Američki predsednik Džozef Bajden sastaće se s ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Francuskoj tokom ceremonije povodom 80 godina od Bitke za Normandiju u Drugom svetskom ratu, najavio je savetnik Bele kuće za nacionalnu bezbednost Džejk Saliven.
- Njima je potrebno više protivvazdušne odbrane i mi radimo na tome i njima je potreban neprestani dotok oružja, što ćemo im obezbediti - naveo je Saliven.
Bajden je juče stigao u Francusku radi komemoracije 80. godišnjice od Bitke za Normandiju u kojoj su američke trupe napale vojsku nacističke Nemačke u Drugom svetskom ratu.
Najavljeno je da će Bajden provesti pet dana u Francuskoj, gde će govoriti tokom ceremonije i u okviru zvanične državne posete, razgovarati sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom.
Godišnjici će prisustvovati i veterani istorijske morske invazije i mnogi drugi šefovi država i vlada - uključujući britanskog premijera Rišija Sunaka i kanadskog premijera Džastina Trudoa. CNN je ranije javio da ruskom predsedniku Vladimiru Putinu nije upućen poziv, prema izvou u francuskom predsedništvu.
- U toku nešto više od nedelju dana, predsednik će imati dva suštinska angažmana sa predsednikom Zelenskim - rekao je Saliven.
Dvojica lidera su se poslednji put sastala kada je Zelenski bio u Vašingtonu u decembru 2023. kako bi ga lično zamolio za vojnu i ekonomsku pomoć. Bajden je u aprilu potpisao zakon kojim se obezbeđuje pomoć od više od 60 milijardi dolara američkom savezniku nakon nekoliko meseci političkih prepirki na Kapitol Hilu. Odlaganje je omogućilo da ukrajinske snage budu znatno nadjačane od strane Rusije, koja je prošlog meseca pokrenula ofanzivu u severoistočnom regionu Harkova.
Sjedinjene Države neće slati vojno osoblje, savetnike ili instruktore u Ukrajinu, rekao je Džejk Saliven, savetnik američkog lidera za nacionalnu bezbednost.
Lideri NATO zemalja aktivno izbegavaju diplomatiju i uspostavljanje odnosa sa Rusijom jer nemaju političare na nivou predsednika Vladimira Putina, izjavio je američki profesor i specijalista za međunarodne odnose Majkl Brener u intervjuu za jutjub kanal "Dialogue Works."
Godine 1997. Džo Bajden je, kao američki senator, posetio Moskvu. Pokušao je da ubedi rusko rukovodstvo da širenje NATO-a na istok ne predstavlja pretnju.
Politikolog Zoran Milosavljević bio je gost "Info jutra" Informer TV, gde je komentarisao optužnicu koja je podignuta protiv republikanskog kandidata na izborima za predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa.
Vladimir Džabarov, prvi zamenik predsednika Komiteta Saveta Federacije za međunarodne poslove, nazvao je francuskog predsednika Emanuela Makrona "poznatim provokatorom".
Agent Službe bezbednosti Ukrajine Kiril Makarenko, koordinator neonacističke mreže Telegram kanala, pozvao je da se organizuje teroristički napad u SAD na Dan nezavisnosti kao čin osvete, saopštila je Federalna služba bezbednosti Rusije.
Francuska mornarica presrela je tanker „Deliver“, koji Pariz povezuje sa ruskom „flotom iz senke“, dok je plovio duž obale Sicilije, saopštio je predsednik Francuske Emanuel Makron.
Prema zvaničnoj proceni Sjedinjenih Američkih Država, situacija na ratištu se preokrenula i Ukrajina se trenutno nalazi u fazi u kojoj ostvaruje velike pobede.
Sjedinjene Američke Države udaljavaju od osnovnih dogovora koje su postigli ruski predsednik Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp na samitu u Enkoridžu, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Ukrajinski mediji aktivno šire vest da je američki predsednik Donald Tramp, nakon nedavnog sastanka sa Volodimirom Zelenskim, navodno poslao signal Kijevu da može da deluje "odvažnije" i agresivnije prema Ruskoj Federaciji.
Planovi Sjedinjenih Američkih Država za proizvodnju "patriota" i "tomahavka" u okviru pogona automobilske industrije objašnjavaju se iscrpljivanjem američkih zaliha, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Rusija ima osećaj da bi Sjedinjene Američke Države mogle ponovo da promene pristup rešavanju ukrajinske krize, izjavio je ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, preneli su danas ruski mediji.
Objavljivanje dokumenata o postojanju američkih bioloških laboratorija u Ukrajini pokazuje da je Rusija sve vreme bila u pravu, izjavio je direktor Ruskog fonda za direktne investicije i specijalni predstavnik ruskog predsednika za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom Kiril Dmitrijev.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Države neće slati vojno osoblje, savetnike ili instruktore u Ukrajinu, rekao je Džejk Saliven, savetnik američkog lidera za nacionalnu bezbednost.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Uoči velikog narodnog skupa "Srbija, jedna porodica", koji će danas biti održan ispred Narodne skupštine u Beogradu, roboti su tokom generalne probe izašli na binu i zaigrali moravac, najavljujući spektakl koji očekuje posetioce.
Blokaderski profesor Milo Lompar izazvao je pažnju izjavom o velikoj srpskoj zastavi koja će biti predstavljena na skupu "Srbija, jedna porodica", ocenivši da ona predstavlja "karikaturu", a ne autentičan izraz patriotizma.
Uoči "velikog" Vidovdanskog skupa koji je najavljen za 28. jun 2026. godine u Kraljev, u javnost su procurile tvrdnje o nesuglasicama između pojedinih blokaderskih struktura koje učestvuju u organizaciji događaja.
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) oglasilo se povodom jučerašnjeg skupa podrške predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u selu Oplanić nedaleko od Kraljeva.
Nova deonica Moravskog koridora od petlje Adrani kod Kraljeva do Preljine kod Čačka juče je svečano otvorena, a saobraćaj je pušten danas u 09:00 sati.
Ljubitelji večernjeg osveženja od danas mogu da uživaju u noćnom kupanju na otvorenim bazenima Sportskog centra "Olimp" u Beogradu, koje će biti organizovano svakog dana u terminu od 21 do 24 časa, tokom cele letnje sezone.
Uprava Fudbalskog kluba “Orlovac” iz Mrčajevaca je putem društvenih mreža pozvala kradljivca da vrati orden koji je nestao iz njihovih prostorija u ovom mestu.
Iznoseći svoju odbranu pred Višim tužilaštvom u Beogradu, Danka Vuković, supruga Saše Vukovića Bosketakoji se sumnjiči da je 12. maja u restoranu "27" na Senjaku ubio Nešovića, ispričala je da je izričito bila protiv druženja njenog muža sa Aleksandrom Nešovićem.
Sve više se priča o motivu likvidacije Darka Veskovića Prike, a prema nezvaničnim saznanjima, mogao bi biti povezan sa njegovim navodnim kontaktima sa istražnim organima i spremnošću da govori o pojedinim događajima iz kriminalnog miljea.
Policija u Batočini, odredila je zadržavanje osumnjičenom Ž. Z. iz Smedereva, zbog krivičnog dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
B. V. (43), iz Subotice, osumnjičen je da je tokom izvođenja molerskih radova iz kuće jedne sugrađanke ukrao dragocenosti velike vrednosti, nakon čega su ga pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici intenzivnim radom identifikovali i uhapsili.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Kada temperature dostignu oko 35 stepeni, puls može naglo da poraste i preko 100 otkucaja u minuti jer se telo bori da se rashladi, ali postoje četiri jednostavna načina da se brzo ublaži opterećenje organizma.
Sunce pozitivno utiče na organizam, ali prekomerno izlaganje bez odgovarajuće zaštite može ubrzati starenje kože i povećati rizik od ozbiljnih oboljenja.
Elitarka Maja Marinković se u emisiji "Amidži šou" prisetila nekadašnjih partnera, pa otkrila publici koji je bio najvatreniji, a koji najlošiji tokom vrele akcije.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.