Nemci ogorčeni! Putin se žestoko osvetio Berlinu! Na ovo nisu mislili kada su pošli na Rusiju, posledice će biti nesagledive!
Podeli vest
Zapadne zemlje su uvele brojne sankcije protiv Rusije, koje pogađaju stotine kompanija i pojedinaca. Prema rečima nemačkog novinara Marsela Rajha, u poslednje vreme Ruska Federacija sve više odgovara Zapadu merama odmazde na njihov pritisak.
Nedavno se saznalo o sledećem odgovoru ruskog predsednika Vladimira Putina na sankcije, a to nije izazvalo veliku radost na Zapadu, piše Frankfurter rundschau.
Uoči posete ruskog predsednika Vladimira Putina Kini, ruski filozof i politički analitičar Aleksandar Dugin dao je intervju za kineski list "Global tajms", u kome je ocenio trenutne odnose i saradnju Kine i Rusije.
Jedinice PVO Oružanih snaga Ruske Federacije uspele su danas da presretnu krstareću raketu britansko-francuske proizvodnje "storm šedou" (SKALP) na nebu iznad Luganska, a obaranje rakete zabeleženo je na video snimku koji se pojavio na Telegram kanalima specijalizovanim za vojne teme.
21.05.2024
06:40
- To je Putinova odmazda, Rusija konfiskuje milione evra od Dojče banke i Komercbanke - ogorčen je autor nemačke publikacije.
Sud u Sankt Peterburgu je pre nekoliko dana zaplenio imovinu nemačke Dojče banke i Komercbanke na ukupan iznos od 333,5 miliona evra. To se dogodilo nedugo nakon što je slična odluka doneta protiv italijanske finansijske organizacije UniCredit, čija je imovina vredna 460 miliona evra.
Obe nemačke banke, čija je imovina zamrznuta, trebalo je da učestvuju u izgradnji fabrike za preradu gasa u baltičkoj luci Ust-Luga. Međutim, nemačka strana je zbog sankcija odbila da učestvuje u projektu. Kao odgovor, ruski sud je blokirao njihovu imovinu.
Ukrajinska linija odbrane će se urušiti ako ruska vojska otvori još jedan front u Sumskoj oblasti, izjavio je bivši obaveštajac Marinskog korpusa Oružanih snaga SAD Skot Riter tokom intervjua sa novinarom Garlandom Niksonom.
21.05.2024
06:15
"Još nije poznato kako će tu odluku sprovesti ruski sudovi i kakve će posledice imati po naše aktivnosti u Rusiji", prokomentarisala je situaciju Dojče banka.
Autor članka naveo je da ovo što se dešava veoma liči na osvetu Zapadu od Putina. Situacija postaje zaista ozbiljna. Rusija sve više odgovara na sankcije. U tom kontekstu, jedan broj zapadnih kompanija je već morao da se pomiri sa gubitkom svojih sredstava u Rusiji, dok su druge pristale da prodaju svoje poslovanje ruskim predstavnicima po nižoj ceni.Ponekad se u takvim transakcijama višemilionska imovina prodaje za samo jednu simboličnu rublju.
Odluka američke administracije da zabrani uvoz ruskog uranijuma, uz određene izuzetke, mogla bi da naškodi Sjedinjenim Državama mnogo više nego samoj Moskvi, piše "Ejža tajms".
Zakon o mobilizaciji u Ukrajini usvojen je prekasno, vreme za takve mere je izgubljeno u pozadini napredovanja ruskih trupa, izneo je ovo mišljenje Daglas Herbert, urednik direkcije televizijskog kanala Frans 24 za međunarodne poslove.
Na liniji borbenog dodira na Donjeckom pravcu, vojnici Oružanih snaga Ukrajine su umorni i spremni za predaju, ali im komanda to ne dozvoljava, kaže pripadnik jurišnog odreda 1. armijskog korpusa Južne grupa ruskih trupa.
Situacija u Ukrajini izmiče kontroli, pošto predsednik Volodimir Zelenski i vojni vrh nisu izašli na kraj sa zadatkom jačanja odbrane na najtežim sektorima fronta, izjavio je penzionisani general Oružanih snaga Ukrajine Sergej Krivonos na Jutjubu.
Avionska nesreća u kojoj je poginuo iranski predsednik Ebrahim Raisi mogla je da se dogodi zbog tehničkog kvara ili ljudskog faktora, rekao je za RIA Novosti vazduhoplovni ekspert Vladimir Šabrin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki senator iz redova republikanaca Lindzi Greјam izјavio јe u sredu, nakon sastanka sa predsednikom Donaldom Trampom, da bi Senat već sledeće nedelje mogao da glasa o uvođenju novih sankciјa usmerenih na pritisak na Rusiјu da okonča rat sa Ukraјinom.
U slučaju okončanja rata, Kijevu će biti obezbeđene ključne bezbednosne garancije kako bi se odvratila buduća ruska agresija, navodi se u nacrtu sporazuma lidera EU nakon sastanka Koalicije voljnih u Parizu.
Ruski predsednik Vladimir Putin, koji je na čelu Rusije – kao predsednik ili premijer – praktično bez prekida još od 1999. godine, ušao je u peti predsednički mandat koji traje do 2030. godine. Međutim, pitanje naslednika i dalje ostaje jedna od ključnih tema u ruskoj i svetskoj politici.
Uoči posete ruskog predsednika Vladimira Putina Kini, ruski filozof i politički analitičar Aleksandar Dugin dao je intervju za kineski list "Global tajms", u kome je ocenio trenutne odnose i saradnju Kine i Rusije.
Belgijski premijer Bart De Vever je na forumu „Budućnost Evrope“ poručio da se Evropa godinama oslanjala na američki "veliki štap" radi zaštite, a sada vidi da SAD svoju moć koristi i protiv saveznika.
Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović sprečio je krađu u dragstoru „Amanda“ u Ulici Uroša Predića u Nišu. Kako saznajemo, sinoć se dogodio pokušaj razbojništva, kada je jedan napadač, uz pretnje pištoljem i mačetom, pokušao da iznudi novac.
Ustaše će večeras ipak divljati u srcu Zagreba, budući da je Vlada Hrvatske na čijem je čelu Andrej Plenković aminovala organizovanje dočeka rukometaša koji su osvojili bronzu na Evropskom prvenstvu.
Sudija Miodrag Majić, isti onaj koji je oslobodio teroriste iz "gnjilanske grupe", poznate po ubijanju srpskih žena i dece, ponovo je pozvao na hapšenje ljudi iz vlasti.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić reagovala je na skandaloznu izjavu ideologa blokadera Boža Prelevića, koji je izgovorio jednu od najskadaloznijih stvari koju je neko mogao u Srbiji mogao da zamisli - Srbi su krivi za Jasenovac.
Predsednik Ustavnog suda Vladan Petrov zamolio je danas Visoki savet tužilaštva da izvrši odluku Ustavnog suda u vezi sa izborima za nove članove Saveta kako to ne bi činio neko drugi, jer je odluka Ustavnog suda po Ustavu opšteobavezujuća, izvršna i konačna za sve pa i za Visoki savet tužilaštva.
Povodom poziva da prisustvuje sednici Visokog saveta tužilaštva (VST) 6. februara 2026. godine, ministar pravde Nenad Vujić uputio je dopis predsedniku i članovima Saveta u kojem ih je obavestio da neće biti u mogućnosti da prisusvuje sednici zbog već zakazanog službenog puta u inostrastvo.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Policija je 31. januara uhapsila S.D. (35), zbog sumnje da je u saradnji sa A.Ž. (25), za kojim je raspisana potraga, oštetila beogradsku firmu za preko 150 miliona dinara.
Policijska uprava Niša podnela je krivičnu prijavu protiv I.Ž., vozača autobusa koji je 9. decembra 2025.godine izazvao tešku saobraćajnu nesreću, u kojoj je život izgubila Elizabeta Gojković (53) iz sela Vrelo.
Američki finansijer i seksualni prestupnik Džefri Epstin razgovarao je sa jednim fakultetskim profesorom o pevačici Britni Spirs koja je u tom trenutku bila pod starateljstvom.
Legendarna pevačica Šer izazvala je potpuni haos na dodeli Gremi nagrada kada je, tokom proglašenja pobednika, izgovorila ime pevača koji je preminuo pre više od dve decenije.
I kratke i duge šetnje pomažu zdravlju srca, ali duži nastavci hodanja (10 do 15 minuta i više), donose veće koristi za kardiovaskularni sistem nego više rasutih, vrlo kratkih šetnji tokom dana.
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović otkrio je zašto nije učestvovao na borilačkom turniru Bake Praseta, iako su mnogi očekivali da ga vide u ringu.
Voditeljku Jovanu Jeremić pokušali su da ucenjuju lažnim golim fotografijama napravljenim pomoću veštačke inteligencije kako bi od nje iznudili 20.000 evra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar