Aktuelni procesi u godinama koje dolaze mogu se nazvati uvodom u Treći svetski rat ili čak njegovom epizodom, ako se ne zaustavi "vojna psihoza Brisela", izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.
- Možda će se sadašnji procesi za 10 godina nazvati uvodom u Treći svetski rat. Ne može se isključiti da ako stvari krenu loše i ne možemo da kontrolišemo ratnu psihozu koja se razvila u Briselu, onda će istorija ovih godina biti epizoda prvih godina velikog svetskog rata - rekao je Orban u intervjuu za YouTube kanal Patriota.
Orban je ranije izjavio da izjave zapadnih političara i medija ukazuju na to da se Evropa sprema da započne rat sa Rusijom. Prema njegovim rečima, radne grupe NATO-a u Briselu pokušavaju da utvrde kako alijansa može da učestvuje u sukobu u Ukrajini.
Istovremeno, Budimpešta razmatra kako Mađarska, kao članica NATO-a, može da izbegne učešće u akcijama alijanse van svoje teritorije, naglasio je on.
Raste broj mrtvih u ruskom napadu na supermarket u drugom po veličini ukrajinskom gradu Harkovu u istoimenoj regiji, gde su ruske snage ranije ovog meseca pokrenule sada delimično obuzdanu ofanzivu u kojoj su zabeležili značajan napredak. Crna brojka za sada se zaustavila na 16 smrtno stradalih, uključujući i 12-godišnju devojčicu.
Konfrontacija između Rusije i Sjedinjenih Država uzima sve više maha, a odnosi dve zemlje nastavljaju da se neumoljivo pogoršavaju. Prošlog meseca, Predstavnički dom usvojio je zakon koji bi Vašingtonu omogućio da zapleni zamrznutu rusku imovinu.
Ukrajina istražuje tvrdnje da je nepažnja njenih trupa dozvolila upad Rusije na severoistok zemlje. Kako prenosi portal Ukrainska pravda, koji se poziva na sudska dokumenta, Državni istražni biro proverava kako su 125. brigada i njoj potčinjene jedinice organizovale odbranu u oblasti Harkova, prenosi Njuzvik.
Sledeći korak u karijeri predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog mogao bi da bude Narodni sud Donbasa, pred kojim će on pre ili kasnije morati da odgovara za svoje postupke, izjavio je prvi zamenik predsednika Međunarodnog komiteta Saveta Federacije Vladimir Džabarov.
Slovački premijer Robert Fico bi, prema preliminarnim procenama, mogao da bude potpuno zdrav do kraja godine, izjavio je danas šef poslaničke grupe Smer u slovačkom parlamentu Jan Rihter.
Ukrajinski vojnici u gradovima pokušavaju da ne nose uniforme jer ih stanovnici često greškom prepoznaju kao vojne regrutere, rekao je major Oružanih snaga Ukrajine Sergej Alijev.
Gruzija planira da u svoj sastav vrati Abhaziju i Južnu Ostetiju i da 2030. godine postane članica Evropske unije, saopštio je gruzijski premijer Irakli Kobahidze.
Rusija je otvorena za razgovore sa Evropom, ali Evropljani su u zabludi ako misle da sa Rusijom može da se razgovara sa pozicija sile, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Ruski ekonomista Mihail Hazin ocenjuje da se globalni finansijski sistem približava tački preokreta i da se iza zvaničnih brojki krije mnogo dublja kriza Zapada.
Evropske članice NATO-a produžavaju oružani sukob u Ukrajini, a Zapad više ne krije pripreme za novi veliki evropski rat, izjavio je zamenik ministra odbrane i načelnik Glavne vojno-političke uprave Oružanih snaga Rusije, general armije Viktor Goremikin.
SAD su upozorile Evropsku uniju da bi američki tečni prirodni gas mogao da bude preusmeren na druga tržišta ako Brisel ne ublaži planirana pravila o emisiji metana. Poruka iz Vašingtona jasno pokazuje da Amerika sve otvorenije koristi svoju dominantnu poziciju na evropskom energetskom tržištu.
Zamenik državnog sekretara SAD za stranu pomoć, humanitarna pitanja i slobodu veroispovesti Džeremi Levin izjavio je da predsednik Rusije Vladimir Putin odbija da sedne za pregovarački sto i da je odbacio poslednje mirovne predloge predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, koje je Vašington prethodno pozdravio.
Sjedinjene Američke Države udaljavaju od osnovnih dogovora koje su postigli ruski predsednik Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp na samitu u Enkoridžu, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Dok napetost na belorusko-ukrajinskoj granici dostiže vrhunac, predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko hitno je otputovao na sastanak sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Raste broj mrtvih u ruskom napadu na supermarket u drugom po veličini ukrajinskom gradu Harkovu u istoimenoj regiji, gde su ruske snage ranije ovog meseca pokrenule sada delimično obuzdanu ofanzivu u kojoj su zabeležili značajan napredak. Crna brojka za sada se zaustavila na 16 smrtno stradalih, uključujući i 12-godišnju devojčicu.
U Beogradu je danas održan skup "Srbija - jedna porodica", na kojem je, prema procenama MUP-a, bilo više od 200.000 ljudi. Nova S je na skupu intervjuisala prolaznike i one koji su namenski došli na skup i dobila neočekivan odgovor.
Ministarstvo unutrašnjih poslova obaveštava javnost da se danas, u Beogradu, na platou ispred Doma Narodne Skupštine Republike Srbije održava prijavljeno javno okupljanje u organizaciji ‘’Pokreta za narod državu’’.
Na društvenim mrežama osvanula je ispovest muškarca koji tvrdi da godinama finansijski pomaže rodbini u Srbiji, ali da umesto zahvalnosti neprestano nailazi na nove zahteve, zamerke, ali i nezahvalnost, zbog čega želi da prekine svaki kontakt sa njima!
Visoke temperature i nagli toplotni talasi ne predstavljaju rizik samo za ljude - dovoljan je samo jedan pogrešan izbor mesta za parkiranje da izbije požar.
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora, od Čačka do Kraljeva, od zvaničnog puštanja u saobraćaj, pa do 16:00 sati, prošlo je 7.960 vozila, saopštilo je danas preduzeće "Putevi Srbije".
Na pijacama širom Srbije bogata je ponuda sezonskog voća i povrća, a cene su niže nego prethodnih nedelja. U nekim gradovima cena trešanja pala je na 150 dinara po kilogramu.
Darko Vesković Prika, koji je brutalno likvidiran u ponedeljak 22. juna 2026. godine u kafiću u beogradskom naselju Kumodraž, danas je sahranjen na Centralnom groblju u Beogradu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Andrije S. (20) zbog sumnje da je 10. decembra 2025. godine u jednom ugostiteljskom objektu na Vračaru, pokušao da ubije Vuka Bajruševića, i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Posle objavljivanja uznemirujućeg snimka prebijanja dečaka (13) na parkingu tržnog centra u Kruševcu, oglasio se osumnjičeni Predrag Marković (50), koji je priznao svoju krivicu i otkrio šta ga je isprovociralo da digne ruku na dete.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Beli hleb često je na lošem glasu kada je reč o zdravoj ishrani, ali stručnjaci tvrde da jednostavna promena u načinu pripreme može da utiče na to kako ga organizam vari.
Košarkaš Jan Veseli priredio je gala proslavu povodom odlaska u penziju, a goste je zabavljala pevačica Aleksandra Dabić, koja je ekskluzivno za Informer otkrila detalje ovog događaja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.