Smrt iranskog predsednika Ebrahima Raisija, koji je zajedno sa drugim iranskim zvaničnicima poginuo 19. maja u padu helikoptera u planinskom području na severozapadu Irana, izazvala je šok u međunarodnoj zajednici, a odmah su se pojavile spekulacije o terorističkom napadu.
Ukrajinska vojska je saopštila danas da je tokom operacije izvedene proteklog vikenda uništila poslednji ruski ratni brod naoružan krstarećim raketama stacioniran na poluostrvu Krim.
22.05.2024
06:00
Uništeni strateški važni mostovi
Oružane snage Ukrajine prilikom povlačenja uništavaju mostove u Harkovskoj oblasti – tako su uništeni mostovi preko reke Volčja u Volčansku, saopštio je šef ruske administracije Vitalij Gančev.
- Ne samo da za sobom uništavaju mostove – oni granatiraju sela, ulice i kuće gde misle da više nema pripadnika ukrajinskih oružanih formacija - rekao je Gančev.
Ruske oružane snage su napadima na ukrajinsku infrastrukturu srušile oko 90 odsto kapaciteta termoelektrana u zemlji, Volodimir Zelenski treba otvoreno da kaže građanima o tome, izjavio je bivši ministar stambeno-komunalnih usluga Ukrajine, Aleksej Kučerenko, na Jutjub kanalu „Vishka“.
Građani mesta Kamenka-Dnjeprovska u Zaporoškoj oblasti počeli su da se obraćaju za medicinsku pomoć zbog simptoma trovanja nakon ukrajinskog granatiranja, rekao je za Sputnjik koordinator nikolajevskih ilegalaca Sergej Lebedev.
Stigla vest o radijaciji u Zaporoškoj elektrani!
Kako je saopštila pres-služba Federalne medicinsko-biološke agencije, nivo radijacije u Zaporoškoj nuklearnoj elektrani nakon napada ukrajinskog drona ostaje u normalnim vrednostima.
Oglasila se i pres-služba nuklearke, koja je poručila da je granatiranje civilnog stanovništva, kao i Zaporoške nuklearne elektrane i njene infrastrukture nedopustivo i očigledno predstavlja teroristički akt.
Oružane snage Ukrajine izvele su napad dronom-kamikazom na teritoriju transportnog odeljenja Zaporoške nuklearne elektrane, saopštila je pres-služba nuklearke.
"Napadi na nuklearku i njenu infrastrukturu su nedopustivi i predstavljaju teroristički akt", navodi se u saopštenju.
Kako je saopšteno, nema povređenih ni velike materijalne štete. Pres-služba je podsetila da je ranije, u protekla dva dana, izvedeno više napada bespilotnim letelicama na stambene objekte u gradu Energodar, pored kojih se nalazi Zaporoška nuklearna elektrana.
Grupa "Sever" napreduje!
Ruska grupa "Sever" je poslednjih dana uspela da proširi liniju fronta na istočni deo Harkovske oblasti, saopštio je šef ruske administracije Harkovske oblasti Vitalij Gančev.
Prema njegovim rečima, pod kontrolom ruskih snaga je skoro 300 kvadratnih kilometara teritorije oblasti. On je dodao da su "ruske snage oslobodile 49 naselja u Harkovskoj oblasti", od čega 36 u Kupjanskom okrugu, a 13 u severnom delu regiona.
Jutros je na železničkoj deonici Belgorod-Naumovka ukrajinski dron napao električni voz koji je saobraćao bez putnika. U napadu nije bilo povređenih, ali je oštećena železnička pruga i kontaktna mreža, saopštio je gubernator oblasti Vjačeslav Gladkov na Telegramu.
On je dodao da je trenutno železnički saobraćaj u prekidu.
Ruski PVO sistemi uništili su oko 6.40 šest raketa sistema „grad“ iznad Belgorodske oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Napad ruskih jurišnih aviona
Ruski jurišni avioni Su-25 raketirali su kamufliranu tehniku ukrajinske vojske u zoni odgovornosti grupe snaga „Istok“, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Uništeno uporište ukrajinskih snaga
Artiljerijske snage grupe „Sever“ uništile su uporište Oružanih snaga Ukrajine sa ljudstvom u Harkovskoj oblasti, preživeli ukrajinski vojnici su se sakrili u šumi, saopštio je jedan od pripadnika ruskih snaga.
Prema njegovim rečima, gotovo svo ljudstvo u zemunici je uništeno, što je potvrdila i izvidnica.
Napad na energetske objekte u Sumskoj oblasti
Ruske snage izvele su tri napada na energetske objekte u gradu Šostka u Sumskoj oblasti Ukrajine, uključujući i oblast vojnih skladišta, izjavio je za Sputnjik koordinator nikolajevskog proruskog pokreta Sergej Lebedev.
- Takođe postoje izveštaji o napadima na energetske objekte u gradu Konotop, u Sumskoj oblasti. Konotop je poznat kao jedan od najvećih železničkih čvorova u Ukrajini - objasnio je Lebedev.
Uništen dron iznad Brjanske oblasti
Iznad Brjanske oblasti uništen je ukrajinski dron, u napadu nije bilo povređenih, saopštio je gubernator oblasti Aleksandar Bogomaz.
Dejstvuje ruska PVO
Ruski PVO sistemi su protekle noći uništili tri ukrajinska drona iznad Belgorodske oblasti i jedan iznad Kaluške oblasti, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
Hronika specijalne vojne operacije Rusije u Ukrajini
Ruske trupe nastavljaju da napadaju položaje ukrajinskih oružanih snaga kako duž linije fronta, tako i pozadi. Neprijateljske mete su pogođene u Velikodolinskom, Odeskoj oblasti, Harkovu, Krivom Rogu i Sumskoj oblasti.
U pravcu Slobožanskog, ruske jurišne grupe probijaju neprijateljsku odbranu u centru Volčanska i na severnoj periferiji Lipca.
Na celoj liniji od Lipca do Belog Kolodeža izvode se sistematski vatreni udari na artiljerijske položaje i osoblje Oružanih snaga Ukrajine, smanjujući borbeni potencijal neprijatelja u toj oblasti.
Na Donjeckom pravcu Oružane snage Rusije uspostavljaju uporište na zapadnoj periferiji Netajlova. Na jugu sela nastavljaju se borbe na području farme i živinarske farme.
U pravcu Ugljedara ruske trupe su neznatno proširile zonu kontrole južno od Paraskovjevke, napredujući duž šumskih pojaseva u pravcu Konstantinovke.
U pravcu Orehovskog, jurišne grupe Oružanih snaga Rusije zauzele su sledeće položaje na severnoj periferiji u ruševinama Rabotina.
Problemi sa koordinacijom između SAD i saveznika otežavaju pomoć Ukrajini, navodi se u izveštaju generalnog inspektora Pentagona.
- Tokom provere je utvrđeno da, iako je Ministarstvo odbrane na nekoliko nivoa koordinisalo zahteve Ukrajine u vezi vojne tehnike i pomoći sa partnerskim zemljama, problemi su otežavali koordinaciju i uticali na efikasnost - piše u izveštaju.
Sukob u Ukrajini može se smatrati završenim, pošto je nedostatak ljudstva u Oružanim snagama Ukrajine dostigao kritičnu tačku, izjavio je bivši savetnik Pentagona, penzionisani pukovnik Daglas Mekgregor za Jutjub kanal „London ril“.
Ukrajinske rezerve i zalihe se iscrpljuju zbog napredovanja ruske vojske u Harkovskoj oblasti. To je rekao šef Združenog generalštaba SAD general Čarls Braun na brifingu u Pentagonu.
Vojna dominacija Rusije nad Ukrajinom nastaviće da raste osim ako se zapadne zemlje ne "aktiviraju", piše "Volstrit džornal", pozivajući se na evropske obaveštajce.
Ukrajinske trupe će se suočiti sa ozbiljnim poteškoćama ovog leta, zbog brzog napredovanja Oružanih snaga Ruske Federacije, napisao je zamenik komandanta 3. jurišne brigade ukrajinske vojske Maksim Žorin na svom Telegram kanalu.
Zapad mora aktivno da pomaže Ukrajini da se ruska vojska ne bi našla na pragu evropskih zemalja, izjavila je ministar spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok tokom posete Kijevu.
Evropska unija je odobrila korišćenje prihoda od zamrznutih sredstava Centralne banke Rusije za pomoć Kijevu, 90 odsto će ići za pomoć Oružanim snagama Ukrajine, rekao je ministar spoljnih poslova Češke Jan Lipavski.
Oružane snage Ukrajine strahuju da bi političari u Kijevu ili Vašingtonu mogli da predaju Harkov uoči mirovnog sporazuma sa Rusijom, prenosi časopis „Ekonomist“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Šef kijevskog režima Vladimir Zelenski nije isključio da bi sastanak sa novoizabranim predsednikom SAD Donaldom Trampom o okončanju oružanog sukoba mogao biti održan 25. januara.
Rusija je ostvarila značajan napredak u ekonomskom razvoju, a sankcije koje su joj uvedene zapravo joj donose koristi, izjavio je predsednik ruske Državne dume Vjačeslav Volodin.
Smrt iranskog predsednika Ebrahima Raisija, koji je zajedno sa drugim iranskim zvaničnicima poginuo 19. maja u padu helikoptera u planinskom području na severozapadu Irana, izazvala je šok u međunarodnoj zajednici, a odmah su se pojavile spekulacije o terorističkom napadu.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski objavio je video-snimak ruskog granatiranja Kijeva i Zaporožja i pozvao svet da udruži snage kako bi povećao pritisak na Rusiju i njene saučesnike.
Novoizabrani predsednik Donald Tramp odlučio u petak da se njegova inauguracija pomeri u zatvoreni prostor, prvi put u četiri decenije, što je izazvalo pravu pometnju među stotinama hiljada ljudi koji su mesecima planirali da prisustvuju polaganju zakletve 47. predsednika Sjedinjenih Američkih Država, piše "Vašington post".
U jednom intervjuu za "Srpske novine" 2011. godine, bivši ministar inostranih poslova SRJ Goran Svilanović svedočio je o načinu na koji je koalicija DOS primala novac od Amerikanaca za rušenje Miloševića.
Član Predsedništva Srpske napredne stranke i potpredsednica vlade APV odgovorila je na najnovije napade lidera pokreta "Kreni-promeni" Save Manojlovića na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Bivša predsednica Gruzije, Salome Zurabišvili, izazvala je veliku pažnju podržavajući proteste u Srbiji, koje je uporedila sa onima iz Gruzije, tvrdeći da je to ista borba za demokratiju, slobodu i nezavisnost. Međutim, Zurabišvili je otišla i korak dalje, naglašavajući da se iza tih protesta krije i borba protiv ruskog uticaja u regionu.
Predsednica Narodne skupštine Srbije, Ana Brnabić zgorožena je pretnjama jednog od članova antisrpske opozicije Miloša Jovanovića koji je kazao da vučić može da ode samo ako bude ubijen i bačen sa balkona.
Političari i ministri Vlade Srbije osudili su opozicione demonstracije koje se sprovode pod plaštom "studentskih protesta" i pozive na nasilje od strane anti-režimskih političkih funkcionera.
Gosti INFO JUTRA na Informer televiziji bili su Sandra Božić - potpredsednica Vlade Vojvodine i prof. dr Vladimir Đukić - direktor KBC "Dragiša Mišović - Dedinje.
Šesti takmičar u drugom izdanju emisije "Nova TV zvezda" bila je Katarina Popadić, pravnica iz Beograda koja voli da šije ali vešto rukuje i vatrenim oružjem.
U novom izdanju emisije "Nova TV zvezda", drugi po redu je bio Dejan Vasiljević, koji je rekao da se prijavio za takmičenje zato što bi voleo da postane voditelj na Informer televiziji.
Širom Srbije na Bogojavljenje, plivaće se u mnogo reka i jezera Zlatiborskog okruga, sve od Drine pa do Lima, a svake godine u ovom kraju prijavljuje se sve veći broj plivača
Sajber kriminalci sve su kreativniji u pokušajima da vam uzmu novac pa su počeli da koriste i mogućnosti koje im nudi veštačka inteligencija. U jednom slučaju iz inostranstva građani Australije i Švajcarske prevareni su za više od dve milijarde evra.
Dragoslava Kosmajca (67), kontroverznog Beograđanina koji je preminuo 12. aprila 2020. godine od korone su, po svoj prilici, mnogi zaboravili, a grob ovog bogataša danas izgleda pomalo zanemareno.
Rođene sestre Katarina (32) i Natalija (30) Živković poginule su juče oko 17 sati na pruzi kada je na njih naleteo voz kod Lapova. Na sestre je naleteo putnički voz na mračnoj deonici pruge koju meštani koriste svakodnevno kako ne bi morali da kruže da bi došli do varoši.
Nova senzacija u Melburnu. Četvrta teniserka sveta Jasmin Paolini ispala je u četvrtom kolu Australijan opena pošto je posle velikog preokreta eliminisana od Elene Svitoline sa 2:6, 6:4, 6:0
Miomir Kecmanović je istakao da je Holger Rune u kritičnim momentima meča krenuo da rizikuje i kako sam kaže iz očaja je pogađao sve što je trebalo da pogodi.
Opera Đoakina Rosinija "Seviljski berberin", jedna od najboljih komičnih opera ikada napisanih, posle pet godina se vraća na redovni repertoar Narodnog pozorišta i biće izvedena u nedelju 19. januara na Velikoj sceni, najavili su iz nacionalnog teatra.
Advokatica Francuskinje En, koju je lažni Bred Pit prevario koristeći veštačku inteligenciju i naveo je da mu uplati na račun 830.000 dolara, rekla je da njena klijentkinja pati od teške depresije, da je ostala beskućnica i da je očajna.
Na objavljenoj listi najskupljih svetskih restorana sa Mišlenovim zvezdicama u 2024. godini, prvi je japanski Ginza Fukuju u Tokiju, sa rekordnom cenom obroka od 2130 dolara.
Dvostruka pobednica rijalitija "Farma" Jelena Golubović oglasila se za Informer nakon što se danas udala za partnera kojeg još uvek nije predstavila javnosti.
Rođeni brat Borislava Terzića, Miloš, bio je gost jedne emisije gde je otkrio kako on i njegova porodica gledaju na Terzinu prevaru i kakve su vrednosti bile njima usađene još dok su bili deca.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar