• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Mediji

06.05.2024

19:10

Kakve sankcije, vidite šta se desilo?! Zapad se preigrao i sada treba pregovarati sa Putinom! I Italijani su uklapirali - najzad!

Reuters/Fotoilustracija

Vesti

Kakve sankcije, vidite šta se desilo?! Zapad se preigrao i sada treba pregovarati sa Putinom! I Italijani su uklapirali - najzad!

Podeli vest

Italijanski ministar odbrane poručio je da ekonomske sankcije uvedene Rusiji nisu uspele. On je pozvao Zapad da učini više na pregovorima o diplomatskom rešenju sa predsednikom Vladimirom Putinom za okončanje rata u Ukrajini.

Gvido Krozeto je za dnevnik Il Mesađero rekao da je Zapad pogrešno verovao da sankcije mogu da zaustave rusku agresiju i da je precenio njen ekonomski uticaj u svetu.

- Umesto toga... jedini način da se ova kriza reši je da svi budu uključeni, prvo da se uspostavi primirje, a zatim mir - rekao je Krozeto.

Na opasku novinara da Putin nije pokazao volju za pregovorima, Krozeto je odgovorio da je "to dobra prilika da se više potrudimo".

Ne smemo da propustimo nijedan diplomatski put, ma koliko on bio uzak", istakao je on.

Krozeto je, međutim, branio odluku Italije da nastavi da šalje oružje Ukrajini kako bi "obezbedio vreme i uslove za postizanje primirja i mira".

On je takođe upozorio da će, u slučaju da Rusija zauzme Kijev, "ovo neizbežno dovesti do sukoba sa drugim zemljama koje ne bi prihvatile da se ruski tenkovi nalaze na njihovim granicama".

On je prošlogodišnju ukrajinsku kontraofanzivu nazvao greškom s obzirom na vojnu nadmoć Rusije i rekao da je lično upozorio ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da je osuđena na neuspeh, "ali ga nisu poslušali".

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set