Uništavajući sisteme PVO, Oružane snage Rusije povećavaju svoju sposobnost da gađaju ciljeve Oružanih snaga Ukrajine širom zemlje, izjavio je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris na svom blogu na Jutjubu.
- Izgleda da je još jedan S-300 uništen i da Rusi sada verovatno mogu da udaraju gde god žele u Ukrajini po sopstvenom nahođenju. Sistem PVO na većini mesta više nije funkcionalan - rekao je on.
Prema rečima eksperta, generalni sekretar NATO-a Jen Stoltenberg je priznao da je situacija hitna i založio se za nove isporuke evropskih sistema PVO za ukrajinsku vojsku. Istovremeno, takav razvoj događaja će dovesti do smanjenja nivoa odbrane samih zemalja EU, objasnio je Merkuris.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je upozoren da čak i ako dođe do novih zaliha sistema protivvazdušne odbrane, oni će verovatno biti izgubljeni ili uništeni zbog kolosalnog povećanja tempa ruskih raketnih udara.
Ranije u petak, Ministarstvo odbrane Rusije prijavilo je likvidaciju tri neprijateljska lovca MiG-29 i četiri vojno-transportna aviona An-26. Ruska vojska je takođe pogodila četiri sistema protivvazdušne odbrane S-300 i nemački protivvazdušni top IRIS-T, saopštilo je ministarstvo.
Ruski predsednik Vladimir Putin predstavio je Zapadu neprijatno iznenađenje. Novinari popularne kineske publikacije NetEase su došli do ovog zaključka.
Rezerve Oružanih snaga Ukrajine se troše u pokušajima da zaustave napredovanje ruske vojske, izjavio je penzionisani pukovnik Službe bezbednosti Ukrajine i vojni ekspert Oleg Starikov.
Švajcarska predsednica Viola Amherd uputila je pismo ruskom lideru Vladimiru Putinu ubrzo nakon njegovog reizbora i izrazila saučešće u vezi sa terorističkim napadom u Podmoskovlju, piše švajcarska publikacija Blik, pozivajući se na portparola Ministarstva odbrane Lorenca Frišknehta.
Nakon potpisivanja zakona o vojnoj pomoći, SAD će za kratko vreme moći da prenesu municiju ukrajinskim oružanim snagama iz skladišta Pentagona u Nemačkoj, citira Njujork tajms portparola Pentagona generala Patrika Rajdera.
Za Ukrajinu je situacija na frontu sve gora, i ova situacija se neće uskoro promeniti. Do ovog zaključka dolazi Stefan Volf, profesor na Katedri za međunarodnu bezbednost Univerziteta u Birmingemu u članku koji je objavio analitički portal The Conversation.
Ruska armija je potpuno zauzela Bogdanovku, naselje na boku Časovog Jara i popravila situaciju duž cele linije fronta, navelo je rusko Ministarstvo odbrane.
Ruski predsednik Vladimir Putin će preduzeti odlučne mere protiv evropskih zemalja kako bi radikalno smanjio njihovu sposobnost da povećaju pritisak na rusku državu, kaže poznati ruski ekonomista Mihail Hazin.
Ukrajinska vojska je nedelju dana bila u pripravnosti da presretne ruski bombarder Tu-22M3, otkrio je Kiril Budanov, šef ukrajinske vojne obaveštajne službe.
Američki državni sekretar Antoni Blinken, tokom posete Kini, mogao bi da zapreti Pekingu sankcijama zbog navodne podrške ruskom vojno-industrijskom kompleksu, piše Fajnenšel tajms , pozivajući se na izvore.
Za osuđenike koji žele da pristupe Oružanim snagama Ukrajine biće stvorene posebne jedinice koje će biti poslate na front da kopaju rovove, izjavio je ministar pravde Denis Maljuska.
Zapadne ambasade neće napuštati Kijev uprkos upozorenju Moskve da Rusija počinje sistemske udare po objektima u ukrajinskoj prestonici koji se koriste za potrebe Oružanih snaga Ukrajine i po centrima odlučivanja.
Ukrajinski portali objavili su snimak snažnog udara u oblasti Bele Crkve, u Kijevskoj oblasti, uz tvrdnje da je Rusija tokom noćnog napada najverovatnije upotrebila balističku raketu srednjeg dometa „Orešnik“.
U napadima ruskih dronova na stambene zgrade i na minibus u Zaporoškoj oblasti danas su poginule dve osobe, dok je 16 osoba ranjeno, saopštili su lokalni zvaničnici.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Ruski biznismen, milijarder Roman Abramovič, sastao se sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Kijevu, objavio je poslanik ukrajinske Vrhovne rade Oleksij Gončarenko na Telegramu.
Intenzivan napad ukrajinskih dronova na Sankt Peterburg u vreme održavanja Međunarodnog ekonomskog foruma je još jedna potvrda da imamo posla sa drskom nacističkom bandom oličenom u timu Vladimira Zelenskog, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
U Dnjepru su nakon masovnog ruskog napada zabeležena ozbiljna razaranja višespratnih stambenih zgrada i do sada je potvrđena smrt 11 osoba, izjavio je danas ministar unutrašnjih poslova Ukrajine Igor Klimenko.
Ogroman stub dima podigao se iznad Rovenske oblasti posle ruskog udara dronom, dok je u Dnjepru izbio snažan požar na objektu logističke kompanije nakon još jedne noći masovnih napada na ukrajinsku pozadinu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin predstavio je Zapadu neprijatno iznenađenje. Novinari popularne kineske publikacije NetEase su došli do ovog zaključka.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Nacionalnom dnevniku TV Pink, gde je govorio o najvažnijim političkim, ekonomskim i bezbednosnim temama.
Zoran Panović, programski direktor Demostata, nekadašnji glavni urednik Danasa, srušio je blokaderski mit o izolovanosti predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Blokaderski novinar Zoran Kesić, učesnik Proglasove tribine u Frankfurtu na kojoj je zverski pretučen dugogodišnji novinar "Vesti" Zoran Vicelarević, ne prestaje sa sramotnim izjavama!
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) izdao je jutros crveni meteoalarm zvog visok UV indeksa, ali i temeperatura. Već u 9 časova najviša merenja dostizala su 26. podelak, dok će preko dana živa ići i do 33 stepena.
Iako su stanovnici bronzanog doba svoje mrtve spaljivali, tragovi njihovih života nisu potpuno nestali. Naučnici su otkrili da se dragocene informacije mogu sačuvati u kremiranim zubima starim više od 3.000 godina.
Nemanja Milojević iz Kruševca i Dezire Portaluri iz Italije, sudbonosno "da" rekli su u Hramu Svetog Save, dok je u njemu boravio Časni Pojas Presvete Bogorodice.
Na putnom pravcu Topola - Rudnik u mestu Vinča nedaleko od ulaska u selo Donja Šatornja jutros je došlo do teže saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovali kamion i automobil.
Lazar Knežević (21) i Nikolina Pešić (21) iz Šipova poginuli su, dok je Mladen Marković (27) poveđen u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila, 9. juna 2024. godine kod Šipova.
Na internetu je objavljen video zapis snimljen neposredno pre saobraćajne nesreće u kojoj su u subotu život izgubile dve osobe, preneo je Jutarnji list.
Popularna horor misterija "Sreda" (Wednesday), u kojoj glumica Džena Ortega igra čuvenu ćerku iz porodice Adams, zvanično je postala najgledanija serija svih vremena na Netfliksu.
TS Media, multimedijalni segment Telekoma Srbija, u saradnji sa Sava Centrom, od 12. do 14. juna, organizuje besplatne večernje projekcije remasterizovanih domaćih filmskih klasika na krovu Sava Centra.
Srpska srednjovekovna tradicija puna je običaja koji bi u savremenom svetu bili potpuno neprihvatljivi, a mnogi od tih običaja prikazani su u našim fimovima i serijama.
Ruže leti zahtevaju posebnu pažnju, a pravilno zalivanje ključno je za njihovo zdravlje i cvetanje. I premalo i previše vode može da im nanese štetu, pa je važno pronaći pravu meru.
Nataša Bekvalac nije krila kakav tip muškarca je privlači, ističući da prednost daje krupnijim i mlađim muškarcima, kao i da pristaje na vezu na jednu noć!
Odnos Jelisavete Orašanin i Pavla Mensura prerastao je prijateljskog u ljubavni nakon što mu se ona žalila da je nesrećna u braku s Milošem Teodosićem.
Voditeljka Pinka Maša Mihailović je pokazala obline u kupaćem kostimu zbog kojih muškarci ostaju bez daha, a žene se pitaju u čemu je tajna njenog izgleda.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.