Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je danas da Evropska unija računa na to da će Kina izvršiti prirtisak na Rusiju da prekine rat protiv Ukrajine.
- Računamo na to da će Kina iskoristiti sav svoj uticaj na Rusiju da okonča ruski agresivni rat protiv Ukrajine - rekla je fon der Lajen posle susreta sa predsednikom Kine Si Đingpingom i predsednikom Francuske Emanuelom Makronom u Jelisejskoj palati, preneo je Rojters.
- Predsednik Si je igrao važnu ulogu u deeskalaciji neodgovornih nuklearnih pretnji Rusije i uverena sam da će predsednik Si nastaviti to da čini u kontekstu tekućih nuklearnih pretnji Rusije - dodala je ona.
Fon der Lajen je kazala da bi Kina mogla da ograniči "neodgovorno širenje" iranskih raketa i dronova i ponovila pozive na prekid vatre u sukobu između Izraela i Hamasa.
- Verujemo da Kina može da igra važnu ulogu u ograničavanju neodgovornog širenja iranskih balističkih projektila i dronova - rekla je ona novinarima posle susreta sa Sijem.
Fon der Lajen je naglasila da EU ne može da apsorbuje prekomernu proizvodnju kineske industrijske robe koja preplavljuje njeno tržište.
Ona je dodala da je pozvala Sija da preduzme korake za rešavanje pitanja prevelikih kapaciteta.
- Kina koja igra pošteno je dobra za sve nas - istakla je Fon der Lajen.
Fon der Lajen se susrela sa predsednikom Kine Si Đingpingom i predsednikom Francuske Emanuelom Makronom u Jelisejskoj palati.
Si je u nedelju, stigao u Francusku na svoje prvo putovanje u Evropu od 2019. godine.
Po završetku specijalne operacije u Ukrajini, režim Volodimir Zelenskog će prestati da postoji, rekao je bivši američki obaveštajac Skot Riter u intervjuu za jutjub kanal "Dajalog vorks".
U slučaju pada Ukrajine, Sjedinjene Američke Države će možda morati da se umešaju u sukob angažovanjem svojih trupa, izjavio je lider demokratske manjine u Predstavničkom domu američkog Kongresa Hakim Džefris u intervjuu za „Si-Bi-Es njuz“.
SAD su pojačale napore da za trenutnog predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog nađu zamenu i zbog toga su u kontaktu sa bivšim predsednikom Ukrajine Petrom Porošenkom, gradonačelnikom Kijeva Vitalijem Kličkom, bivšim ukrajinskim glavnokomandujućim Valerijem Zalužnim, šefom kabineta ukrajinskog predsednika Andrejem Jermakom,i bivšim prvim čovekom Rade Dmitrom Razumkovom, saopštila je danas Spoljnoobaveštajna služba Rusije (CVR).
Osnivačka članica NATO dala je Ukrajini „zeleno svetlo“ da pređe rusku crvenu liniju, na šta je je Moskva reagovala preteći, a potom izdala direktno upozorenje Sjedinjenim Američkim Državama u vezi Krima.
Ministar spoljnih poslova Belorusije Sergej Alejnik izjavio je da Ukrajina često vrši provokacije pokušajima transporta oružja i eksploziva na belorusku teritoriju, a koji mogu da se upotrebe i za terorističke akte u Rusiji.
Susret predsednika Rusije Vladimira Putina i američkog repera Kanjea Vesta moguć je tokom predstojeće posete muzičara Rusiji, izjavila je prva zamenica predsednika Odbora Državne dume za međunarodne poslove Svetlana Žurova.
Ruski predsednik Vladimir Putin navodno je pristao da tokom dva dana povezana sa posetom direktora CIA Džona Retklifa ne budu izvođeni masovni vazdušni udari na Kijev i okolinu, pod uslovom da Ukrajina u istom periodu ne napada Moskvu i severozapad Rusije, uključujući Sankt Peterburg.
Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je tri ukaza čiji sadržaj nije javno objavljen upravo na dan iznenadne posete direktora CIA Džona Retklifa Moskvi, što je odmah pokrenulo spekulacije o tome šta se nalazi u dokumentima označenim brojevima 605, 606 i 607.
Ruski raketni udar na područje Borispolja dok se nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful nalazio u Kijevu predstavlja „jasnu uvredu Nemačkoj“, ocenio je dopisnik nemačkog Velta Kristof Vaner.
Ruske snage izvele su tokom noći novi talas udara na ciljeve širom Ukrajine, a eksplozije i požari zabeleženi su u Dnjepropetrovsku, Harkovu, Černigovu i Zaporožju, dok je vazdušna uzbuna proglašavana u nizu regiona.
Predsednik Rusije Vladimir Putin poručio je da je Moskva spremna da razgovara o završetku sukoba u Ukrajini, ali samo uz uvažavanje trenutnog stanja na terenu, dok je istovremeno najavio nastavak udara na ukrajinsku infrastrukturu kao odgovor na napade Kijeva duboko na ruskoj teritoriji.
Jurij Ušakov, pomoćnik predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je za novinara Pavela Zarubina da je moguć susret Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa na predstojećem samitu APEK u Kini u novembru.
Ukrajinska kampanja za vojnu i logističku izolaciju Krima troši ogromne količine dronova i drugih sredstava, a predsednik Volodimir Zelenski sada je priznao da je novac namenjen Ministarstvu odbrane za drugu polovinu 2026. potrošen unapred i da je u vojnom budžetu nastala rupa od čak 27 milijardi dolara.
Rusija je dramatično pojačala ekonomski i vojni pritisak na Ukrajinu, a intenzitet onoga što se sada događa može da se uporedi sa nuklearnom eksplozijom, tvrdi bivši analitičar CIA Lari Džonson.
Povratak generala Sergeja Surovikina iz Afrike i njegov navodni sastanak sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom mogli bi da budu signal da se Moskva sprema za mnogo žešću fazu rata u Ukrajini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Po završetku specijalne operacije u Ukrajini, režim Volodimir Zelenskog će prestati da postoji, rekao je bivši američki obaveštajac Skot Riter u intervjuu za jutjub kanal "Dajalog vorks".
Oni koji su tokom prethodnih godinu i po dana tražili izbore sada se ne raduju zato što znaju kakav će rezultat biti i da će poverenje građana opet da dobiju odgovorni i ozbiljni ljudi!
Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je tri ukaza čiji sadržaj nije javno objavljen upravo na dan iznenadne posete direktora CIA Džona Retklifa Moskvi, što je odmah pokrenulo spekulacije o tome šta se nalazi u dokumentima označenim brojevima 605, 606 i 607.
Dok blokader Dejan Gladović fizički nasrće na aktiviste SNS- a, u javnost su isplivali i šokantni detalji o njegovoj porodici koji otkrivaju svu pozadinu i vrednosti za koje se ovi ljudi zalažu!
Miroslav Miki Aleksić doživeo je pravi debakl u Narodnoj skupštini, gde je prvo kukao što predsednik Aleksandar Vučić raspisuje nove izbore, zaboravivši da je samo godinu dana ranije sam bežao od birališta i tvrdio da "izbori nisu tema", dok je istovremeno uhvaćen u brutalnoj laži o ulaganjima u srpsku poljoprivredu.
Blokaderski glumac Feđa Štukan, bosnaski ekstremista i snajperista u Sarajevu iz Armije BiH, pokušao je da provocira Srbe i Srbiju, ali je dobio brutalan odgovor iz Srpske.
Istaknuta članica "Proglasa" Ivanka Popović je progovorila i nokautirala i samu sebe i sve svoje političke saborce koji mesecima pravdaju haos, opstrukcije i politički cirkus na srpskim univerzitetima!
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Bivša takmičarka najgledanijeg sportskog rijalitija "Exatlon" Milica Ohman odgovarala je na brza pitanja i otkrila šta joj je ostalo u najlepšem sećanju iz takmičenja.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
Manastir Kuveždin na Fruškoj gori jedini je u čitavoj Srbiji posvećen Svetom Savi. Vekovima privlači vernike koji dolaze da se pomole, pronađu mir i potraže utehu i duhovnu snagu.
Na teritoriji Srbije trenutno je aktivno 35 požara na otvorenom prostoru, a najteža situacija i dalje je u Deliblatskoj peščari, dok su požari aktivni i na Stolovima kod Kraljeva, u Lukovu kod Vranja i na planini Goč.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno vreme sa dužim sunčanim intervalima, a lokalna pojava kratkotrajne kiše ili pljuska očekuje se u brdsko-planinskim predelima. Najniža temperatura biće od 13 do 20 stepeni, a najviša od 30 do 34.
Muškarac osumnjičen za silovanje žene na Banovom brdu ranije osuđivan za isto krivično delo kod Hipodroma, saznaje Informer. Samo što je izašao iz zatvora, policija sada traga za njim zbog napada na stariju ženu.
U koordinisanoj akciji crnogorske policije, Uprave carina i tužilaštva uhapšen je D. R. (31) iz Podgorice, zbog sumnje da je pokušao da u Crnu Goru prokrijumčari skupocene mobilne telefone procenjene vrednosti veće od 2,6 miliona evra.
Ako planirate da na jesen promenite frizuru, jedan trend se posebno izdvaja. U pitanju su duge, izražene šiške koje kosi daju prirodan pokret, bogatu teksturu i primetno više volumena. Ovakva frizura je odličan izbor za sve koji žele da osveže izgled, a da pritom zadrže dužinu kose.
Zaposleni u Holandiji sve više koriste alate veštačke inteligencije (AI) na poslu, ali poslodavci znatno sporije uvode politike i inicijative kojima bi takvu upotrebu podržali, objavio je danas ekonomski časopis ESB.
Iako čak 60% parova barem jednom koristi prekid snošaja kao metodu kontracepcije, o tome se retko otvoreno govori. Iako je po učestalosti odmah iza kondoma i pilula, ova metoda se često neopravdano smatra 'početničkom' ili tinejdžerskom.
Ako ste primetili da vas često "hvataju" grčevi u nogama, ne brinite se, jer je ovaj problem mnogo češći leti. Grčevi se, kako objašnjavaju fizioterapeuti, javljaju usled dehidratacije, gubitka elektrolita zbog znojenja, dugog sedenja, pa samim tim i zbog loše arterijske ili venske cirkulacije.
Nova učesnica Elite 10, sedamnaestogodišnja Jovana Kosovac iz Novog Sada, već je uspela da privuče ogromnu pažnju javnosti, iako još nije ni zakoračila u Belu kuću.
Glumac Žan Klod Van Dam, bio je veoma raspoložen sinož u Nišu i nije skidao osmeh sa lica dok je pozirao fotoreporterima, a pored njega je bio i vlasnik Pinka Željko Mitrović.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.