Rusija postavila vojni ultimatum Velikoj Britaniji! Direktna pretnja Londonu iz Moskve!
Podeli vest
Moskva je zapretila odmazdom za bilo kakve napade britanskim oružjem na njenoj teritoriji.
Moskva će uzvratiti britanskim ciljevima u Ukrajini ili drugde ako Kijev upotrebi rakete koje je obezbedila Velika Britanija za napad na rusku teritoriju, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Rusije britanskom ambasadoru Najdželu Kejsiju u ponedeljak.
Zlato se kreće sa Zapada na Istok, a Britanija "grize nokte" zbog izgubljene dobiti, zavideći na dalekovidnosti Rusije i Kine koje su kupovale zlato. Britanija sada ima sedm do osam puta manje zlata od Rusije ili Kine, a to izgleda sve katastrofalnije tokom globalne krize.
Portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova smatra da je britanski ministar spoljnih poslova Dejvid Kameron zaista izjavio da Ukrajina ima pravo da britanskim oružjem gađa rusku teritoriju, ali je skandal koji je izbio primorao London da povuče izjavu.
"Kejsi je upozoren da kao odgovor na ukrajinske udare korišćenjem britanskog oružja na ruskoj teritoriji mogu biti napadi na bilo koji britanski vojni objekti i opremu na teritoriji Ukrajine i šire", navodi se u saopštenju ruskog ministarstva spoljnih poslova.
SAD i njihovi saveznici su ranije, govoreći o isporukama oružja dugog dometa Kijevu, napomenuli da ono može da se koristiti samo na teritorijama za koje Ukrajina tvrdi da su njene - Krimu, Narodnim republikama Donjeck i Lugansk, te oblastima Herson i Zaporožje.
Agencija Rojters je na svom sajtu objavila da je povukla članak sa izjavom britanskog ministra spoljnih poslova Dejvida Kamerona da ukrajinske oružane snage imaju pravo da napadnu rusku teritoriju.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je da je izjava britanskog ministra spoljnih poslova Dejvida Kamerona da ukrajinske oružane snage imaju pravo da napadnu rusku teritoriju veoma opasna i da takva verbalna eskalacija može da našteti evropskoj bezbednosti.
03.05.2024
12:20
Prema ruskom ministarstvu spoljnih poslova, Kameronove izjave o suprotnom "de fakto priznaju njegovu zemlju kao stranu u sukobu“.
Rusija shvata Kameronove komentare kao "dokaz ozbiljne eskalacije i potvrdu sve većeg učešća Londona u vojnim operacijama na strani Kijeva", dodalo je ministarstvo.
Kejsi je pozvan da "razmisli o neizbežnim katastrofalnim posledicama takvih neprijateljskih koraka iz Londona i da odmah na najodlučniji i najnedvosmisleniji način opovrgne ratoborne provokativne izjave šefa Forin ofisa”.
Ranije tokom dana, rusko ministarstvo odbrane najavilo je vežbu testiranja raspoređivanja taktičkog nuklearnog oružja. Predsednik Vladimir Putin naredio je vežbe nakon „provokativnih izjava i pretnji” zapadnih zvaničnika, saopštila je vojska.
Moskva se nada da će vežbe "rashladiti vruće glave"“ u zapadnim prestonicama i pomoći im da shvate moguće katastrofalne posledice strateških rizika koje stvaraju“, kao i da će ih "sprečiti da pomognu kijevskom režimu u njegovim terorističkim akcijama i da budu uvučeni u direktnu oružanu konfrontaciju sa Rusijom", navodi se u naknadnom saopštenju ministarstva spoljnih poslova.
U Ministarstvo spoljnih poslova RF pozvan je i francuski ambasador Pjer Levi. Moskva još nije saopštila detalje sastanka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poljska je hitno digla borbene avione posle snažnog ruskog bombardovanja Kijeva tokom noći i rano ujutru. Najmanje tri osobe su poginule, 27 ih je ranjeno.
Zlato se kreće sa Zapada na Istok, a Britanija "grize nokte" zbog izgubljene dobiti, zavideći na dalekovidnosti Rusije i Kine koje su kupovale zlato. Britanija sada ima sedm do osam puta manje zlata od Rusije ili Kine, a to izgleda sve katastrofalnije tokom globalne krize.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Predsednik SNS i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević razgovarao je juče sa polaznicima desete generacije političke akademije Fondacije "Svetozar Miletić".
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
U jednom poznatom restoranu na Novom Beogradu, večeras oko 21 čas upucan je navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar