(VIDEO) Kakva mašina! Krasuha razvalila Ukrajince! Avioni poleteli na Ruse, nisu znali šta ih je snašlo: Za samo tri minuta...
Podeli vest
Specijalisti za elektronsko ratovanje opisali su u video-snimku koji je objavilo rusko Ministarstvo odbrane kako sistem za elektronsko ratovanje "krasuha" omogućava suzbijanje ukrajinskih aviona na bilo kojoj visini.
- Ovaj kompleks vam omogućava da otkrijete neprijatelja na velikoj udaljenosti, bez obzira na njegovu visinu leta, brzinu i manevarsku sposobnost - rekao je šef stanice za elektronsko ratovanje "krasuha" sa pozivnim znakom „Tornado“.
Ukrajinska vojska je nedelju dana bila u pripravnosti da presretne ruski bombarder Tu-22M3, otkrio je Kiril Budanov, šef ukrajinske vojne obaveštajne službe.
Američki državni sekretar Antoni Blinken, tokom posete Kini, mogao bi da zapreti Pekingu sankcijama zbog navodne podrške ruskom vojno-industrijskom kompleksu, piše Fajnenšel tajms , pozivajući se na izvore.
Za osuđenike koji žele da pristupe Oružanim snagama Ukrajine biće stvorene posebne jedinice koje će biti poslate na front da kopaju rovove, izjavio je ministar pravde Denis Maljuska.
Republikanci i demokrate započeli su prepirku tokom glasanja o paketu pomoći Ukrajini oko ukrajinskih zastava kojima su počeli da mašu predstavnici Demokratske stranke.
21.04.2024
10:43
Operater modula za ometanje „krasuha“ sa pozivnim znakom „Veseli“ rekao je da je nedavno otkriven ukrajinski avion koji je pokušavao da izvrši radarsko izviđanje ruskih ciljeva.
- Upotrebljeno je uzvratno ometanje, radari su zaslepljeni, a za bukvalno tri-četiri minuta neprijatelj je prekinuo svoje aktivnosti i nestao sa naših ekrana - rekao je operater.
Američki milijarder Dejvid Saks je nakon usvajanja u Predstavničkom domu američkog Kongresa nacrta zakona o izdvajanju skoro 61 milijarde dolara Ukrajini, izjavio da će Ukrajina u svakom slučaju pretrpeti krah.
Pružanje nove vojne pomoći Ukrajini iz Sjedinjenih Američkih Država neće pomoći da se spreči neslavan kraj kijevskog režima, izjavio je zamenik stalnog predstavnika Rusije pri UN Dmitrij Poljanski.
U noći 17. aprila, Oružane snage Ukrajine izvele su raketni napad na aerodrom u Džankoju, koji se nalazi na Krimu. Prema izveštajima medija, napad je izveden upotrebom 12 taktičkih projektila ATACMS američke proizvodnje.
Zvaničnici Evropske unije su ogorčeni zbog insistiranja Sjedinjenih Američkih Država na konfiskaciji ruske imovine u korist Ukrajine, verujući da će mere Moskve, ako na njih odgovori, prvenstveno uticati na Evropu, a ne na Sjedinjene Države, piše Vašington post.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Filozof Aleksandar Dugin komentarisao je oštru raspravu između ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i američkog predsednika Donalda Trampa u Beloj kući, ističući da je situacija u Vašingtonu jasna poruka Kijevu da mu ponestaje podrške, kao i signal za Rusiju da svim silama udari na frontu-
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp najavio je da će danas razgovarati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom o ratu u Ukrajini. Tramp je nagovestio dogovor, rekavši da su mnogi elementi konačnog mirovnog sporazuma već dogovoreni, ali da još mnogo toga treba da se uradi.
Ukrajinska vojska je nedelju dana bila u pripravnosti da presretne ruski bombarder Tu-22M3, otkrio je Kiril Budanov, šef ukrajinske vojne obaveštajne službe.
U Srbiji je počeo Dan žalosti zbog tragedije koja se dogodila u Severnoj Makedoniji usled požara koji je izbio u diskoteci Puls u Kočanima kada je poginulo 59, a povređeno 155 osoba.
Čitav Balkan potresla je vest o požaru u diskoteci u Kočanima gde je stradalo 59, a povređeno više od 150 ljudi,. Ovo je već četvrta masovna tragedija sa kojom se Severna Makedonija suočila.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je predstavnike iz gradske uprave opštine Obrenovac, koje su u ponedeljak, tokom prepodneva, ''brutalno terorisali opozicioni nasilnici''.
Sudeći po broju okupljenih na protestu pred današnju sednicu Skupštine grada Kragujevca, građani su očigledno, zadovoljni radom gradskih vlasti. Njih tek nekoliko desetina protestuje ispred zgrade Gradske uprave pred kojom se nalaze i neznatne policijske snage.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović najoštrije je osudila ugrožavanje energetske bezbednosti Republike Srbije od strane opozicionih aktivista iz Lazarevca.
U stravičnom požaru u Kočanima koji je pre dva dana izbio u diskoteci "Puls" u Severnoj Makedoniji, stradalo je najmanje 59 ljudi, dok je više od 150 povređeno.
Nikola Vušović , zvani Džoni sa Vračara, koji je uhapšen u Španiji 18. oktobra prošle godine, izručen je Nemačkoj koja je kao i Srbija zahtevala njegovu ekstradiciju, potvrdio je njegov branilac, advokat Nikola Nikolić.
Po nalogu Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u saradnji sa SBPOK danas je na teritoriji Srbije lišeno slobode sedam lica i to: Z.R., Ž.M., R.I., D.G., S.P., N.S i A.Ž, zbog postojanja osnovane sumnje da su u periodu od septembra 2024. godine do danas izvršili krivična dela falsifikovanje isprave i udruživanje radi vršenja krivičnih dela.
Mihailo Baković (41) uhapšen je zbog sumnje da je ubio svoje roditelje Jovana (77) i Milicu (72) u njihovom stanu u Ulici Danice Marković u Čačku sinoć oko 22 sata.
Na sastanku održanom danas u Opštini Kočani, nakon tragedije koja se dogodila u diskoteci Puls kada je u požaru poginulo najmanje 59 ljudi, gradonačelnik u ostavci je izdao nekoliko preporuka opštinskim organima.
Goran Ivanišević, bivši trener Novaka Đokovića, otvorio je dušu i progovorio o početku teniske karijere, sestri koja je imala leukemiju, zbog koje je znao da mora da uspe..
Sumnjali su svi kada je Srđan Blagojević (51) zimus imenovan za šefa stručnog štaba FK Partizan, a ispostavilo se da je on uspeo da izvuče maksimum iz igrača, što potvrđuju i sjajni rezultati u drugom delu sezone.
Hajka na Nikolu Jokića i guranje Šaja Gildžesa Aleksandera ka MVP priznanju ne staje! Američki statističari došli su do podatka koji pokazuje kako je srpski centar najlošiji u ligi po broju dozvoljenih poena u reketu.
Nakon službene objave pod kojim okolnostima su umrli Džin Hekman i njegova supruga Betsi Arakava, sada je vrlo neizvesno šta će se dogoditi sa njegovim bogatstvom od 80 miliona dolara.
Britanski mediji prenose da je vid muzičara Eltona Džona (77) toliko oslabio da sada daje autograme tako što piše samo prvo slovo svog imena, "E", uz poljubac.
Sezonske alergije mogu značajno narušiti kvalitet sna, a razni faktori poput prašine, polena, kućnih ljubimaca i položaja spavanja mogu pogoršati simptome. Evo kako da ih ublažite i konačno se naspavate!
Darko i Katarina Lazić važe za jedan od najskladnijih parova na estradi. Iako ne voli preterano da se eksponira pevačeva supruga često se nađe na meti negativnih komentara o kojima je danas javno progovorila.
Ana Nikolić i Goran Ratković Rale su pred izlazak njenog poslednjeg albuma priznali da su u emotivnoj vezi, a njihov turbulentan odnos svakodnevno puni novinske stubce.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar