto sasvim drugo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija će biti pozvana da pošalje predstavnike na ceremoniju obeležavanja 80. godišnjice Dana D, ali se to neće odnosti na predsednika Vladimira Putina zbog "agresorskog rata u Ukrajini", saopštili su danas organizatori te tradicionalne manifestacije.
Ukrajina je spremna da se odrekne do 20 odsto svoje teritorije pod uslovom da se to tumači kao de fakto priznanje, a ne kao pravno priznanje, piše Njujork post pozivajući se na visokopozicioniranog zvaničnika iz američke administracije.
U emisiji "Usijanje" koja se emituje na Kurir televiziji vodila se žustra debata o višemesečnim studentskim blokadama, ulozi plenuma, političkim uplivima u akademsku zajednicu i dijalogu koji je konačno pokrenut između predstavnika vlasti i rektora. Gosti emisije bili su publicista Saša Gajović, analitičar Ibro Ibrahimović, narodni poslanik Dejan Bulatović, kao i prof. dr Vladan Petrov, koji se uključio putem Vibera.
Ruski predsednik Vladimir Putin ocenio je danas tokom sastanka sa patrijarhom srpskim Porfirijem u Moskvi da su, kako je rekao, saveznički odnosi između Rusije i Srbije najtopliji i najbliži.
Generalni direktor Telekoma Vladimir Lučić gostujući u emisiji "Da se ne lažemo" na Informer televiziji otvoreno je govorio o svim izazovima sa kojima se susreo Telekom, o propagandi Junajted grupe, kao i o svim inovacijama koje možemo očekivati u narednom periodu.
Teolog prof. dr Vladimir Poterjahin i sveštenik Srpske pravoslavne crkve Igor Bates gostujući na Informer televiziji govorili su o običajima i istoriji najvećeg hrišćanskog praznika - Vaskrsa.
Granični prelaz Dojran već nekoliko dana funkcioniše sa dve nove kontrolne tačke i dve novootvorene trake za prolazak što značajno unapređuje protok putnika i vozila. Novi kapaciteti omogućavaju brži i efikasniji prolazak naročito u vreme pojačanog saobraćaja.
Veoma toplo preovladava u Srbiji, ali i veoma nestabilno vreme. Temperature ovog poslepodneva dostižu i 27 stepeni. U ovom času širom Srbije ima veoma jakog razvoja oblačnosti i pljuskova sa grmljavinom.
Večeras je na Grbavici u Novom Sadu došlo do ubistva kada je muž ubio ženu u stanu, a prema nezvaničnim informacijama, u stanu je bilo dete koje je i prijavilo zločin.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu uhapsili su jednog sedamnaestogodišnjaka zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teška telesna povreda, saopšteno je večeras iz MUP-a.
Moramo da imamo na umu da je ovom momku 20 godina, da je došao iz druge zemlje, da mu je ovo prva sezona na ovom nivou i postigao je 12 golova, što je za njega lično izuzetan uspeh, rekao je trener Milvola - Aleks Nil.
Miodrag Krivokapić kaže da mu se srce slomilo kada je otišao u rodni grad Peć na Kosovu i Metohiji i nije mogao da prepozna zgradu u kojoj je odrastao.
Slike iz detinjstva ostaju u najlepšem sećanju i svako od nas ih se rado seća, a svremena na vreme bacimo pogled na njih da nas podsete na bezbrižan period života.
Pevačica Marija Mikić nedavno je imala hirurški zahvat u Turskoj kako bi uklonila čak tri ciste na glasnim žicama koje su joj godinama pravile problem, a za to je dala čak 8.000 evra!
Paparaco Informera uhvatio je pevačicu Miju Borisavljević i njenog partnera, muzičara Bojana Bokija Grujića, u Centru "Sava" na premijeri mjuzikla "Fantom iz opere".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar